27.11.2020

Garderoba do przedpokoju z siedziskiem – wygoda użytkowania


W większości mieszkań przedpokój jest zazwyczaj małym pomieszczeniem, którego funkcja sprowadza się do wygodnego i funkcjonalnego przechowywania podręcznych części garderoby, butów czy parasolek. Dopasowanie odpowiedniego mebla do niewielkiego metrażu może stanowić spory problem. Jest jednak kilka sposobów, aby go rozwiązać. Jednym z nich jest garderoba do przedpokoju z siedziskiem.

Garderoba do przedpokoju

To właśnie dzięki meblowi jakim jest garderoba przedpokój zyskuje swój funkcjonalny, użytkowy charakter. Mała garderoba nie musi być niepraktyczna! Wręcz przeciwnie, w małym meblu da się połączyć wiele różnych funkcji, bez uszczerbku dla przestrzeni i wystroju wnętrza.

Trzeba powiedzieć sobie wprost, że w wielu przypadkach najbardziej optymalnym wyjściem są garderoby na wymiar. Nie jest to jednak rozwiązanie bez wad. Podstawową jest cena, która w porównaniu do gotowego mebla może być znacznie wyższa. Jako że w nowym budownictwie przedpokoje coraz częściej mają charakter otwarty, a nie formę podłużnego wąskiego korytarza, ich umeblowanie staje się względnie prostsze. 

O czym trzeba pamiętać, wybierając garderobę do przedpokoju? Przede wszystkim, o własnych potrzebach! Każdy z nas ma swój indywidualny styl i to on powinien być kompasem przy wyborze mebla. Kilka elementów w garderobie jest jednak nad wyraz praktycznych i powinny się w niej znaleźć za każdym razem. 

Pierwszym z nich są drążki, na których można zawiesić wieszaki z ubraniami. Jest to dużo bardziej optymalne  rozwiązanie dla np. kurtek czy żakietów, niż wieszanie ich na haczykach. Zajmują mniej miejsca i nie ma konieczności ściągania kilku ubrań, aby „dogrzebać” się do tych, które są pod spodem. Nie znaczy to jednak, żeby z haczyków zupełnie zrezygnować. Jeden czy dwa dla najczęściej używanych to bardzo wygodne rozwiązanie.

Kolejnym elementem są szuflady albo kosze – w zależności od stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. To niezastąpione rozwiązanie dla wszystkich drobiazgów takich jak rękawiczki, szaliki, nauszniki i tym podobne. Bez tego z całą pewnością prędzej czy później zacznie się nerwowe poszukiwanie czapki tuż przed wyjściem  na spotkanie, na które już jesteśmy spóźnieni. 

Ciężko też wyobrazić sobie garderobę bez półek. Część z nich z pewnością posłuży jako miejsce do przetrzymywania butów, ale mogą posłużyć także jako przestrzeń na rzadziej używane rzeczy, takie jak koce, ozdoby świąteczne czy zapasowe ręczniki dla gości.

Przykładem bardzo funkcjonalnej garderoby, która z pewnością zaspokoi wszelkie potrzeby, jest garderoba Aga. Składa się ona z szafy, szafki na buty, komody, wieszaka i lustra. Ma więc wszystko, co niezbędne aby wygodnie rozlokować ubrania, buty i inne rzeczy zazwyczaj trzymane właśnie w garderobie. 

komplet dużych mebli do przedpokoju
https://vivaldimeble.pl/przedpokoj

Garderoba z siedziskiem

Bardzo ciekawym meblem jest garderoba do przedpokoju z siedziskiem. Buty wiązać można klęcząc lub kucając, nie jest to jednak ani przyjemne ani wygodne. Jest na to jednak bardzo sprytne rozwiązanie!  Zestaw do przedpokoju Clever to bardzo subtelny mebel, który łączy w sobie styl i funkcjonalność. Jest niewielki, jednak dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu półek i drążka, każdy element garderoby znajdzie dla siebie miejsce. Czapki, szalki i rękawiczki idealnie wpasują się górną półkę. Kurtki, bluzy czy żakiety powiesisz na wieszakach na drążku. Z kolei na buty przeznaczone jest miejsce w wygodnym siedzisku , które po użyciu chowa się pod wieszaną bryłę zestawu. Siedzisko jest miękkie i tapicerowane, w   modnej  szarej  tkaninie . Ciemno-szary kolor, oprócz  tego , że praktyczny, pasuje dziś  niemal do każdego wnętrza. Lustro umieszczone na ścianie bocznej pozwoli sprawdzić tuż przed wyjściem, czy ubrania idealnie leżą , a ponadto doda pomieszczeniu więcej przestrzeni.  

zestaw do przedpokoju z siedziskiem i lustrem clever

Clever to świetny mebel zwłaszcza do naprawdę niewielkich przedpokoi. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, umieszczeniu lustra na ścianie bocznej mebla oraz chowanemu siedzisku, pozwala oszczędzić dużo miejsca, jednocześnie zapewniając wysoki poziom użyteczności i ergonomii. 

Meble na przedpokój

W niektórych mieszkaniach rolę przedpokoju pełni niewielka przestrzeń przy drzwiach, gdzie trzyma się tylko najbardziej niezbędne rzeczy. Kurtka, kluczyki, jedna lub dwie pary butów – i to wszystko. Do tego typu pomieszczeń nawet Clever może wydać się użytkownikowi zbyt duży. Mamy jednak propozycję także dla takich „trudnych” przypadków.

Meble na przedpokój Luna, są bardzo stonowane, niewielkie ale jednocześnie praktyczne. Dzięki czterem wieszakom, dwie a nawet trzy osoby spokojnie zmieszczą swoje kurtki bądź inne nakrycia wierzchnie. Oczywiście w towarzystwie wieszaków znajduje się lustro, a nad nimi delikatna półeczka, na której można zmieścić rzadziej używane drobiazgi. W towarzystwie wieszaka i lustra znajduje się szafka na buty. W dolnej części swoje miejsce znajdzie właśnie obuwie, natomiast w szufladzie i półce tuż nad nią zmieścisz najbardziej potrzebne podręczne elementy ubioru i gadżety. 

Meble do przedpokoju z lustrem i wieszakiem

O czym należy jeszcze pamiętać, dobierając szafy i garderoby do przedpokoju? O tym, że lubi on jasne barwy i drewno, a niekoniecznie dobrze prezentuje się w wykończeniu ciężkim, ciemnym, zdobionym elementami metalowymi czy marmurami. Powód tego jest prosty. Jasne meble, wykonane lub stylizowane na drewno, w jasnych odcieniach, sprawiają wrażenie przestrzeni i lekkości. Dzięki nim łatwiej będzie uniknąć efektu „zagracenia” i przytłoczenia. Taki właśnie efekt może wywołać stylizacja kolonialna lub zbyt ciężka stylizacja industrialna w przedpokoju, zwłaszcza niewielkim. Jeśli całe mieszkanie utrzymane jest w jednym z tych styli, warto aby przedpokój był nieco większy lub względnie ograniczyć ilość i rozmiar mebli w nim. 

Stylizacje najlepiej pasujące do niewielkich przedpokoi to zwłaszcza minimalizm, scandi czy też styl prowansalski, również cechujący się umeblowaniem w jasnych odcieniach, głownie z drewnianym dekorem.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Przedpokój
Jaka komoda do przedpokoju?

Choć w przedpokoju nie spędzamy zazwyczaj zbyt wiele czasu, to jest on jednak pomieszczeniem, w którym panuje duże natężenie ruchu. Odpowiednia organizacja […]

27.07.2020