15.11.2021

Pokój dziecięcy z antresolą – jak go urządzić?


Pokój dziecięcy z antresolą – jak go urządzić?

Pokój dziecięcy z antresolą może być pomysłowy i praktyczny. Funkcjonalnie urządzone półpiętro zapewnia dodatkową przestrzeń, oryginalny wygląd wnętrza oraz wielką frajdę najmłodszym.

Pokój dziecięcy z antresolą

Projekt pokoju dziecka powinien być dobrze przemyślany i odpowiednio dostosowany do jego potrzeb rozwojowych. Chęć zapewnienia dziecku wygody i bezpieczeństwa to priorytet każdego rodzica. Zatem, czy antresola w pokoju dziecięcym to dobry pomysł? Od czego zacząć aranżację pomieszczenia, jakie kolory i dodatki wybrać, aby spełniało ono swoją funkcję?

Antresola w pokoju dziecka jest ciekawym sposobem na powiększenie powierzchni użytkowej lub zagospodarowanie niewykorzystanej przestrzeni, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń o wysokim suficie. Przy odrobinie kreatywności i dekoracji może stać się ulubionym kącikiem dziecka.

Aranżację pokoju należy zacząć od wydzielenia obszaru do nauki, zabawy oraz snu. Antresola może być wykorzystana jako sypialnia dziecka, dół pokoju stanie się wtedy bezpieczną strefą do psot i relaksu. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto skupić się na osłonięciu półpiętra solidnymi balustradami albo wysokimi tralkami sięgającymi sufitu. Często wybieranymi schodami prowadzącymi do antresoli bywają drabinki, które pomimo atrakcyjnego wyglądu i niewielkich gabarytów, okazują się niestabilne i strome.

Jeśli metraż nam na to pozwala, wybierzmy klasyczne schodki o wygodnych poręczach. Świetnym pomysłem będzie podświetlenie każdego ze stopni, po to, aby nocne spacery do toalety nie stanowiły dla dziecka trudności.

Tak przygotowane i zabezpieczone półpiętro możemy zacząć urządzać wspólnie z najmłodszymi domownikami. Będzie to nie tylko świetna zabawa, która pobudzi kreatywność, ale również szansa na zacieśnienie więzi i poznanie lepiej własnych dzieci.

Pokój dla dziewczynki z antresolą

Nie zawsze pokój dla dziewczynki z antresolą to przepełnione różem i brokatem wnętrze. Wśród masy osobowości dzieci jest tak samo wiele gustów i upodobań. Być może Twoja córka jest małym odkrywcą i chce, aby pokój, w którym spędza czas, stał się miejscem pełnym ciekawych motywów, zachęcającym do przeżywania nowych przygód? Sypialnia inspirowana kosmosem, a może zieloną dżunglą? W obu przypadkach antresola to doskonały pomysł. Zacznijmy jednak od początku.

Mając wybrany odpowiedni motyw przewodni pokoju, możemy sięgnąć po pasujące do wnętrza kolory. Dobrym rozwiązaniem są tapety o oryginalnych wzorach. Mając na uwadze fakt, że dzieci bywają nad wyraz kreatywne i pomysłowe, najlepiej zdecydować się na tapety winylowe, które w razie wypadku można umyć, a nawet solidnie wyszorować.

Antypoślizgowe panele to kolejny element, który zda egzamin i zaoszczędzi nam wielu zmartwień. Nie zapominajmy także o komfortowym, miękkim dywanie, będącym ochroną przed zimną podłogą, ale również jej osłoną przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Jakie meble młodzieżowe i dodatki powinny znaleźć się w pokoju dla dziewczynki z antresolą? Przede wszystkim funkcjonalne, na przykład takie jak rosnące z dzieckiem, biurko Oslo. Dzięki możliwości regulacji wysokości możemy dopasować rozmiar mebla do potrzeb pociechy. Uzupełnieniem aranżacji będzie pojemna komoda z tej samej serii, która pozwoli utrzymać porządek w zabawkach lub odzieży.

Półpiętro będące sypialnią dziewczynki można uatrakcyjnić niewielkimi półkami eksponującymi ulubione książki i wygodnymi pufami lub poduszkami do siedzenia.

biurko oslo

Pokój dla chłopca z antresolą

Aranżując pokój dla chłopca z antresolą, powinniśmy kierować się podobną zasadą; dajmy dziecku wybór i wspierajmy jego zainteresowania. Masz w domu małego naukowca? A może wielkiego miłośnika zwierząt? Z odrobiną fantazji i rozsądnym zagospodarowaniem przestrzeni stworzysz naprawdę wyjątkowe i sprzyjające rozwojowi miejsce.

Dorastający człowiek potrzebuje prywatności, dlatego antresola bywa strzałem w dziesiątkę. Dysponując odpowiednim metrażem, oprócz sypialni, na półpiętrze można zaaranżować kącik do odpoczynku lub biblioteczkę. Przestronny regał Space stworzy miejsce dla niezbędnych przedmiotów codziennego użytku, zabawek lub czasopism, a wygodny fotel dopełni całość aranżacji.

regał space

Pod antresolą możesz stworzyć komfortowe miejsce do nauki. Ergonomiczne krzesło obrotowe, funkcjonalne biurko i komplet szafek wystarczą, aby zapewnić dziecku odpowiednie warunki do odrabiania lekcji.

Antresola do spania dla dzieci

Podsumowując, pokój z antresolą dla dzieci nie bez powodu cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala w prosty sposób wydzielić strefy w pomieszczeniu, stwarza możliwość pełnego zagospodarowania przestrzeni, a przy tym wygląda niezwykle efektownie i nowocześnie. Jest rozwiązaniem pożądanym w wysokich wnętrzach kamienic i nowoczesnych loftach. Umiejętnie urządzone półpiętro zachwyci najmłodszych i bez problemu zastąpi np. sypialnię.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Pokój młodzieżowy
Nowoczesny pokój młodzieżowy w stylu loftowym

Nietrudno zauważyć, że styl industrialny z roku na rok konsekwentnie zaskarbia swoją sympatią coraz to szersze grono młodego pokolenia. Nic dziwnego! To […]

13.09.2022