15.09.2021

Zestawy kuchenne pomocą przy przygotowaniach posiłków


Przy urządzaniu kuchni najlepszym wyborem jest zestaw mebli. Powodów ku temu jest kilka. Meble w zestawie wyglądają spójnie i wprowadzają do kuchni styl. Ponadto zestawy kuchenne są tak zaprojektowane, aby maksymalnie ułatwić nam codzienne przygotowywanie posiłków. Sprawdź zestawy, które proponujemy do kuchni klasycznej, małometrażowej oraz dużej kuchni, która będzie pełniła równocześnie funkcję jadalni. 

Meble kuchenne klasyczne

Klasyczna kuchnia łączy w sobie funkcjonalność, której nie powstydziłyby się nowoczesne aranżacje, oraz niepodrabialny styl, który mimo upływu czasu nie traci na aktualności. Meble kuchenne klasyczne są ponadczasowe i uniwersalne, gdyż aranżacja, która się na nich opiera zawsze będzie wyglądała dobrze. Klasyczny wygląd doceni każdy miłośnik tradycyjnych wnętrz, ale także osoby, którym nie w smak są chłodne, sterylne aranżacje z błyszczącymi blatami, charakterystyczne dla mebli nowoczesnych. 

Dzisiejsze meble klasyczne do kuchni nie są już tak ciężkie i przytłaczające, jak bywało to dawniej. To głównie za sprawą odejścia od ciemnej kolorystyki na rzecz eleganckiej bieli, ciepłych beży, czy tez jasnych odcieni drewna. Taka kolorystyka wprowadza do kuchni subtelny i elegancki styl, czyniąc pomieszczenie przytulnym i gościnnym. 

Zestawy kuchenne, które idealnie wpasowują się w nakreślony styl, to na przykład Onda czy Febe. Rzućmy okiem na ten pierwszy. Onda to klasyczny biały zestaw kuchenny, składający się z aż siedmiu szafek: czterech górnych, wiszących, oraz trzech dolnych, wśród których jedna przeznaczona jest na zlewozmywak. Jedno jest pewne: nawet posiadając bardzo bogaty warsztat kuchenny, miejsca nie zabraknie ani dla narzędzi kulinarnego rzemiosła, ani dla produktów. 

zestaw mebli kuchennych Onda

Drzwiczki szafek w zestawie Onda wyposażone są w funkcję cichego domyku, więc trzaskanie nimi już nigdy nie będzie problemem. Klasyczne wzory na drzwiczkach i przeszklenia w części górnych szafek nadają temu zestawowi unikalnego charakteru. Bardzo dobrze komponują się one z metalowymi uchwytami, a całość robi wrażenie spójnej kompozycji.

Drugim zestawem o bardzo klasycznym charakterze jest Febe. Jest on utrzymany w zupełnie odmiennej, jednak równie przyjemnej kolorystyce kremowego matu, przywodzącej na myśl drewno bukowe. Febe wprowadzi do kuchni poczucie komfortu i spokoju, jednocześnie dostarczając dużą powierzchnię blatu, na którym z łatwością przyrządzisz nawet bardzo wyszukane dania. W górnym segmencie masz do dyspozycji cztery szafki, w tym drzy duże i jedną mniejszą, która idealnie sprawdzi się nad okapem. W dolnym rządzie są trzy szafki, w tym jedna zlewozmywakowa i jedna wyposażona w trzy szuflady typu METABOX, które dają możliwość zastosowania pełnego wysuwu. Febe imponuje nie tylko oryginalnym wyglądem, ale także funkcjonalnością i wygodą użytkowania.  

zestaw mebli kuchennych

Projekty małych kuchni

Projekty małych kuchni nie należą do najłatwiejszych, gdyż na ograniczonej przestrzeni trzeba pogodzić wygląd z użytecznością. Problem ten dotyczy zwłaszcza mieszkań w blokach, z których wiele pamięta jeszcze ustrój słusznie miniony, w którym niewielką wagę przywiązywano do funkcjonalności pomieszczeń. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych! Nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni da się wstawić meble w taki sposób, aby ułatwić sobie przyrządzanie potraw i poprawić ergonomię pracy. 

Do małej kuchni dobrym wyborem będzie zestaw kuchenny Tiffany. W przedstawionej poniżej aranżacji zauważymy, że obok zlewozmywaka mamy do dyspozycji kawałek blatu, a druga jego część znajduje się po drugiej stronie kuchenki. Dzięki takiemu układowi możemy swobodnie operować przyrządzanymi produktami pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką. 

zestaw mebli kuchennych

Tiffany składa się z w trzy szafki górne i trzy dolne, wszystkie wyposażone w funkcję cichego domyku. Uchwyty wykonane są z solidnego metalu, a szklana szyba frontowa jest zahartowana. Meble są wykonane z solidnej, 16 milimetrowej płyty, a z kolei blat ma aż 28 mm grubości. Utrzymany w białej kolorystyce zestaw Tiffany sprawdzi się w aranżacjach minimalistycznych i skandynawskich, które są bardzo wdzięczne w utrzymaniu czystości, co w kuchni jest nie do przecenienia.  

Duża kuchnia

Duża kuchnia to dużo swobody w doborze mebli. Oprócz zestawu kuchennego, przy którym będą przyrządzane posiłki, można pokusić się o wstawienie stołu i krzeseł, przy którym cała rodzina będzie mogła wspólnie zjeść. Stoły i krzesła do kuchni stanowią serce pomieszczenia, warto więc dobrze przemyśleć ich wybór. 

Jeśli chodzi o stół, bardzo ciekawym wyborem jest model TES. Szeroki na 90 cm i długi na 160 cm, po rozłożeniu ma aż dwa metry!  Przy tak dużym blacie usiądzie nie tylko cała rodzina, ale dodatkowo jeszcze goście. TES wpasuje się w klasyczne wnętrza i nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. 

stół

Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Biuro, Dekoracje, Jadalnia, Kuchnia, Łazienka, Pokój dziecięcy, Pokój młodzieżowy, Salon, Sypialnia
Jak urządzić dom, by zaoszczędzić na energii cieplnej?

Oszczędzenie, zwłaszcza na ogrzewaniu stało się podstawą planowania domowego budżetu. Jednak oprócz aspektu ekonomicznego przyczynia się również do zrównoważonego rozwoju i ochrony […]

12.08.2022