04.01.2022

Międzynarodowy Dzień Sprzątania Biurka – zadbajmy o swoje miejsce pracy


8 stycznia – Dzień Sprzątania Biurka

Zaczynając nowy rok mamy już w głowie plany, które pragniemy wcielić w życie. Czasem dotyczą one naszego zdrowia, relacji, a czasem pracy i nawyków. Zależy nam na uporządkowaniu spraw, ale też zmianach, być może właśnie dlatego data dnia sprzątania biurka wypada w drugi poniedziałek stycznia. Jest to doskonały moment na organizację przestrzeni wokół i nadanie jej innego wymiaru.

Czyste biurko to również poprawa wydajności pracy. Nic tak nie przytłacza i zniechęca do wykonania obowiązków jak bałagan i zalegająca sterta papierów.

W niektórych firmach przykłada się szczególną wagę do umiejętności zachowania ładu na swoim stanowisku, tak aby nie udostępniać do wglądu niepożądanym osobom dokumentów i zawartych w nich poufnych informacji oraz danych wrażliwych.

Czyste i uporządkowane biurko – przyjemność pracy w domu

W obecnych czasach coraz częściej spotykamy się z pracą zdalną. Wiele osób preferuje tryb home office, doskonale czuje się w domowych pieleszach, potrafi wykonywać swoje zadania z lepszym skupieniem, a co za tym idzie, obowiązki zawodowe wypełnia szybciej. Oto w jaki sposób można poprawić swoją wydajność, utrzymać miejsce pracy w ryzach i sprawić, że dzień czystego biurka stanie się codziennością.

czyste i uporządkowane biurko

Jak zorganizować przestrzeń na biurku?

Pojemnik na dokumenty

Organizer, przybornik, sorter pozwolą stworzyć przestrzeń dla dokumentów i korespondencji. Doskonale nadadzą się do przechowywania kalendarzy, długopisów i pozostałych akcesoriów piśmienniczych.

Kosz na śmieci

Warto mieć pod biurkiem niewielki kosz na śmieci, który uchroni nas od gromadzenia niepotrzebnych opakowań, kartek, papierów. Pojemnik na odpady, oprócz funkcji użytkowej, może również stanowić estetyczny element wyposażenia.

Ogranicz ilość przedmiotów na biurku

Bezcelowe gromadzenie przedmiotów takich jak rzeczy osobiste, zdjęcia, pamiątki, niepotrzebne kopie dokumentów, kilka kompletów karteczek samoprzylepnych – to wszystko powoduje niepożądane rozproszenie uwagi i zmniejszoną efektywność.

Domowe biuro

Dzień sprzątania biurka to dobry powód, aby rozważyć zmianę krzesła obrotowego i zastanowić się nad funkcjonalnością pozostałych mebli w naszym home office. Oto jakie powinny być meble do biura w domu.

Fotel biurowy

Pozycja ciała podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem jest nienaturalna i wymuszona. Ból kręgosłupa i późniejsze wady postawy są następstwem długotrwałego, nieprawidłowego siedzenia  przy biurku.  Odpowiednie krzesło powinno być ergonomiczne, czyli dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Dobrze, aby posiadało opcję regulacji, było wyposażone w podłokietniki i profilowane oparcie.

Jeśli chodzi o biurka do pracy w domu, ważne jest, aby było one odpowiedniej wysokości oraz nachylenia.

Biurko Oslo

Jednym z polecanych modeli jest biurko Oslo, które charakteryzuje się obszernym, funkcjonalnym blatem roboczym, a także opcją regulacji wysokości, dzięki czemu szybko i łatwo można dopasować je do wzrostu użytkowników, tworząc tym samym wygodne miejsce pracy. Pojemna szuflada oraz wnęka pozwolą utrzymać porządek i zorganizować przestrzeń na niezbędne przedmioty.

biurko Oslo

Biurko Beat

Drugim modelem wartym uwagi jest biurko Beat. Mebel można ustawić w dwóch konfiguracjach; prostej lub narożnej. Składa się z pokaźnej powierzchni roboczej, szafki, szuflady i przyległych do niej wnęk. Dzięki odpowiednim wymiarom blatu łatwiej o utrzymanie należytego porządku i wygodną pracę. Beat to funkcjonalny i praktyczny model, który idealnie wpasuje się w każde pomieszczenie.

biurko Beat

Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Biuro
Trendy wnętrzarskie w 2023 roku

Wnętrzarskie trendy nie ulegają szybkiej dezaktualizacji, istnieją klasyczne rozwiązania, które nieprzerwanie lubimy. Jednak zmiany następują, często podyktowane aktualną sytuacją na świecie. Czy […]

04.04.2023