13.09.2022

Nowoczesny pokój młodzieżowy w stylu loftowym


Nietrudno zauważyć, że styl industrialny z roku na rok konsekwentnie zaskarbia swoją sympatią coraz to szersze grono młodego pokolenia. Nic dziwnego! To właśnie dzięki swojej oryginalności i swobodzie aranżacji zdobył uznanie u twórczych, odważnych i niezależnych nastolatków.

Gratka dla miłośników nietuzinkowych wnętrz

Dlaczego styl loftowy jest tak wyjątkowy? To pewnego rodzaju przełamanie stereotypów, które od lat kurczowo trzymały nas przy ‘infantylnych’, a zarazem bezpiecznych aranżacjach pokoju dziecięcego. Podczas, gdy standardowe pokoje młodzieżowe obfitują w nadwyraz kolorowe ozdoby, wnętrza industrialne cechuje przemyślana, nieco bardziej surowa dekoracja. Tutaj funkcjonalność i komfort użytkowania naprawdę ma znaczenie! Pamiętaj, że to właśnie pokoje dziecięce wymagają od nas szczególnie przemyślanego planu aranżacji. To przestrzeń, która powinna dać nastolatkowi możliwość do wyrażania indywidualności, budzić kreatywność oraz wyobraźnię. Co ważne, wnętrza loftowe inspirowane są fabrykami czy innymi poprzemysłowymi przestrzeniami. Eksponuj, więc odsłonięte żarówki, naturalne, surowe powierzchnie, gołą cegłę, a nawet stalowe elementy stropów. Dzięki temu Twoje wnętrze nabierze jeszcze bardziej charakterystycznego klimatu dla typowo loftowych przestrzeni.

Młodzieżowe meble w stylu loft

Chcesz wprowadzić do pokoju loftowy akcent? Postaw na elementy wykonane z drewna połączone ze szklanymi lub metalowymi segmentami. Zwróć uwagę na odpowiednią kolorystykę! Świetnie sprawdzą się tutaj meble industrialne zachowane w stonowanych barwach: naturalnych brązach, ceglastej czerwieni, odcieniach metalu, kamienia czy też czerni. Bez względu na to na ile elementów się zdecydujesz, pamiętaj aby przestrzeń była otwarta i jasna. Tylko w takim anturażu uzyskasz pożądany efekt industrialnego klimatu

Funkcjonalność w parze z nowoczesnością

Podstawa to przemyślane rozplanowanie przestrzeni! Aby uniknąć chaosu stawiaj na praktyczne rozwiązania. W naszej ofercie znajdziesz ergonomiczne biurka oraz komody utrzymane w typowo loftowym stylu. Zainspiruj się!


Podziel się artykułem
Podobne artykuły