29.03.2022

Nowoczesne szafki RTV. Przegląd propozycji i rozwiązań


Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest salon. Większość czasu w ciągu dnia spędzamy właśnie tam na przykład na oglądaniu telewizji. W wyniku czego ważną kwestią staje się wybór idealnej szafki RTV, która pozwoli nam na utrzymanie porządku. Podjęcie decyzji może okazać się trudniejsze ze względu na bogatą ofertę tego mebla w różnorodnych stylach i wariantach. Najistotniejsze jednak jest, żeby nasza półka pod telewizor była stylowa ale również trwała i funkcjonalna.

Nowoczesne szafki RTV – propozycje od Vivaldi Meble

Obecnie zarówno w mniejszych mieszkaniach jak i przy aranżacji większych powierzchni można zauważyć, że jednym z dominujących trendów jest styl nowoczesny. Szafka RTV w tym designie wyróżnia się prostą, geometryczną formą, brakiem zdobień i często wysokim połyskiem.

Pierwszą propozycją, którą znajdziecie na naszym sklepie to szafka RTV podświetlana Duo. Cechuje się ona funkcjonalnością, wysoką jakością użytych materiałów i przemyślaną konstrukcją. Dodatkowym jej atutem może być przeszklona półka z podświetleniem LED, które z całą pewnością posłuży jako dodatkowe światło w pokoju ale również jako samodzielne, nastrojowe oświetlenie. Dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych dzięki czemu łatwo zostanie dopasowana do wnętrza.

szafka RTV Duo

Szafka RTV Klara w białym kolorze to kolejna propozycja w stylu nowoczesnym. Jej minimalistyczna, nietypowa i otwarta forma nada wnętrzu lekkiego i oryginalnego wyglądu. Przestronne półki i wnęki bez problemu pomieszczą sprzęt RTV oraz kolekcję ulubionych gier, filmów czy muzyki.

szafka RTV Klara

Szafka RTV wisząca drewniana Derby to model idealny do salonów urządzonych w stylu nowoczesnym. Wyposażona została ona w dwa segmenty: otwarty oraz zamknięty. To rozwiązanie pozwala na ekspozycję ulubionych sprzętów i przedmiotów oraz schowanie tego czego nie chcemy trzymać na widoku. Szafka RTV wisząca drewno Derby świetnie dopasuje się do każdego wnętrza.

Naszym zdaniem idealna szafka RTV industrialna wisząca to model Chess. Wyróżnia się ona funkcjonalnością oraz oryginalnym designem. Jej ciemny korpus i fronty rozjaśnione zostały przez półki w dębowym odcieniu. Pomimo prostej formy została wyposażona w liczne półki i szafki dzięki czemu eksponowanie i przechowywanie przedmiotów zostało ułatwione.

szafka RTV Chess

Jeśli szukacie czegoś w podobnym stylu co model Chess to idealną propozycją będzie szafka RTV Rubik. Dwie szafki i szuflady oraz umieszczone po bokach wnęki tworzą odpowiednią przestrzeń dla kina domowego, sprzętu RTV i ulubionych kolekcji płyt DVD, gier lub muzyki. Mebel cechuje się ogromną funkcjonalnością ze względu na to, że wedle upodobania można go powiesić ale również postawić. Stoliki RTV czarne, a w szczególności stolik RTV Rubik przykują uwagę Twoich gości i wprowadzi do wnętrza wyjątkowy charakter.

Wisząca szafka RTV – na jakiej wysokości?

Szafki RTV wiszące są na tyle komfortowe, że możemy je umieścić na dowolnie wybranej przez siebie wysokości. Jednak tutaj pojawia się pytanie ile ona powinna tak naprawdę wynosić? Powszechnie przyjmuje się, że jeśli posiadamy telewizor do postawienia to  wierzch szafki powinien być na wysokości 50-60 cm.

Natomiast w sytuacji posiadania sprzętu do powieszenia na ścianie to jego dolny bok powinien znajdować się w odległości 50-60 cm nad podłogą. W tym przypadku pozostaje podjąć decyzję czy szafka RTV wisząca ma zostać umieszczona tuż pod telewizorem, czy jednak zastosowany zostanie tutaj pewien odstęp. Podane wartości odpowiadają wysokości, która z całą pewnością poprawi komfort oglądania telewizji w pozycji siedzącej.

Jak powiesić szafkę RTV?

Zamontowanie szafki wiszącej RTV w sposób prawidłowy jest ogromnie istotne ze względu na to, że mebel ten musi zapewnić stabilną podstawę kosztownemu sprzętowi. Telewizor, konsola oraz inne sprzęty RTV to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Warto pamiętać o zapewnieniu bezpiecznego podłoża dla wszystkich przedmiotów nawet, jeśli zamierzamy zawiesić telewizor na ścianie.

Montaż wiszącej szafki pod telewizor wbrew pozorom nie jest trudny. Meble tego typu tak i jak w przypadku półek zawiesza się na specjalnych kołkach i wspornikach, których typ oraz rodzaj użytych narzędzi zazwyczaj zależy od materiału wykonania ściany. W zależności od wybranego modelu szafki RTV koniecznością może okazać się zamontowanie dodatkowych zabezpieczeń. W takiej sytuacji pamiętajmy o stosowaniu się do instrukcji, która powinna być do niej dołączona.

Krok po kroku zaprezentujemy przykładowy montaż szafki RTV:

  1. Na twardym gruncie wbij kołki w boki szafki. Przy jej składaniu pamiętaj o korzystaniu z miarki, która pomoże w poprawnym skręceniu.
  2. Wywierć otwory w złożonym już meblu, które wykorzystane zostaną do zawieszenia szafki.
  3. Starannie zmierz odległości między otworami, a następnie przenieś je na ścianę przy pomocy ołówka. Po czym wywierć w niej dziury w których umieścisz kołki oraz śruby.
  4. Delikatnie powieś szafkę na ścianie.
  5. Przymocuj drzwiczki i/lub szuflady.
  6. I gotowe. Brzmi prosto, prawda?

Jak schować kable za szafką RTV?

Montując szafkę RTV stojącą a w szczególności wiszącą należy pamiętać o kablach, które to nieestetycznie wystając z mebla zepsują całą aranżację. Wiele osób chce się ich całkowicie pozbyć z pola widzenia i wtedy koniecznością będzie ukrycie kabli w ścianie. To rozwiązanie z całą pewnością wymaga więcej zaangażowania. Istnieje jednak możliwość ich zamaskowania bez ingerencji w ścianę.

Przy uporządkowaniu kabli pomocna będzie przede wszystkim maskownica, która może mieć postać wąskiej tuby z tkaniny zamykanej na zamek. Świetnie sprawdzi się również samoprzylepna listwa, która zapobiegnie plątaniu i przemieszczaniu. Przeważnie istnieje możliwość pomalowania jej na taki sam kolor jak ściana dzięki czemu staje się praktycznie niezauważalna dla oka.

Kontrą do schowania kabli może okazać się ich wyeksponowanie. Z nieznośnych przewodów można zrobić użytek i stworzyć z nich ciekawy wzór oraz umieścić na ścianie za pomocą uchwytów montażowych. Będzie to z pewnością rozwiązanie niestandardowe i oryginalne.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Sofy, fotele czy kanapy, to element wyposażenia niemal każdego domu. Jednak ze względu na ich częste użytkowanie, nietrudno o różnego rodzaju plamy […]

13.10.2023