24.02.2020

Jak urządzić przedpokój krok po kroku?


Nowoczesny przedpokój? Funkcjonalny!

Nie ma co ukrywać – przedpokoje mają być przede wszystkim funkcjonalne. Nawet najpiękniejszy nowoczesny przedpokój nie będzie spełniał swojego podstawowego zadania, jeżeli nie zadba się o odpowiednie meble, które ułatwią domownikom przechowywanie swoich ubrań i innych przedmiotów codziennego użytku. Na szczęście w sklepach jest dużo kompaktowych mebli, które pomogą Ci urządzić ładny przedpokój w bloku.

Dobrym pomysłem są małe szafy w przedpokoju, jak na przykład garderoba Iza. Dzięki nim powiesisz swój płaszcz czy kurtkę, a w korytarzu utrzymasz porządek. Szafy do przedpokoju, jak na przykład model Luna, często mają także specjalne szuflady i szafki na buty – nie ma nic gorszego niż kilka par butów w korytarzu, o które bardzo łatwo się potknąć. To nie tylko nieestetycznie wygląda, ale jest również bardzo niebezpieczne. Ciekawym rozwiązaniem są małe komody do przedpokoju, które są wąskie, ale są w stanie pomieścić wiele par butów.

meble do przedpokoju

Wystrój przedpokoju powinien nawiązywać do wystroju całego mieszkania. Korytarz to taka zapowiedź tego, co czeka odwiedzających Cię gości. Jeżeli masz miejsce na ścianach, bo zrezygnowałeś z półek, to warto rozważyć lustra do przedpokoju, które optycznie powiększą pomieszczenie, a oprócz tego ułatwią Ci szykowanie się do wyjścia.

Jak urządzić mały przedpokój?

W przypadku niewielkich przestrzeni, kluczowy jest pomysł na mały przedpokój. Jeżeli nie masz miejsca na szafy, to zawieś na ścianach wieszaki na płaszcze (polecamy półkę wiszącą Penta) i powieś szafki, w których będziesz przechowywał zimowe dodatki, takie jak czapki czy szaliki. Oprócz tego pomyśl nad półką, którą zawiesisz na wysokości swojego biodra – tam będziesz mógł odkładać klucze do samochodu, portfel czy inne drobiazgi, bez których nie ruszasz się z domu.

Żeby zachować porządek w małym korytarzu, warto by taka półka miała jedną wysuwaną szufladę. Niektóre zestawy składają się z kilku wiszących elementów, które możesz powiesić na takiej wysokości, która będzie Ci najbardziej odpowiadać. Takim zestawem jest m.in. garderoba City.

Sposoby na wąski przedpokój

Szafa do przedpokoju to dobry pomysł, ale co zrobić w przypadku, gdy korytarz jest bardzo wąski? Tutaj także sprawdzą się półki i szafki, najlepiej robione na wymiar. Nie mogą zbyt wystawać, by korytarz zachował swoją funkcjonalność. Możesz zawiesić także małe lustro, ale priorytetem powinny być wieszaki i odpowiednio dobrane pod względem głębokości półki i szafki.

Szafa do przedpokoju – co jest ważne?

Masz już pomysł na przedpokój? W takim razie czas na wybór szafy! Co powinna zawierać, by zwiększyła funkcjonalność korytarza? Miejsce na wieszaki, zamykane drzwi, półki na buty, półki na zimowe elementy ubioru. Jeżeli nie masz za dużo ubrań, to możesz wybrać szafę bez drzwi, jednak pamiętaj, że takie rozwiązanie może optycznie pomniejszyć korytarz. Tego typu rozwiązania rekomendujemy w większych przedpokojach. Jakie szafy na przedpokój są popularne? Szafa pojedyncza bez drzwi, szafa jednodrzwiowa z lustrem, szafa dwudrzwiowa.

Lustra do przedpokoju – dlaczego warto?

Odpowiednio dobrane lustra do przedpokoju mogą optycznie powiększyć korytarz. Oprócz tego, lustra w przedpokoju pomagają przygotować się do wyjścia i sprawdzić, czy wszystkie elementy ubioru do siebie pasują. Przy takim lustrze można także sprawdzić czy płaszcz na pewno jest czysty a z szalika nie wystaje metka.

Pomysł na korytarz, szczególnie w bloku, warto mieć jeszcze przed projektowaniem wnętrza. Pamiętaj że nie musisz ograniczać się do mebli, które widzisz w sklepach – jeżeli masz bardzo wąski przedpokój, to możesz postawić na szafy i półki robione na zamówienie, jednak uwzględnij czas oczekiwania na nie. Coraz więcej sklepów ma półki i szafki dostępne od ręki, dostosowane do wąskich i niewielkich przestrzeni, dlatego na pewno wybierzesz coś dla siebie.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Przedpokój
Jaka komoda do przedpokoju?

Choć w przedpokoju nie spędzamy zazwyczaj zbyt wiele czasu, to jest on jednak pomieszczeniem, w którym panuje duże natężenie ruchu. Odpowiednia organizacja […]

27.07.2020