24.02.2020

4 miejsca, w których zamontujesz biurko podwieszane!


Meble podwieszane do salonu i sypialni to połączenie funkcjonalności i nowoczesności. W dobie małych mieszkań, w których każda przestrzeń się liczy, takie rozwiązanie coraz bardziej zyskuje na popularności. Podwieszane biurka sprawdzą się nie tylko w wynajmowanym mieszkaniu, w którym jest mało miejsca, ale również w kawalerkach czy mieszkaniach dwupokojowych, które masz na własność i w których zależy Ci na przestrzeni. Tego typu meble można zamontować nie tylko w pokoju dziennym. Zobacz gdzie jeszcze zamontujesz biurko wiszące na ścianie.

Małe biurko ścienne w przedpokoju

Biurko wiszące nie musi być składane. Obecnie można kupić meble, które mają różne wymiary. Dzięki temu bez problemu wybierzesz najlepszy dla siebie model. Biurko podwieszane może pełnić kilka funkcji, na przykład szafki w przedpokoju. To pomieszczenie często jest ciasne i wąskie, a montowanie półek czy stawianie szafek może znacznie ograniczyć i tak małą przestrzeń. Niewielkie biurko z szufladami pozwoli Ci na zyskanie dodatkowego miejsca na przechowywanie np. kluczy, dokumentów, torebki czy innych drobiazgów, o których nie możesz zapomnieć wychodząc z domu.

Biurko ścienne w przedpokoju powinno być rozmiarem dopasowane do przestrzeni – im mniejszy przedpokój, tym płytsze powinno być biurko. W takich wypadkach polecamy wybrać mebel z jak największą liczbą wnęk czy szuflad, do których schowasz swoje rzeczy. Dzięki temu nie tylko zyskasz miejsce, ale również utrzymasz porządek w mieszkaniu.

Wiszące biurko dla dzieci w ich pokoju

Biurko składane ścienne w pokoju dziecięcym musi być nie tylko praktyczne, ale i bezpieczne. Warto zwrócić uwagę na sposób w jaki biurko się składa i  jest zabezpieczone przed samoistnym rozłożeniem. Mimo wszystko rekomendujemy tego typu rozwiązanie dla starszych dzieci. Biurka młodzieżowe składane utrzymywane są w stonowanej stylistyce, dzięki czemu pasują do większości wnętrz. Tego typu meble są wykonywane z lekkiego, ale wytrzymałego materiału (np. płyty laminowanej z zabezpieczonymi brzegami). Biurka dla dzieci młodszych powinny zawierać dodatkowe zabezpieczenia obrzeży i rogów, a także warto upewnić się co do bezpieczeństwa mechanizmu rozkładającego.

Białe biurko składane odnajdzie się praktycznie w każdym pokoju dziecięcym. Jeżeli jednak Twoja pociecha preferuje żywsze kolory, to na rynku znajdziesz różne wersje kolorystyczne biurek składanych. Zwróć uwagę jednak na to, by tego typu mebel nie tylko swobodnie się składał i rozkładał, ale żeby również miał odpowiednią liczbę półek na pomoce naukowe i przybory do pisania. Biurko wiszące składane to inwestycja na lata, dlatego warto znaleźć produkt idealny i nie godzić się na półśrodki.

Biurko mocowane do ściany w sypialni

Biurko mocowane do ściany sprawdzi się także w sypialni. Może służyć za toaletkę lub za zwykłe biurko do pracy, szkicowania czy czytania. Nowoczesne biurko w sypialni powinno być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne, dlatego najpierw zastanów się, czego oczekujesz od takiego mebla i ile powierzchni możesz realnie zagospodarować do pracy.

biurko wiszące uno

Jeżeli ma być używane sporadycznie, śmiało możesz postawić na biurko składane na ścianę. Jeżeli jednak masz zamiar korzystać z niego codziennie, to jeśli tylko masz odpowiednią ilość przestrzeni, to dobrym pomysłem będzie także biurko wysuwane.

Nowoczesne biurko składane w salonie

Składane biurko na ścianę możesz zamontować również w salonie. Jeżeli chodzi o wybór składanych mebli, to znajdziesz w sklepach zarówno skandynawskie biurko, retro, minimalistyczne lub nawet stylizowane na klasyczne – składane biurka nie ustępują w niczym swoim tradycyjnym odpowiednikom.

Do większych salonów rekomendujemy również biurko rozsuwane. Polecamy w szczególności biurko składane mocowane do ściany, które na pierwszy rzut oka przypomina elegancką komodę. Dopiero po rozłożeniu staje się w pełni funkcjonalnym biurkiem. Takie rozwiązanie proponujemy szczególnie w kawalerkach i salonach z aneksem kuchennym. 

Małe biurko dla nastolatków mocowane do ściany, biurko do salonu pełniące także rolę stolika i toaletki, podwieszane biurko do przedpokoju – możliwości jest naprawdę mnóstwo. Zaletą podwieszanych mebli jest m.in. to, że można je zamontować wszędzie, a ogranicza Cię tylko wyobraźnia i ilość wolnego miejsca. Nie bój się eksperymentować z wnętrzem swojego mieszkania. Pamiętaj też o zakupie wygodnego krzesła do biurka – odpowiednia postawa na krześle uchroni Twoje plecy przed bólem.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły