26.09.2021

Aranżacja salonu z jadalnią


Salon z jadalnią to częste rozwiązanie w polskich domach. Daje przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu z rodziną i cieszenia się smakiem jedzenia w szerszym gronie. Czasem takie rozwiązanie ma bardziej prozaiczną naturę – niewystarczającą ilość pomieszczeń, aby wydzielić salon osobno, a jadalnię osobno. Proponujemy rozwiązania, które pozwolą stworzyć pokój pełniący funkcję salonu i jadalni, łączący nietuzinkową estetykę z funkcjonalnością. 

Jak wykonać jadalnie w salonie?

Jadalnia połączona z salonem musi mieć swoje centrum grawitacji, którym zazwyczaj jest stół. Ten mebel o wiekowych tradycjach od zawsze stanowił wspólną przestrzeń do spożywania posiłków, dyskutowania a z czasem nabrał też funkcji miejsca, przy którym wykonuje się drobne, bieżące obowiązki. Powinien być duży, aby pomieścić rodzinę i ewentualnych gości, czasem jednak sprawia to trudność ze względu na brak przestrzeni. 

Jaki jest więc idealny stół do jadalni? Rozkładany, oczywiście! Możliwość składania i rozkładania stołu w jadalni wedle potrzeb jest nie do przecenienia. Na co dzień pozwala cieszyć się przestrzenią, a kiedy spodziewamy się gości lub planujemy okazjonalną, wystawną kolację, oddaje nam do dyspozycji duży blat. Modelem, który doskonale sprawdzi się w jadalni połączonej z salonem jest stół TES TS9. Zamiast klasycznych czterech nóg wspiera się on na centralnie zlokalizowanym cokole. Łączy klasyczny koloryt z ciekawą formą, co z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią tradycyjnie urządzone wnętrza. 

stół rozkładany

Doskonałym towarzystwem dla TES T9 będą krzesła Galaxy GX SC. Są to piękne krzesła do jadalni, tapicerowane wysokiej jakości tkaniną. Szkielet krzesła wykonany jest z solidnego drewna, którego ciemna kolorystyka doskonale sprawdzi się w połączeniu z tonacją wspomnianego stołu. Połączenie tych mebli pozwoli zaaranżować elegancką jadalnię w salonie, cechującą się klasycznym rysem. Biesiada przy takich meblach to prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów. 

krzesło tapicerowane

Co zrozumiałe, nie każdemu ten zestaw będzie pasował do koncepcji. Jest bardzo duże grono zwolenników mebli jaśniejszych, utrzymanych w tonacji od bieli po ecru, lub w kolorach ciepłych beży. Taka kolorystyka dominuje we wnętrzach skandynawskich i minimalistycznych, oraz wielu wariacjach skomponowanych wokół tych nurtów. 

Dla zwolenników takiej estetyki proponujemy stół Expert. Podobnie jak TES, daje on możliwość rozkładania blatu. Expert to rozwiązanie do pomieszczeń jasnych, w których chcemy czuć się ciepło, przytulnie i swojsko. 

stół rozkładany Expert

Do takiego stołu nie każde krzesło będzie pasowało. Potrzeba czegoś wyjątkowego, urozmaicającego prostą formę stołu. Dokładnie takie są krzesła AC-018WB. To ucieleśnienie stylu połączonego z wygodą użytkowania. Drewniane nogi połączone z metalowymi wspornikami podtrzymują siedzisko tapicerowane tkaniną w stylu patchwork.

krzesło drewniane

Zestaw mebli do jadalni

Aranżacja salonu z jadalnią od A do Z to całkiem spore wyzwanie. Dobieranie każdego mebla z osobna wymaga klarownej koncepcji oraz całkiem sporo zachodu, aby stworzyć spójną kompozycję. Można jednak w bardzo łatwy sposób zaaranżować pomieszczenie za jednym zamachem. Pozwala na to zestaw do jadalni, który jednocześnie posiada elementy sprawdzające się w salonie. 

Takim zestawem jest Maximus! Sam rzut oka na aranżację z wykorzystaniem tego zestawu pokazuje, jak bardzo jest on kompletny, funkcjonalny i estetyczny. W jego skład wchodzi komoda, nad którą można powiesić lustro z tej kolekcji. Powiększy ono optycznie pomieszczenie i nieco je rozjaśni. Oprócz tego, w zestawie znajdziemy regał, witrynę oraz oczywiście duży, rozkładany stół. Zestaw Maximus można dodatkowo powiększyć o komplet sześciu krzeseł, które sprawią, że twój salon z jadalnią będzie kompletny. 

zestaw mebli do jadalni

Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Dekoracje, Salon
Czerń i złoto, czyli duet idealny

Czerń i złoto od lat uważane jest za symbol elegancji, dlatego takie połączenie najczęściej stosuje się w aranżacjach w stylu glamour. To […]

17.03.2023