01.10.2020

Meble młodzieżowe – nowoczesne i funkcjonalne


Pokój młodzieżowy to miejsce, w którym trzeba pogodzić wiele, pozornie sprzecznych, rozwiązań. Musi być komfortowy i przytulny, aby zapewniał poczucie swojskości i bezpieczeństwa. Jednocześnie powinien dawać przestrzeń do rozrywki i zabawy oraz posiadać miejsce, w którym w uporządkowany i zorganizowany sposób da się usiąść do nauki. Niemożliwe? A jednak! Potrzeba tylko odpowiednich mebli. Sprawdź, co mamy do zaproponowania i zainspiruj się! 

Meble młodzieżowe – inspiracje

Młodzież wychowana w  czasach smartfonów i nieustannego połączenia z siecią wypracowała swoje nawyki. Chce mieć wszystko pod ręką, w jednym miejscu, dostępne na „wyciągnięcie palca”. Dlaczego nie miałaby oczekiwać tego samego od swojego pokoju? Zaaranżowanie przestrzeni w pokoju młodzieżowym musi być dobrze przemyślane, aby spełniało wszystkie oczekiwania współczesnego nastolatka. Przede wszystkim nie należy się spodziewać, że zadowolą go „byle jakie” meble. Za sprawą nieustannego dostępu do Internetu, młodzi znacznie bardziej przywiązują wagę do tego co jest „fajne”. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich meble też takie były!

Pierwszą z propozycji, którą prezentujemy do pokoju młodzieżowego, jest zestaw Happy. Jest on prosty w formie, a dzięki neutralnej kolorystyce jest uniwersalny w aranżacji. Za pomocą prostych dodatków, takich jak plakaty, kilka ciekawych książek czy gadżetów można nadać mu indywidualnego charakteru. Łóżko wyposażone jest w dużą, pojedynczą szufladę na pościel. Biurko z regałem wiszącym stanowi świetne połączenie, za pomocą którego łatwo będzie zorganizować wszystkie przybory niezbędne do nauki. Wybrać można spośród dwóch różnej wielkości komód, a uzupełnienie kolekcji stanowi przestronny regał.

meble do pokoju młodzieżowego

Drugą ciekawą opcją do pokoju młodzieżowego jest zestaw mebli Kitty. Są to młodzieżowe meble nowoczesne, spełniające wszystkie kryteria, których wymaga dobrze urządzony pokój. Dzięki dużej liczbie elementów o różnych wielkościach, bardzo łatwo można zagospodarować przestrzeń w optymalny sposób. Łóżko Kitty posiada dwie duże, praktyczne szuflady, do których można chować na przykład pościel. Uzupełnienie stanowi stolik nocny, który pozwoli wygodnie trzymać pod ręką komórkę, tablet czy książkę. Kwestie odzieży rozwiązują szafa oraz komoda, do których pomieści się absolutnie wszystko. 

zestaw mebli do pokoju młodzieżowego

Przestrzeń do nauki można zorganizować za sprawą funkcjonalnego biurka, wyposażonego w szufladę oraz zamykaną szafkę. Świetnym uzupełnieniem jest regał, który można postawić w pobliżu, aby podręczniki, książki czy inne materiały edukacyjne były dostępne na wyciągnięcie ręki. Zestaw uzupełniają półki oraz szafka wisząca, które są tak zgrabne w swojej formie, że ich lokalizację można bardzo łatwo dostosować do swoich potrzeb. 

Pokój dla nastoletniej dziewczyny

Pokój dla nastoletniej dziewczynyz całą pewnością powinien zapewniać wystarczającą ilość miejsca na ubrania. Niezbędne będą więc komody i szafy, w których młoda dama wygodnie ułoży swoją garderobę. Ciekawym wyborem, utrzymanym w modnym obecnie stylu minimalistycznym, jest komoda Oslo. To mebel bardzo subtelny, który pięknie łączy biel z jasnym odcieniem drewna. Z pewnością wpadnie w oko dziewczynie, która lubi styl skandynawski, ceni porządek i ciepło w swoich czterech kątach. 

biała niska komoda oslo

Jeśli chodzi o szafy młodzieżowe, ciekawą propozycją dla dziewczyny jest szafa Nordis. To oryginalny, nietuzinkowy mebel o asymetrycznej formie. Jest wyposażony w trzy szuflady i trzy szafki, dwie mniejsze i jedną większą. Z jednej strony wspiera się na dwóch nóżkach, co znacznie odróżnia ją od popularnych szaf o geometrycznej bryle. Szafa Nordis występuje w aż pięciu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo można dobrać odcień do już istniejącego wystroju pokoju. 

młodzieżowa szafa nordis

Pokój młodzieżowy dla chłopaka

Biurko to w pokoju młodzieżowym dla chłopaka centrum życia. Bez względu na to, czy chodzi o naukę czy o rozrywkę, w dużej mierze czas spędzany jest właśnie przy biurku. Jakie powinno być dobre biurko? Na to pytanie nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Wszystko zależy od potrzeb i przede wszystkim od dostępnej przestrzeni. Mamy dwie ciekawe opcje do większego i mniejszego pokoju. 

Clip to duże, przestronne biurko, które posiada aż trzy szafki i osiem półek.  W zasadzie jest to samodzielne stanowisko zarówno do nauki jak i zabawy. Zmieści się w nim wszystko, co trzeba mieć pod ręką. Każdy chłopak z pewnością doceni wszechstronność, jaką daje biurko Clip. Można wybrać spomiędzy dwóch dostępnych kolorów korpusu: odcienia dębu sonoma oraz sonoma truflowa. Dzięki temu będzie ono pasowało zarówno do jaśniejszych jak i ciemniejszych kolorów ścian. 

białe biurko z nadstawką clip

Drugą propozycją, przeznaczoną do małych pokoi jest Hide. Nazwa tego mebla nie jest przypadkowa. To biurko autentycznie „chowa się” do szafki, zamieniając się w niewielkich rozmiarów bryłę powieszoną na ścianie. Po rozłożeniu, oprócz blatu, do dyspozycji pod ręką jest wygodna szafka, w której zmieszczą się książki, gadżety i podręczne przedmioty. Trzy kolory do wyboru: biały, czarny oraz sonoma, pozwalają wkomponować to biurko w bardzo szerokie spektrum wystrojów wnętrza.

wiszące rozkładane biurko hide

Meblując pokój młodzieżowy dla chłopaka nie można pominąć tak ważnego mebla jak łóżko młodzieżowe z materacem. Warto rzucić okiem na łóżko Maximus, które do świetnie nadaje się do pokoju młodzieżowego. Niestety materac trzeba nabyć osobno, daje to jednak możliwość wyboru dokładnie takiego produktu, jaki odpowiada naszym potrzebom. Do stelażu łóżka Maximus idealnie będzie pasował każdy materac o standardowym wymiarze 90 cm. 

zestaw mebli młodzieżowych

Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Pokój dziecięcy, Pokój młodzieżowy
Pokój dziecięcy z antresolą – jak go urządzić?

Pokój dziecięcy z antresolą – jak go urządzić? Pokój dziecięcy z antresolą może być pomysłowy i praktyczny. Funkcjonalnie urządzone półpiętro zapewnia dodatkową […]

15.11.2021