19.08.2022

5 niezbędnych elementów idealnego wystroju kącika telewizyjnego


Kto nie lubi leżeć na kanapie i oglądać dobrego filmu po męczącym dniu? Deszczowy weekend to też idealny czas na nadrobienie zaległości w ulubionym serialu. Jeśli jesteś kinomaniakiem, musisz poznać niezbędne elementy wyposażenia, które sprawią, że wystrój kącika telewizyjnego będzie dobrze zaaranżowany. Sprawdź je już teraz!

1. Telewizor i sprzęt RTV

Nie ma kącika telewizyjnego bez telewizora, prawda? Istnieje kilka modeli i rozmiarów odbiorników telewizyjnych, a przed zakupem musisz rozważyć kilka kwestii. Przede wszystkim należy sprawdzić dostępną przestrzeń i przeznaczenie pomieszczenia. Na przykład, jeśli Twój pokój jest duży, a Twoim celem jest stworzenie prawdziwego kina, w centrum uwagi znajdzie się telewizor. Dlatego idealny jest pokaźny model o doskonałej jakości obrazu.

Kiedy natomiast Twój salon jest miejscem do rozmów, relaksu i przyjmowania gości, telewizor w salonie nie będzie najważniejszym jego elementem. Dlatego warto zdecydować się na mniejszą i tańszą cenowo wersję.

Dodatkowo nie zapominaj o pozostałym sprzęcie RTV. Głośniki czy zestaw kina domowego dobrej jakości pozwolą Ci przekształcić zwykły pokój w prawdziwą domową salę kinową wyposażoną w zestawy audiowizualne. W efekcie uzyskasz jeszcze lepsze wrażenia podczas oglądania filmów czy seriali.

2. Szafka RTV wisząca

Warto wybrać model podwieszany, ponieważ oprócz dodania lekkości do pomieszczenia, łatwo łączy się z różnymi stylami, tym bardziej, jeśli ma prosty wygląd. Szafka RTV wisząca to również dobre rozwiązanie do małych pomieszczeń, gdzie przestrzeń na ustawianie mebli jest mocno ograniczona. Poza tym dzięki temu, że zawiśnie na ścianie, stworzy modny, nowoczesny akcent i ułatwi sprzątanie, w tym przede wszystkim odkurzanie.

3. Regały i półki

Regały i półki na książki są nadal niedrogimi meblami do wyposażenia kącika telewizyjnego. Stanowią dobrą alternatywę dla dużych komód, ponieważ niektóre modele mają nisze na elektronikę, szuflady i zamknięte półki, co czyni je uniwersalnym i funkcjonalnym meblem.

Regał lub wiszące półki mogą stać się świetnym uzupełnieniem szafki RTV. Ich rozmiar powinien być proporcjonalny do powierzchni pomieszczenia i wielkości telewizora oraz pozostałych mebli. Jeśli pomieszczenie jest małe, należy wybrać modele mniejsze, które sprawią, że salon wyda się wizualnie większy i bardziej przytulny.

4. Wygodna kanapa

Sofa jest po telewizorze i szafce RTV najważniejszą częścią kącika telewizyjnego. Zwróć szczególną uwagę przy podejmowaniu decyzji, który model kupić. Uwzględnij to, że spędzisz na niej co najmniej 2 godziny na oglądaniu filmów i seriali. Przez cały ten czas, niezbędny jest komfort, dlatego miejsce do siedzenia musi być bardzo wygodne i przytulne. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest narożnik lub rozkładana kanapa.

5. Stolik kawowy

Obok sofy lub w jej pobliżu postaw stolik kawowy. Jest to przedmiot użyteczny, służący np. do odkładania szklanek, kieliszków, talerzy i pilotów. W przypadku większej przestrzeni możesz połączyć dwa lub trzy rodzaje stolików o różnych kształtach i wysokościach.

Kącik telewizyjny to miejsce, w którym nie może zabraknąć powyższych rzeczy. Tylko wtedy będzie funkcjonalny i estetyczny.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Jadalnia, Kuchnia, Salon, Sypialnia
Modne kolory ścian i mebli w 2020

Obecny rok to ewidentny powrót do natury, spokoju i wyciszenia. Kolory, które będą dominowały w nadchodzących 12 miesiącach pokazują, jak bardzo ludzie […]

01.05.2020