01.05.2020

Modne kolory ścian i mebli w 2020


Obecny rok to ewidentny powrót do natury, spokoju i wyciszenia. Kolory, które będą dominowały w nadchodzących 12 miesiącach pokazują, jak bardzo ludzie pragną obniżyć obecne, zawrotne tempo życia. Są też zmęczeni nowymi technologiami i aplikacjami smartfonowymi, które często zamiast upraszczać codzienność, tylko absorbują uwagę. Poza tym, wszechobecne social media wymuszają dążenie do ideałów zarówno sylwetkowych, jak i karierowych. Wszystko to sprawia, że coraz częściej zaczynamy szukać wytchnienia oraz ukojenia w klasyce i naturze. Dlatego też w 2020 roku modne kolory ścian to te, które wprowadzają do wnętrza harmonię i spokój. Dowiedz się zatem, jak pomalować salon nowocześnie i uzyskać wspomniany efekt.

Kolory ścian – inspiracje

Modne wnętrza 2020 to te, które są inspirowane naturą. Dlatego też można w nich znaleźć brązy, zielenie, granaty, rudości czy piaskowe beże. Na szczególną uwagę zasługuje jednak zieleń, dzięki której pomieszczenia zyskują kojące właściwości. Śmiało wprowadź zwłaszcza Neo Mint, który dostarcza energii na resztę dnia i wprowadza w pozytywny nastrój. Idealnie sprawdza się zarówno w salonie, jak i sypialni, dodając im świeżości oraz nowoczesnego wykończenia. Co więcej, jest to kolor uniwersalny, tak więc bez trudu i radykalnych zmian w wystroju wprowadzisz go do pomieszczenia.

Na salonach nie może zabraknąć również tegorocznego zwycięzcy, czyli Classic Blue. Ten prosty i niezwykle elegancki kolor jest uosobieniem tego, czego brakuje ludziom w obecnych czasach: spokoju, stabilizacji, pewności siebie i wytchnienia. Przywołuje na myśl wieczorne niebo, które niejednokrotnie obserwowałeś w letnie dni, zyskując spokój i ukojenie. Wszystko to sprawia, że zdecydowanie zalicza się do kategorii modne kolory wnętrz.

Modne kolory ścian w mieszkaniu i ich połączenia

Classic Blue oraz Neo Mint doskonale komponują się z wcześniej wspomnianymi brązami, piaskami czy beżami. Dla osób, które szukają wyciszenia oraz wyszukanej elegancji, dobrym pomysłem będzie dodanie, szczególnie do głębokiego niebieskiego, odrobiny złota lub żółtego, burgundu, szmaragdowej zieleni czy pudrowego różu. Dzięki tym zestawieniom kolorów można zyskać czarujące wnętrze z klasą, które nieprędko wyjdzie z mody.

Należy podkreślić, że wymienione barwy to nie tylko modne kolory ścian. Doskonałym pomysłem będzie również wybór mebli, w których zostały wykorzystane. Idealnym rozwiązaniem może być tu  sofa Volans, czy też krzesło AC-0117W – nowoczesne i stylowe meble, które świetnie odnajdują się w wielu wnętrzach.

sofa norma

Modny salon – materiały

Także i w tym przypadku w trendach znajduje się ponadczasowa klasyka, która nawiązuje do ziemi i natury. Drewno i kamień to zdecydowani faworyci, choć od wielu sezonów ogromną popularnością cieszą się też betonowe, szare ściany. W nadchodzącym roku również możesz spotkać się z nimi w żurnalach. To proste, ale bardzo eleganckie i efektowne rozwiązanie, które w zestawieniu na przykład z drewnem i roślinnością daje namiastkę obcowania z naturą – nawet w kamienicy czy mieszkaniu z wielkiej płyty.

Staraj się wprowadzać do swoich wnętrz także glinę, len, wełnę, bambus czy wiklinę. Te materiały nigdy nie wyjdą z mody i zawsze tam, gdzie się pojawiają, wprowadzają spokój, harmonię i dobry styl.

Co jeszcze zawierają modne wnętrza 2020?

W modnych wnętrzach stosuje się również geometryczne meble i dodatki, które już od wielu sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. W tym roku nic się w tym zakresie nie zmieni, bo to proste i niezwykle eleganckie rozwiązania, które wprowadzają do wnętrz ponadczasową klasę. Warto postawić także na etniczne akcenty, które nawiązują do natury człowieka. Dlatego nie bój się  wprowadzać ciekawych pamiątek z dalekich i tych bliższych podróży; sprawdzi się tu afrykańska maska, figurki Buddy, ale też łowickie wzory.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Kuchnia
Kuchnia w stylu angielskim – jak osiągnąć ten efekt?

Styl angielski w kuchni — czym się charakteryzuje? Jak wygląda typowa kuchnia angielska? Dominują tu stonowane barwy, jak biel oraz odcienie beżu. […]

24.02.2020