15.06.2023

Pokój dziecięcy w stylu kawaii


Kawaii, czyli z japońskiego ”sympatyczny, uroczy, czarujący”, to coraz bardziej popularny trend wnętrzarski, stojący naprzeciw surowości nowoczesnego minimalizmu. Styl idealny zarówno dla starszych, jak i młodszych miłośników przytulnych aranżacji.

Gdzie najlepiej sprawdzi się styl kawaii? Oczywiście w pokoju dziecięcym. To właśnie tutaj barwne i żywe dodatki odgrywają najważniejszą rolę. Chcesz urządzić bajeczne wnętrze dla malucha w klimacie kawaii? Oto kilka wskazówek.

Dziecinnie prosta aranżacja

Urządzając pokój dla dziecka zacznij od przemyślanego podziału stref. Pamiętaj o stworzeniu odpowiednich warunków zarówno do nauki, zabawy, jak i odpoczynku.
W miejscu do spania postaw komfortowe łóżko z niewielką szafką nocną oraz klimatyczną lampką. Garderobę i akcesoria uporządkuj w zamykanej szafie, a zabawki ułóż na komodzie lub wiszących półkach. Nie zapomnij o kąciku edukacyjnym – w końcu to przestrzeń niezbędna do rozwijania umiejętności malucha. Do jej aranżacji wykorzystaj funkcjonalne biurko z wygodnym fotelem oraz regał na którym uporządkujesz wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty i akcesoria elektroniczne.

Jakie meble wybrać?

Kiedy listę najpotrzebniejszego wyposażenia mamy już za sobą, pora na dobór odpowiednich modeli. Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na ich kształt, design oraz kolorystykę. Najlepiej sprawdzą się drewniane, kolorowe i zaokrąglone korpusy. Jeśli jednak chcesz postawić na klasykę, śmiało wybierz białe, geometryczne meble, a całość ozdób pastelowymi dodatkami o miękkiej fakturze. W kompozycji kolorów staraj się wykorzystać choć jeden ciepły odcień, dzięki czemu Twoja aranżacja będzie wydawała się bardziej wesoła.

Cukierkowy pokój malucha udekoruj bajkowymi akcentami. Możesz wybrać zdobione meble z bajkowym motywem lub wypełnić przestrzeń miłymi w dotyku dodatkami w pastelowych odcieniach. 

Barwna, harmonijna, a do tego wyjątkowo praktyczna! Taka jest właśnie przestrzeń w stylu kawaii. Zapoznaj się z kolekcją Vivaldi i urządź wnętrze dla swojego dziecka, które inspiruje!


Podziel się artykułem
Podobne artykuły