07.07.2020

3 meble do mieszkania minimalistycznego


Minimalizm wprowadza do mieszkań spokój i harmonię. Dzięki tak urządzonym pomieszczeniom odzyskasz równowagę psychiczną i ukoisz nerwy. Ten prosty, ale jednocześnie efektowny i elegancki styl pozwala odetchnąć w dobie wszechobecnego pośpiechu i konsumpcjonizmu. Dowiedz się zatem, jak za sprawą mebli wprowadzić go do swoich wnętrz.

Już od dość dawna dostrzegalny jest trend, który polega na odchodzeniu od przeładowanych meblami i bibelotami pomieszczeń. Odczuwamy przesyt konsumpcjonizmem, którego istotą jest ciągłe robienie zakupów i gromadzenie przedmiotów. Coraz częściej widzimy, że nadmiar elementów wyposażenia, nawet tych eleganckich, atrakcyjnych wizualnie, wprowadza do wnętrz chaos. Zamiast tego, wybieramy więc estetyczne wnętrza w stylu minimalistycznym. Pytanie tylko, jakie meble mogą się w nich sprawdzić?

Meble minimalistyczne do salonu – jak wybrać mądrze?

Wprowadzając meble minimalistyczne sprawisz, że w twoim salonie na stałe zagości spokój i harmonia, które będą sprzyjać wypoczynkowi i dobremu samopoczuciu. Dzięki nim zaaranżujesz pomieszczenie, w którym będziesz mógł również pracować czy przyjmować gości. Jak to zrobić bez zagracania wnętrza? Sekret tkwi w doborze odpowiednich mebli. Minimalizm to filozofia, która zakłada ograniczenie przedmiotów do tych, które są naprawdę potrzebne, a jednocześnie nie przytłaczają wystroju. Dobrym przykładem jest szafka RTV, w której ukryjesz wystające kable, akcesoria do telewizora oraz inne elementy, które nie powinny być na wierzchu. Natomiast wybierając biurko nowoczesne składane, możesz uzyskać wygodne miejsce do pracy, które pozwoli zarazem dyskretnie przechowywać książki czy dokumenty. To proste rozwiązania, dzięki którym znacznie zmniejszysz liczbę dodatkowych mebli i w pełni wykorzystasz potencjał pomieszczenia.

Meble skandynawskie – sposób na ciepłe wnętrze minimalistyczne

Wbrew dość powszechnemu przekonaniu, wnętrza minimalistyczne nie zawsze są zimne i mało przytulne. Mogą takie być, ale jeśli taka jest koncepcja osoby aranżującej dom czy mieszkanie. Jeśli jednak chcesz wprowadzić minimalizm nie rezygnując przy tym z przytulności, mogą cię zainteresować meble w stylu skandynawskim. Dodają one wnętrzu rodzinnego ciepła, ale pozostają proste i funkcjonalne. Zaliczają się do nich między innymi ławy rozkładane w kolorze drewna lub w połączeniu z bielą; te ostatnie wprowadzają do wnętrza powiew świeżości i czystości, natomiast drewno wizualnie ociepla pomieszczenie. Sprawdzą się jednak również szafki RTV, biurko skandynawskie czy inne minimalistyczne meble.

zestaw mebli do salonu tokio

Minimalistyczne meble kuchenne – postaw na zestawy mebli

W przestrzeni kuchennej zawsze warto zastosować zestaw mebli. Dzięki takiemu kompletowi w szybki i prosty sposób zaaranżujesz funkcjonalną kuchnię. Przy samodzielnym dobieraniu poszczególnych elementów łatwo utracić koncepcje i spójność aranżacyjną. Korzystając z gotowych kompletów, takich jak te dostępne w kategorii zestawy mebli, bez problemu wprowadzisz swoich wnętrz minimalizm i funkcjonalność. Zwróć uwagę na meble kuchenne styl skandynawski, albo do zimnych, białych, geometrycznych szafek dodaj na przykład drewniane blaty, podłogę lub rozkładaną ławę, która doskonale sprawdza się w salonie i kuchni.

zestaw mebli do jadalni

Czy meble minimalistyczne sprawdzą się w pokoju dziecka lub nastolatka?

W pokoju dziecka czy nastolatka minimalistyczne meble pomogą zorganizować przestrzeń, pozostawiając na widoku tylko to, co niezbędne. Na szczególna uwagę zasługuje strefa do nauki, która powinna być miejscem sprzyjającym kreatywności i skupieniu. Biurka skandynawskie posiadają wiele szuflad i pojemne szafki, w których twoja pociecha schowa wszystkie potrzebne książki, zeszyty i inne przybory szkolne. Dzięki temu, będzie miała pod ręką niezbędne rzeczy, a jednocześnie łatwo utrzyma w swoim pokoju porządek.

Godna uwagi jest również skandynawska szafka RTV. Choć to mebel stricte salonowy, doskonale sprawdzi się też we wnętrzach nastolatków. Pomoże zorganizować przestrzeń telewizyjno-rozrywkową, którą dziecko często wykorzystuje również do grania w gry. Konsolę można postawić na szafkach, a kolekcję gier na półkach, na których można trzymać także część książek.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
Jaka sofa do salonu?

Salon to wizytówka naszego domu – wypoczywamy w nim po ciężkim dniu pracy i spędzamy czas z rodziną. Wnętrze to niekiedy zamienia […]

16.07.2020