28.08.2021

Szafa w domu – goście w domu


Jesteś osobą, która lubi, kiedy znajomi wpadną w odwiedziny? W czasie, kiedy wielu z nas przez długi czas siedzi zamkniętych w czterech ścianach, kontakt z bliskimi jest szczególnie ważny. Kiedy już przyjdą, dużo przyjemniej jest powiesić nakrycie wierzchnie w szafie, niż bezładnie rzucić je na krzesło, które i tak służy za wieszak. Bez szafy się nie obejdzie! 

Meble na przedpokój 

Dzwonek do drzwi, szczęk zamka i goście są już w przedpokoju. Rolą gospodarza jest zaopiekować się odzieżą i sprawić, aby przybysze czuli się jak u siebie w domu. Posiadanie dużej szafy w przedpokoju to ogromny atut i wygoda. Dlaczego? Rozwiązuje ona szereg problemów, zarówno tych z dnia codziennego, jak i tych od święta. W szafie swój dom mają najróżniejsze przedmioty, jednak pierwszym skojarzeniem jest odzież „wisząca”. Czyli właśnie kurtki, płaszcze, kamizelki, żakiety, marynarki.  Jeśli chodzi o meble na przedpokój, szafa sprawdzi się dużo lepiej niż na przykład wieszak, który zdaje egzamin przy małej ilości osób korzystających z niego. 

Jaka powinna być dobra szafa do przedpokoju? Przede wszystkim pojemna i z przesuwnymi drzwiami. Obydwie te cechy są bardzo ważne. Mała szafa, która nie pomieści całej odzieży wierzchniej, pozostawiając dodatkowe miejsce na odzież odwiedzających, i tak wymusi dostawienie innego mebla. Z kolei wciąż popularna w Polsce maniera projektowania podłużnych, wąskich przedpokoi sprawia, że klasyczne, otwierane drzwi szafy są dość niepraktyczne. 

Świetnym przykładem szafy idealnej do przedpokoju jest Diego. To duża szafa trzydrzwiowa, która w środkowej części frontu została wyposażona duże lustro. Nawet w biegu, tuż przed wyjściem z domu, będziesz w stanie sprawdzić, czy Twój wygląd od stóp do głów jest nienaganny. W szerokim wachlarzu funkcjonalności tego mebla znajdują się dwa wieszaki na ubrania, dwie szuflady, oraz pięć bardzo pojemnych półek. 

szafa diego

Czy Diego nada się tylko i wyłącznie do przedpokoju? Oczywiście nie! Wpasuje się także do sypialni albo hallu w domu. Oczywiście to Ty zdecydujesz najlepiej, gdzie w Twojej przestrzeni sprawdzi się ten mebel.

Modne szafy

Modna szafa – czyli jaka? Taka, która będzie idealnie pasowała do stylu, który panuje w Twoim lokum. Jakie style są obecnie modne? To oczywiście kwestia polemiczna, nie sposób jednak nie zauważyć, że bardzo wiele osób decyduje się na meble skandynawskie oraz minimalistyczne. Mają one zresztą ze sobą sporo wspólnego. Jasne barwy, prostą formę, funkcjonalność. Przyjemnie się na nie patrzy i jeszcze przyjemniej utrzymuje w czystości. Rzućmy okiem na dwie szafy pokojowe, które wpisują się w obecne trendy.

Ciekawym wyborem jest Sienna, trzydrzwiowa szafa utrzymana w nowoczesnej stylistyce i naturalnych ciepłych kolorach, która wprowadza do pomieszczenia uczucie ciepła i przytulności. Wysoka na niecałe 220 cm i szeroka na 151 cm śmiało pomieści pokaźną ilość garderoby. Korpus mebla utrzymany jest w odcieniu dębu wotan, podobnie jak uchwyty, które przełamują biel frontu. Sienna będzie idealnie pasowała do sypialni. 

trzydrzwiowa szafa

Warto zwrócić uwagę na fakt, że szafa Sienna jest częścią większego zestawu, w skład którego wchodzą jeszcze łóżko, szafka nocna oraz komoda. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby umeblować sypialnię całą linią mebli Sienna i cieszyć się spójnym efektem wizualnym wnętrza.

Drugą propozycją jest oryginalna szafa Nordis, która wyśmienicie sprawdzi się w każdej skandynawskiej aranżacji.  Dzięki dużym segmentom zamykanym drzwiczkami, łatwo zorganizujesz swoją odzież wierzchnią. Funkcjonalność mebla, typową dla scandi, dodatkowo zwiększają szuflady, gdzie swoje miejsce znajdą mniejsze części garderoby. 

szafa

Nordis wyróżnia się specyficznymi, stylowymi nóżkami z drewna brzozowego po obu stronach, które nadają jej lekkości i odróżniają od innych szaf. Dużym atutem tego modelu jest szeroka gama kolorystyczna wykończenia. Dominującą biel przełamują odcienie jasnego lub ciemnego dębu sonoma, złotego craftu, craftu tobbaco albo matowa czerń. Dzięki aż pięciu kolorom do wyboru, możesz łatwo dopasować swoją szafę Nordis do wystroju, który już panuje w pomieszczeniu. 

Szafki na buty

Kiedy przychodzą goście duża szafka na buty w przedpokoju to skarb. Mając mało przestrzeni, nawet kilka dodatkowych par butów potrafi skutecznie zająć niemal całą podłogę. Również na co dzień szafka na buty ułatwia życie. Zrozumiała jest obawa przed tym, że taki mebel zagraci przedpokój i zabierze dużo cennego miejsca. Mamy jednak w zanadrzu taki model, który łączy funkcjonalność i lekki wygląd. Otwarta szafka na buty Aramis ma trzy półki, a dodatkowe pary butów można położyć na podłodze pod szafką. Do dyspozycji pozostaje również blat w górnej części półki, gdzie będzie można położyć drobne przedmioty takie jak klucze czy czapka.

szafka na buty

Do bardzo Wąskich przedpokoi idealnym wyjściem będzie wysoka szafka na buty Tahoe. Jest ona bardzo sprytnie rozwiązana, gdyż jej drzwiczki otwierają się pionowo i tak samo wkłada się do niej buty. Dzięki temu, możesz trzymać wiele par butów w bardzo płytkiej, ale wysokiej szafce, która oszczędzi Ci miejsce na podłodze kosztem miejsca na ścianie.  

szafka na buty

Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Biuro, Kuchnia, Łazienka, Przedpokój, Salon, Sypialnia
Szafki i półki – po co nam one?

Szafki i półki to meble tak bardzo „codzienne”, że często w ogóle zapominamy o ich istnieniu. Czy ktoś potrafi sobie jednak wyobrazić […]

03.01.2021