17.02.2023

Wielofunkcyjny mebel, czyli biurko i toaletka w jednym


Wielofunkcyjne meble są coraz chętniej wykorzystywane przez architektów wnętrz. To idealne rozwiązanie dla posiadaczy niewielkich mieszkań, którzy muszą kreatywnie podejść do ich aranżacji. 

Dziś opowiemy Wam, jak w prosty sposób wykorzystać klasyczne biurko, tak aby posłużyło Wam również jako praktyczna i modna toaletka

Jeden mebel – podwójne zastosowanie

Czasem wystarczy odrobina kreatywności, aby nasze meble zyskały całkowicie inny charakter. Oto jak samodzielnie odmienić nudne biurko, tworząc z niego nowoczesny kącik do makijażu. 

Jedną z metod na jego przearanżowanie będzie powieszenie dużego lustra tuż nad korpusem. To świetne rozwiązanie, w szczególności dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalne i minimalistyczne rozwiązania. 

Kolejnym, równie ciekawym pomysłem  będzie ustawienie lustra na blacie biurka. Takie ułożenie zmniejsza jednak wolną przestrzeń blatu, którą moglibyśmy wykorzystać na rozstawienie potrzebnych nam przyborów. Jeśli natomiast zależy Wam na ukrytej funkcji toaletki, idealnie sprawdzi się lustro ukryte pod jego blatem. Dzięki temu z łatwością przearanżujesz swoje stanowisko w miejsce pracy lub nauki. To wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie, które idealnie wpisze się w nowoczesną aranżację.

Przemyślana organizacja przestrzeni

To już ostatni element organizacji biurka w mobilną toaletkę. Kiedy wybór ustawienia lustra mamy już za sobą pora na półki. Z powodzeniem odnajdą się na nich kosmetyki oraz szklane flakony perfum, których opakowania mogą dodatkowo posłużyć za elegancką ozdobę  Pamiętaj, że wymagają one przemyślanej organizacji, a zbyt chaotyczne ustawienie przyborów i przesadna ilość bibelotów może wpłynąć na harmonię Twojego kącika.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
Jak zorganizować w salonie miejsce do przechowywania

Jeśli posiadasz mały salon, z pewnością wiesz, jak ważne jest odpowiednie miejsca do przechowywania. W końcu nikt nie chce, aby w mieszkaniu […]

19.05.2023