02.09.2022

Jak zamontować wiszące szafki kuchenne?


Nauka samodzielnego montażu wiszącej szafki kuchennej może być sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas remontu lub urządzania kuchni. Nasz poradnik wyjaśnia, jak w prosty, szybki i praktyczny sposób zamontować szafki kuchenne na ścianie.

Jak przygotować się do wieszania szafek kuchennych?

Spokojne przygotowanie przestrzeni, w której będziesz pracować przy montażu szafki wiszącej, jest bardzo ważne. Bez planowania lub bez odpowiednich materiałów możesz skończyć z krzywymi szafkami, uszkodzoną instalacją elektryczną lub pęknięciami w ścianach.

Oto kilka ważnych kroków, które wymagają uwagi przed zainstalowaniem nowych szafek kuchennych na ścianie.

Jak zamontować wiszące szafki kuchenne?

Przed zawieszeniem elementu wywierć otwory w szynie znajdującej się z tyłu szafki. Zaznacz miejsca, w których wkręty będą mocowane na ścianie, zwracając uwagę na belki, rury i przewody. Następnie wywierć otwory na śruby z tyłu szafki, korzystając z wymiarów, które już zaznaczyłeś na ścianie. W ten sposób będziesz mógł zamontować mebel dokładnie w zaznaczonym miejscu.

Zawsze możesz skręcić dwie szafki wiszące obok siebie. Wtedy będą idealnie spasowane. W tym celu wywierć otwory przelotowe w bokach szafek i skręcić je razem przy użyciu śruby i nakrętki.

Jak zakończyć montaż wiszących szafek w kuchni?

Ostatnie szlify skupiają się wokół montażu drzwiczek. Możesz ustalić kierunek ich otwierania, dobierając go w zależności od tego, czy jesteś osobą lewo- czy praworęczną. Każda szafka wisząca z otwieranymi drzwiami ma zawiasy regulowane w trzech kierunkach. Dzięki temu można regulować ich wysokości, głębokości i prostować. Na zakończenie możesz użyć listwy uszczelniającej wzdłuż krawędzi szafki, w miejscu, w którym jej dolny element i górny element styka się ze ścianą. Dzięki temu zabezpieczysz przestrzeń za meblem przed kurzem, zalaniem lub insektami.

Jak widzisz, montaż wiszących szafek kuchennych nie jest trudny. Wystarczy wykonywać każdą czynność po kolei, precyzyjnie i ze spokojem.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Kuchnia, Łazienka, Salon, Sypialnia
Meble w prezencie? Czemu nie!

Książki, gadżety, ozdoby, wyszukane trunki – to w naszym kraju najczęściej wybierane na prezent przedmioty. Organizując imprezę okolicznościową możemy w ciemno obstawiać, […]

06.06.2021