10.08.2023

Jakie wybrać krzesło do biurka dla dziecka?


Dzieci spędzają wiele godzin przy biurku, ucząc się, czy bawiąc, dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór fotela. Pamiętaj, aby przede wszystkim zadbać o ich bezpieczeństwo i prawidłową postawę. Oto kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę.

W trosce o prawidłową postawę Twojego dziecka

Zakup praktycznego krzesła do strefy edukacyjnej to kluczowy krok w aranżacji komfortowego pokoju dziecięcego. Zadbaj o to, aby fotel był przede wszystkim wygodny. Dzięki temu zapewnisz prawidłowe podparcie dla pleców, karku i ramion. To niezwykle ważne, jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnego obciążenia kręgosłupa. Dodatkowo istotne jest, aby fotel był wyposażony w regulowaną wysokość, wyprofilowane oparcie i siedzisko, dzięki czemu z łatwością będzie można je dostosować do wzrostu i sylwetki dziecka. Co więcej, przydatny może okazać się regulowany zagłówek, który pomoże utrzymać komfortową pozycję głowy i szyi podczas czytania i pisania.

Ergonomiczny kącik naukowy

Zastanawiasz się jak prawidłowo dobrać fotel do sylwetki swojego dziecka? Zwróć uwagę na wysokość krzesła. Sprawdź, czy podczas siedzenia nogi Twojego malucha spoczywają na podłodze i są zgięte pod kątem 90 stopni. To niezwykle ważne, jeśli chcesz zachować prawidłową postawę dziecka i zapewnić mu najwyższy poziom komfortu. Dodatkowo wybierając fotel dla dziecka, upewnij się, że ma on odpowiednie podparcie pleców oraz wystarczająco głębokie siedzisko.

Dziecinnie prosta aranżacja

Kolejnym równie istotnym aspektem będzie design fotela biurowego. Wybierając krzesło do pokoju dziecięcego, pamiętaj aby pasowało do całej aranżacji. Jeśli planujesz urządzić pokój dziecka w minimalistycznym stylu zdecydowanie najlepszym wyborem będą klasyczne fotele biurowe, utrzymane w jednym lub dwóch kolorach. Z kolei jeśli chcesz stworzyć bardziej modernistyczną przestrzeń, to postaw na ergonomiczne fotele gamingowe, które doskonale oddadzą nowoczesny charakter wnętrza.

Jak można zauważyć, krzesło biurowe ma znaczący wpływ na utrzymanie właściwej postawy  dziecka. Szczególnie jeśli spędza on wiele godzin przy biurku. Postaw na sprawdzone rozwiązania i zapoznaj się z najnowszą kolekcją nowoczesnych krzeseł Vivaldi. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego malucha razem z nami.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły