27.07.2020

Jaka komoda do przedpokoju?


Choć w przedpokoju nie spędzamy zazwyczaj zbyt wiele czasu, to jest on jednak pomieszczeniem, w którym panuje duże natężenie ruchu. Odpowiednia organizacja tego wnętrza pozwoli nam dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń, zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym. W przedpokoju bardzo dobrze sprawdza się komoda, która pozwala na wygodne przechowywanie nie tylko garderoby, ale i wszystkich rzeczy, które na co dzień chcemy mieć „pod ręką” – parasolek, pasty do butów czy rolki do ubrań. Jaka komoda do przedpokoju sprawdzi się najlepiej?

Na co zwrócić uwagę kupując komodę do przedpokoju?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej komody do przedpokoju, powinniśmy najpierw określić dokładnie, jakie funkcje mebel ten ma pełnić. Czy ma być jednocześnie siedziskiem? Czy chcemy, aby w środku komody znajdowały się także specjalne półki na buty? A może zależy nam również na tym, aby blat komody w przedpokoju służył jako miejsce ekspozycji różnego rodzaju dekoracji (np. kwiatów czy świec)? Warto również zastanowić się nad optymalnym rozmiarem mebla – najlepiej w tym celu dokonać pomiaru miejsca, w którym zamierzamy ustawić komodę.

Zwróćmy uwagę na materiał wykonania – warto, aby był wytrzymały, ale również na tyle lekki, aby komodę można było swobodnie przesunąć. Ważna jest też oczywiście jego estetyka – pamiętajmy, aby komoda w przedpokoju nawiązywała stylem do wystroju całego wnętrza. W ofercie wielu firm znajdziemy nie tylko tradycyjne, ale i bardzo stylowe komody do przedpokoju, odpowiadające najbardziej modnym obecnie trendom wnętrzarskim.

Nie musi to być zatem klasyczna czy biała komoda do przedpokoju – coraz większą popularnością cieszą się modele w bardzo intensywnych odcieniach, które sprawdzą się szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Jeżeli dysponujemy niewielkim przedpokojem, warto postawić jednak na jasny kolor mebla, który optycznie powiększy wnętrze. Komodę w ciemnym wybarwieniu warto z kolei przełamać kontrastowymi dodatkami, tak, aby wnętrze nie było zbyt przytłoczone.

Komoda do przedpokoju – jaką wybrać?

Oferta komód jest dziś na tyle szeroka i zróżnicowana, że każdy może znaleźć mebel idealnie dopasowany do stylistyki wnętrza i spełniający potrzeby użytkowe. Poniżej przedstawiamy kilka najchętniej wybieranych modeli.

Komoda do przedpokoju z siedziskiem

Mebel z funkcją siedziska doskonale sprawdzi się w pomieszczeniu, jakim jest przedpokój. Pozwala bowiem nie tylko na wygodne przechowywanie części garderoby, ale także na swobodne zakładanie i zdejmowanie butów. Mebel ten może mieć formę otwieranej od góry skrzyni lub zamykanej na drzwiczki komody z szufladami.

przedpokój clever

Komoda do przedpokoju na buty

Do przedpokoju bardzo często wybierane są również typowe szafki na buty. Najlepiej w tym celu wybierać modele, które pozwolą na przechowywanie możliwie największej ilości par butów, nie zajmując przy tym dużej powierzchni. Mogą to być zatem wysokie, ale jednocześnie wąskie i płytkie komody do przedpokoju.

Komoda do przedpokoju z lustrem

Komoda do przedpokoju z lustrem to bardzo praktyczne rozwiązanie, pełniące jednocześnie dwie funkcje: pozwala na przechowywanie niezbędnych przedmiotów i przeglądanie się w lustrze tuż przed wyjściem z mieszkania. Meble tego typu mogą być wyposażone w odsłonięte na stałe lub ukryte pod klapą lustro.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły