19.05.2023

Jak zorganizować w salonie miejsce do przechowywania


Jeśli posiadasz mały salon, z pewnością wiesz, jak ważne jest odpowiednie miejsca do przechowywania. W końcu nikt nie chce, aby w mieszkaniu panował bałagan, a niepraktyczne rozwiązania utrudniały codzienne funkcjonowanie. W związku z tym chcielibyśmy podpowiedzieć Ci, jak zorganizować w małym salonie miejsce do przechowywania. Zapraszamy do lektury. 

Stwórz analizę potrzeb

Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą konkretnych rozwiązań, musimy dokładnie określić, nasze potrzeby. Wolimy dużo miejsca na książki, czy też ważniejsze jest dla nas miejsce na przechowywanie sprzętu elektronicznego? Szafka pod telewizor, a może półki na ścianie? To ważne pytania, na które warto sobie odpowiedzieć przed przystąpieniem do planowania.

Wykorzystaj ściany

W małym salonie nie możemy pozwolić sobie na marnowanie przestrzeni. Dlatego warto wykorzystać ściany np. w formie półek na książki. Pamiętaj, że przestrzeń nad drzwiami lub oknami to miejsce, które również można w odpowiedni sposób zaaranżować. Świetnym rozwiązaniem jest montaż półki lub szafki, aby pomieścić rzeczy, których nie używasz na co dzień.

Zainwestuj w meble z wbudowanym schowkiem

Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń w salonie, to dobrym rozwiązaniem są meble z wbudowanymi schowkami. Na rynku można znaleźć stoły kawowe lub fotele ze schowkiem. W tak prosty sposób zyskujesz dodatkowe miejsce na przechowywanie.

Wykorzystaj podłogę

Podobnie jak w przypadku ścian, tak samo ważne jest wykorzystanie podłogi. Możesz postawić na niej szafkę lub pudełka, aby pomieścić rzeczy, których nie używasz na co dzień. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z meblami na swojej podłodze.

Podsumowując, skuteczne zorganizowanie miejsca do przechowywania w małym salonie wymaga świadomego podejścia i kreatywności. Analiza własnych potrzeb jest kluczowa, aby dostosować rozwiązania do indywidualnych preferencji. Pamiętajmy jednak o umiarze, aby nie przeciążać przestrzeni meblami i zachować równowagę estetyczną. Dzięki tym prostym wskazówkom, nasz mały salon może stać się funkcjonalnym i schludnym miejscem, w którym przyjemnie spędza się czas.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
Wisząca szafka pod telewizor – pomysł na ścianę telewizyjną

Wiszące szafki pod telewizor stały się popularne ze względu na zmniejszenie masy i grubości obecnych telewizorów w porównaniu ze starszymi modelami lampowymi. […]

09.08.2022