02.12.2022

Funkcjonalny przedpokój – tak to się robi!


Przedpokój dla wielu z nas jest wizytówką całego mieszkania. Jednak jego aranżacja nierzadko bywa kłopotliwa. 

Często jest to niewielkich rozmiarów, wąska przestrzeń, która stanowczo ogranicza nasze możliwości. Jak w takim razie sobie z tym poradzić? Oto kilka wskazówek.

Ciemny czy jasny kolor?
Zacznijmy od tego, że powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko funkcjonalność wyposażenia, ale również zwrócić uwagę na odpowiednio dobraną kolorystykę. 

Jeśli dysponujesz niewielkich rozmiarów holem zdecydowanie powinieneś zrezygnować z ciemnych i optycznie ciężkich kolorów. Zamiast nich postaw na jasne i chłodne barwy, które zwiększą wrażenie przestronności i lekkości wnętrza. W przypadku, gdy Twoja przestrzeń jest duża i otwarta bez obaw możesz zaaranżować ją ciemnymi lub drewnianymi elementami.

Szafka na buty

To nieodzowny element aranżacji praktycznego przedpokoju. Decydując się na konkretny model w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę rodzaj obuwia jaki będziemy w niej przechowywać. Warto więc już na samym początku dokładnie sprawdzić wymiary takiego mebla i dostosować je do naszych oczekiwań. Co więcej, przy zakupie nowej szafki na buty, warto zastanowić się czy ma być to mebel z otwartymi półkami, systemem przesuwnym, drzwiczkami uchylnymi czy z tradycyjnym otwarciem.

Wieszak na ubrania

Bez niego nie wyobrażamy sobie funkcjonalnego przedpokoju. To przestrzeń, gdzie możemy pozostawić swoją odzież wierzchnią, a dodatkowo może być to element ozdobny naszego wnętrza. Wysokiej jakości wolnostojący wieszak na ubrania, to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie praktyczne rozwiązania.

Konsola

To kolejny wyjątkowo wygodny i praktyczny mebel, który z powodzeniem może zastąpić klasyczną szafkę. Jego atutem jest bez wątpienia wąski korpus, który idealnie odnajdzie się w niewielkim przedsionku.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Biuro, Kuchnia, Łazienka, Przedpokój, Salon, Sypialnia
Szafki i półki – po co nam one?

Szafki i półki to meble tak bardzo „codzienne”, że często w ogóle zapominamy o ich istnieniu. Czy ktoś potrafi sobie jednak wyobrazić […]

03.01.2021