09.08.2022

Wisząca szafka pod telewizor – pomysł na ścianę telewizyjną


Wiszące szafki pod telewizor stały się popularne ze względu na zmniejszenie masy i grubości obecnych telewizorów w porównaniu ze starszymi modelami lampowymi. Mebel ma tę zaletę, że pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, ułatwia sprzątania, dodatkowo jest dostępny na rynku w różnych modelach. Czy warto kupić wiszącą szafkę RTV? Co warto uwzględnić podczas jej montażu? Sprawdź.

Wisząca szafka pod telewizor - pomysł na ścianę telewizyjną

Szafka RTV wisząca – czy warto ją kupić?

Kiedy wybierasz meble do salonu, jest kilka rzeczy, których naprawdę nie może w nim zabraknąć, takich jak kanapa, fotele czy stolik kawowy. Jeśli chodzi o inne wyposażenie, możesz korzystać ze znacznie większej swobody w wyborze. Klasycznym przykładem jest decyzja o postawieniu telewizora na szafce RTV lub zawieszeniu go na ścianie. Obydwie opcje są bardzo popularne i bezpośrednio związane z aranżacją przestrzeni telewizyjnej.

Ostatnio chętnie wybierana i montowana jest wisząca szafka RTV. Taki mebel jest super funkcjonalny, szczególnie w mniejszych domach i mieszkaniach. A to dlatego, że może służyć jako podparcie dla telewizora lub jako przestrzeń do ustawienia głośnika, lub dekoracji. Jest mocowana do ściany, więc nie zabiera miejsca na podłodze i umożliwia utrzymanie nieskazitelnej czystości.

Szafka RTV wisząca

Jak powiesić szafkę RTV?

Minusem korzystania z wieszania szafki RTV jest konieczność wywiercenia kilku otworów w ścianie do montażu. Jednak to nic, czego później nie ukryje płyta meblowa. Pozostaje tylko pytanie: na jakiej wysokości powiesić szafkę pod telewizor? Otóż wszystko uzależnione jest od tego, na jakiej wysokości będzie znajdował się telewizor. Oczywiście musi to być odległość dopasowana do wysokości wzroku oglądającego, dlatego powszechnie zakłada się, że jest to około 60 cm.

Szafka RTV musi więc zawisnąć tak, by nie kolidowała z telewizorem, ale też pozwalała swobodnie korzystać ze swojej przestrzeni. Wystarczy, że zawiśnie od 15 do 30 cm od poziomu podłogi. Wszystko zależy od ostatecznych wymiarów mebla. Jeśli będzie to model minimalistyczny, może zawisnąć nieco wyżej. Jeżeli jednak wybierzesz szafkę wiszącą z kilkoma półkami, szafkami lub szufladami, odległość od podłogi powinna być mniejsza, by mebel dobrze prezentował się na ścianie telewizyjnej. Warto zapamiętać, że idealna wisząca szafka RTV powinna być około 10-15 cm szersza od przekątnej telewizora.

Jak powiesić szafkę RTV?

Co postawić na szafce RTV?

Telewizor wisi na ścianie, więc do czego może służyć szafka RTV? Przede wszystkim do przechowywania na jej półkach lub w szufladach płyt z filmami, dysków przenośnych, a nawet ładowarek i podręcznych dokumentów. A co postawić na jej blacie? Zazwyczaj jest to miejsce na dodatkowy głośnik do telewizora. Możesz ją ozdobić również świecznikiem, wazonem z suszonymi kwiatami lub figurką przywiezioną z dalekiej podróży. Równie dobrze mogą na niej stanąć ramki z rodzinnymi zdjęciami.

Wisząca szafka RTV to nowoczesne rozwiązanie, które pasuje również do klasycznych, ponadczasowych wnętrz. Jej prosta forma nigdy nie wyjdzie z mody, a kompaktowe wymiary pasują nawet do małych pomieszczeń.

Co postawić na szafce RTV?

Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
5 witryn do salonu, które skradną Twoje serce!

Witryny do salonu – witryny szklane, drewniane, wiszące… Jaka może być witryna pokojowa? Możemy postawić na klasyczną, tradycyjną witrynę do salonu. Byłaby […]

24.02.2020