20.11.2020

Nowoczesne biurka – jakie wybrać


Biurko zaczyna się doceniać dopiero w momencie, kiedy go zabraknie. Pracując czy spędzając czas wolny, niewygodnie jest korzystać z komputera na kuchennym stole czy na ławie w salonie. Dla wszystkich, którzy przeszli na Home Office i pracują zdalnie, biurko do biura jest wręcz obowiązkowym meblem, bez względu na wielkość mieszkania. Jak wybrać odpowiednie dla siebie? 

Biurka – różne przeznaczenia, różne rodzaje

To, jakie biurko jest nam potrzebne, zależy przede wszystkim od funkcji, które ma ono spełniać. Jeżeli spędzamy większość dnia na siedząco, przy tym operując dużą ilością dokumentów, najlepszym wyjściem będzie duże biurko, takie jak Clip. Wymiar blatu 160×60 cm sprawia, że nawet osoba, która lubi mieć dużo przestrzeni do pracy, znajdzie na nim miejsce na wszystko. Dużą zaletą są szafki po obu stronach, w których można schować wszystko to, co akurat jest zbędne na blacie. Zwłaszcza osoby, które korzystają z dużej ilości materiałów drukowanych docenią wygodę, jaką one dają. 

duże białe biurko z nadstawką

Nadstawka nad biurkiem daje szerokie możliwości zaaranżowania biurka do wystroju pomieszczenia. Znajdzie się na niej miejsce na kwiatki, książki lub ulubione gadżety. Uczeń lub student z łatwością zorganizuje na poszczególnych półkach wszystkie swoje materiały. Clip to bardzo pragmatyczne rozwiązanie, które odnajdzie się w wielu wnętrzach i znacznie ułatwi organizację przestrzeni do pracy czy nauki.  

Modelem spełniającym zupełnie inne cele jest Zoom. To małe, kompaktowe biurko, które zsuwa się i rozsuwa, jest to więc w pewnym sensie biurko składane. Idealnie nada się małego pomieszczenia, które spełnia jednocześnie funkcję sypialni i mini biura, lub jako uzupełnienie do salonu, w którym komputer często towarzyszy telewizorowi. To bardzo ładny, elegancki mebel, którego ukryta funkcjonalność jest bardzo praktyczna. 

białe biurko rozsuwane zoom

Zoom kiedy jest złożony ma niecałe 40 centymetrów głębokości i śmiało można używać go jako małej toaletki, zwłaszcza, że jest wyposażony w dwie szuflady. Kiedy się go rozsunie ma łączną głębokość 73 cm i można na nim wygodnie z kawą w ręce sprawdzić pocztę, odpisać na maile czy odbyć video-konferencję.

Biurko nowoczesne

Burko nowoczesne King to świetny przykład mebla, wokół którego można zbudować bardzo ciekawą aranżację. Dzięki zastosowaniu bezuchwytowego systemu otwierania drzwi, mebel robi wrażenie smukłego, eleganckiego i lekkiego. Uczucie to potęgują dwie metalowe nóżki w kształcie płóz, na których jest on postawiony. Dają one dużo wolnej przestrzeni pod bryłą biurka, sprawiając, że optycznie zajmuje ono mniej miejsca. Dopasowując do niego regał lub komodę, można stworzyć sobie bardzo funkcjonalną do pracy.  

czarne biurko King

Biurko King można wybrać w jednym z licznych wariantów kolorystycznych, dzięki czemu można je także bez problemu wpasować do już istniejącej aranżacji. 

Inną ciekawą opcją do nowoczesnego mieszkania jest biurko Beat. Można je ustawić w dwóch konfiguracjach. W jednej może ono stać pod ścianą, natomiast w drugiej można je wpasować w narożnik pokoju. Daje to bardzo dużo swobody przy meblowaniu, gdyż w zależności od dostępnego miejsca można elastycznie dopasować pozostałe meble. 

biurko narożne beat

Podobnie jak King, Beat jest dostępne w szerokiej gamie kolorów, co znacznie ułatwia dopasowanie go do już posiadanych mebli. 

Biurka w stylu skandynawskim 

Dla tych osób, które cenią sobie harmonię, porządek i prostą formę, świetnym wyborem biurka będzie PACO 1. Zestawienie bieli z odcieniem drewna sprawia, że biurko to jest lekkie, a funkcjonalne półki pozwalają trzymać pod ręką najpotrzebniejsze rzeczy. Szerokie na 120 cm i głębokie na 52 cm, nada do pokoi o małym lub średnim metrażu. Można przy nim wygodnie pracować, budując wokół siebie personalną strefę komfortu. Blat jest wystarczająco duży, aby oprócz sprzętu komputerowego zmieścił jeszcze ulubiony kwiatek, ozdobę lub gadżet. 

biurko młodzieżowe paco 1

Inną ciekawą propozycją wpisującą się w styl skandynawski jest biurko Nordis. Jako samodzielny mebel idealnie sprawdzi się do pokoju młodzieżowego lub sypialni, ale w zestawie z pozostałymi meblami z kolekcji Nordis idealnie sprawdzi się w salonie. Wyjątkowa, asymetryczna forma tych mebli sprawia, że są one wyjątkowe i mają w sobie „to coś”. 

biurko nordis

Biurko Nordis można wybrać w różnych wariantach kolorystycznych, podobnie jak resztę mebli z zestawu. Wraz ze zmianą koloru, meble zmieniają również swój charakter. Ten sam zestaw z korpusem w kolorze złotego craftu będzie prezentował się zupełnie odmiennie, niż w kolorze czarnego matu. Daje to jednak bardzo dużo swobody w adaptowaniu mebla do swojej wizji.

Wysokość biurka

Kiedy wybieramy biurko  do biura, warto zatroszczyć się, aby miało ono odpowiednią wysokość. Jeśli nabędziemy zbyt wysokie lub zbyt niskie, może to się odbić na nieco niższym komforcie pracy. Podstawową kwestią przy wyborze wysokości biurka jest wzrost osoby, która będzie przy nimi pracowała.  Osoby niższe bardziej komfortowo mogą się czuć przy biurkach Beat lub King, które mają 75 cm wysokości. Po drugiej stronie znajdują się na przykład modele Zoom czy Paco 1, które mają aż 88 cm wysokości. Rozwiązaniem pośrednim jest Nordis, które ma 79 cm wysokości.  

Różnica 13 cm na wysokości biurka jest wbrew pozorom całkiem duża. Warto przemyśleć ten aspekt przed zakupem, a najlepiej jest po prostu zmierzyć wysokość biurka, przy którym najwygodniej nam się pracuje i dokonać wyboru na podstawie tego punktu odniesienia. 


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Biuro, Pokój dziecięcy, Pokój młodzieżowy
Wybieramy meble do pokoju dla ucznia – wskazówki

Meble w pokoju dziecka towarzyszą mu zazwyczaj od najmłodszych lat do okresu dojrzewania. Jest to czas, kiedy dziecko się rozwija i intensywnie […]

21.07.2022