07.12.2021

Jak urządzić garderobę w przedpokoju? Podpowiadamy funkcjonalne rozwiązania.Przedpokój zwany również holem lub przedsionkiem, bywa często najmniej docenionym pomieszczeniem w domu. Jego aranżacja schodzi na dalszy plan, często okazuje się nieprzemyślana i powierzchowna. Warto jednak poświęcić nieco czasu i zastanowić się nad funkcją tego niepozornego wnętrza, maksymalnie wykorzystując jego potencjał.

Czy garderoba w przedpokoju to dobre rozwiązanie?


Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, jakie widzą odwiedzający nas goście. Jest łącznikiem między pokojami a wejściem do domu. Nie będzie zatem przesadą stwierdzenie, że hol to wizytówka naszego mieszkania.
Powszechnie spotykanym nieudogodnieniem związanym z przedpokojem bywa jego metraż. Niewielka przestrzeń ogranicza możliwości projektowe, dlatego niezwykle ważne jest rozsądne i skrupulatne zaplanowanie aranżacji.
Meble, które warto wziąć pod uwagę, powinny wyróżniać się funkcjonalnością, aby pomieścić wierzchnią odzież, obuwie, parasolki, czy pozostałe akcesoria, a przy tym zajmować niewiele miejsca.
Dobrym rozwiązaniem są praktyczne szafy i garderoby do przedpokoju takie jak zestaw Clever. Mebel ten jest połączeniem elegancji i wygody. Za sprawą odpowiedniego rozmieszczenia półek oraz drążka, wszystkie elementy ubioru zyskują własne miejsce. Górna półka może być przeznaczona dla rękawiczek, szalików lub czapek, wieszaki przechowają płaszcze i ciepłe kurtki. Nie zabrakło również strefy dedykowanej butom i pantoflom. Znajduje się ona pod komfortowym, tapicerowanym siedziskiem. Niezaprzeczalną zaletą zestawu Clever jest solidne lustro usytuowane na bocznej ścianie szafki, w którym można się przejrzeć i poprawić ubranie lub makijaż przed ważnym wyjściem. Należy dodać, że garderoba z lustrem do przedpokoju optycznie powiększy przestrzeń i będzie atrakcyjną dekoracją pomieszczenia.

zestaw Clever

Sposób na funkcjonalną garderobę


Hol musi być przede wszystkim praktyczny i przestronny, tak aby codzienna zmiana obuwia, czy odzieży nie sprawiała większych trudności. Nikt nie lubi opierać się o ścianę, próbując zawiązać buty. Niechlujnie rzucone w kąt elementy odzieży również nie wywierają dobrego wrażenia i powodują niepotrzebne zamieszanie podczas domowych imprez i uroczystości.
Żaden przedpokój nie będzie spełniał swojej kluczowej funkcji, dopóki nie wyposażymy go we właściwe meble. Jakie szafki na buty wybrać, aby utrzymać należyty porządek i z łatwością pomieścić w nich okrycie wierzchnie rodziny i gości? Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, a także ilości ubrań i butów do przechowania.

Garderoba w przedpokoju – jak urządzić?

Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie przedpokoju są dedykowane zestawy mebli, które możemy dopasować do własnych potrzeb, decydując się na dowolną ilość szafek w zależności od metrażu pomieszczenia.

Garderoba w korytarzu może składać się z szafek otwartych lub zamkniętych. Obydwie wersje mają swoje wady i zalety. Te drugie pozwolą w dyskretny sposób przechować każdy rodzaj obuwia i ograniczyć jego nieprzyjemny zapach, świetnie sprawdzą się w wąskich przedpokojach. Jednym z polecanych modeli jest Maximus MXS-39, niewielki mebel wpisujący się w styl skandynawski. Trzy pojemne szafki otwierane do dołu zapewnią odpowiednią ilość miejsca. To najlepsza propozycja dla osób chcących zachować porządek i organizację w holu o ograniczonej powierzchni.

Kolejną propozycją jest garderoba do przedpokoju Maximus 1D MXS-36, wyposażona w praktyczne, otwarte półki, solidne wieszaki oraz część jednodrzwiową.  Idealnie sprawdzi się w większych przestrzeniach.  

meble do przedpokoju

Oba modele należą do systemu Maximus, występują w różnych wersjach kolorystycznych i są połączeniem przytulnego minimalizmu oraz funkcjonalność.  


Podziel się artykułem
Podobne artykuły