27.03.2023

Style mebli łazienkowych


Jeśli pragniesz posiadać gustownie urządzoną łazienkę, przed jej wykończeniem warto zdecydować jaki styl powinien w niej panować. Odpowiednio dobrane meble łazienkowe oraz ciekawe dodatki stworzą wyjątkową przestrzeń. Poznaj najciekawsze style mebli łazienkowych, aby wybrać jeden z nich.

Nowoczesna łazienka 

Myśląc o nowoczesnej łazience w 2023 roku należy postawić na minimalizm. Rynek budowlany idzie w taką stronę, że dysponujemy coraz mniejszymi pomieszczeniami. Dlatego tak ważne jest, aby meble były proste, bez zbędnych zdobień czy niepotrzebnych uchwytów. Zamiast nich szafki mogą być wyposażone w cichy domyk. Dobrym przykładem nowoczesnych mebli jest kolekcja Samar, która ma wszystko, co w tym stylu charakterystyczne. Nowoczesność to jasna kolorystyka i duże tafle szkła, co pozwoli optycznie powiększyć łazienkę. Modernistyczne meble łazienkowe są często podwieszane, aby uwolnić optycznie podłogę oraz zwolnić miejsce na dodatkowe rzeczy.

Wnętrza z industrialnym zacięciem

Styl industrialny zyskuje coraz więcej fanów. Polubiliśmy wnętrza loftowe. Łazienki utrzymane w takiej aranżacji powinny być wyposażone w meble o surowym charakterze, a przy tym muszą być wyraziste. Jest to mocno widoczne w kolekcji Laut. Często spotykanym rozwiązaniem są szafki pod umywalki nablatowe, metalowe szafki i czarne wykończenie. Dominują ciemne kolory połączone z drewnem o wyrazistym odcieniu. Dobrym uzupełnieniem będą przeszklenia optycznie powiększające przestrzeń. W stylu industrialnym mile widziane są formy kanciaste, chropowate, przywodzące na myśl wyposażenie przemysłowe. Takie rozwiązania będą też współgrać z modną w tym stylu cegłą.

Meble w stylu skandynawskim

W tym przypadku mamy głównie biel. Styl skandynawski lubuje się w jasnych kolorach oraz naturalnych materiałach stąd również pojawi się dużo elementów drewnianych. Należy dobrać meble, która jako istotna część aranżacji łazienki będzie tworzyć wrażenie spójne harmonii i spokoju. Pamiętajmy, że tutaj stawia się na funkcjonalność i estetykę, co często łączy się w charakterystyczny minimalizm. 

Są to obecnie topowe style mebli łazienkowych. Oprócz nich dużą popularnością wciąż cieszą się meble o bardziej klasycznej formie jak również rustykalne. Zdecydowanie jednak stawiamy teraz na produkty, które pozwalają tworzyć oryginalne, niejednokrotnie minimalistyczne aranżacje. Istotny jest efekt końcowy całości, co nie znaczy, że zapominamy o funkcjonalności. 


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Łazienka
Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim?

Wystrój skandynawski: na czym to polega? Wystrój skandynawski jest jednym z najchętniej wprowadzanych do polskich domów stylów. Uwielbiany jest za swoją prostotę, […]

24.02.2020