28.10.2022

Minimalistyczny kącik naukowy


Zastanawiasz się jak powinna wyglądać odpowiednio zorganizowana przestrzeń do rozwoju Twojej pociechy? Postaw na minimalizm! Nie ulega wątpliwości, że to właśnie oszczędne w wystroju wnętrza, wolne od wizualnych rozpraszaczy, sprzyjają zarówno relaksowi, jak i twórczej pracy.

Ergonomiczne biurko

Urządzając strefę edukacyjną swojego dziecka w pierwszej kolejności zwróć uwagę na funkcjonalność jej wyposażenia. Zacznij od wyboru ergonomicznego biurka. Dostosuj wymiar, kształt korpusu oraz ilość szuflad do możliwości i potrzeb Twojego dziecka. Kiedy zdecydujesz się na konkretny model, zastanów się gdzie chciałbyś je ustawić. Pamiętaj o zadbaniu o odpowiednią ilość naturalnego światła! Bezpośrednie ustawienie biurka idealnie sprawdzi się jedynie we wnętrzach, gdzie okna skierowane są na północ lub zachód.

Wygodne krzesło

Pora na dobór wygodnego krzesła. Tutaj również obowiązują pewne zasady. Pamiętajmy, że to właśnie za sprawą dobrze dobranego fotela możemy utrzymać prawidłową postawę ciała naszego dziecka, a tym samym zapobiec przedwczesnemu garbieniu się. Wyjątkową propozycją będzie ergonomiczny fotel gamingowy z regulowaną wysokością siedziska i podłokietnikami.

Funkcjonalny regał

Kolejny, niezwykle istotny element wyposażenia kącika naukowego, to regał, dzięki któremu nasza pociecha może mieć wszystkie niezbędne pomoce naukowe w zasięgu ręki. Postaw go w pobliżu biurka, a wolną przestrzeń uzupełnij pojedynczą półką wiszącą. To na niej z powodzeniem odnajdą się wyróżnienia Twojego dziecka, zdobyte medale, rodzinne pamiątki czy zdjęcia.

Bez względu na to, na jaki styl postawisz, pamiętaj, że przestrzeń przeznaczona do nauki powinna być wolna od przepychu, zdobień czy nadmiaru dekoracji. Szczególnie dobrze sprawdzają się więc proste w designie meble, o delikatnej konstrukcji i stonowanej kolorystyce. Odwiedź nasz sklep online i zapoznaj się z najnowszą ofertą Vivaldi. Zainspiruj się najnowszymi trendami wnętrzarskimi.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły