06.09.2021

Meble podświetlane do mieszkania


Fajnie jest mieć w mieszkaniu unikalny klimat, który wpadnie w oko i zapadnie w pamięci. Można to osiągnąć na wiele sposobów – umiejętnie grając z kolorami, dobierając oryginalne ozdoby i dodatki czy też decydując się na meble z oświetleniem. LED-y stają się coraz popularniejszym dodatkiem do mebli, a efekt wizualny który można osiągnąć za ich sprawą jest nie do podrobienia. Sprawdź, jak prezentują się nowoczesne meble uzbrojone w LED-owe lampki! 

Meble podświetlane

Meble podświetlane nie są świeżynką ani nowością, ale ich popularność stale rośnie. Trend wyposażania sprzętu w podświetlenie LED mocno spopularyzowała branża gamingowa, wdrażając po podświetlanych klawiaturach i myszkach, podświetlane słuchawki, a w końcu nawet biurka. Podświetlane meble mają przede wszystkim stworzyć pożądany klimat, co może znacznie zmienić odbiór np. seansu filmowego czy sesji na konsoli. 

W towarzystwie telewizora świetnie sprawdzą się szafki RTV z podświetleniem. Ciekawym przykładem jest model Bonn w czarnym wariancie kolorystycznym. LED-y podświetlają w tym meblu otwarte przestrzenie, na których możesz postawić dekoder, konsolę lub sprzęt audio. Jasne światło LED-owe ciekawie gra na z wykończoną na połysk czarną powierzchnią mebla, zostawiając na niej smugi i refleksy. W pomieszczeniu z przygaszonym światłem, taki efekt będzie z pewnością robił świetne wrażenie! 

szafka RTV Bonn

Oprócz świetnego, nowoczesnego wyglądu, Bonn jest meblem pojemnym i funkcjonalnym. Oprócz dwóch oświetlonych półek oddaje on do dyspozycji dwie pojemne szafki z drzwiczkami otwieranymi w dół. Schowasz tam wszystkie drobne rzeczy, które zwykle plątają się w okolicach telewizora i dobrze jest mieć je pod ręką.

Innym przykuwającym oko modelem jest Helix, zwłaszcza w odcieniu jasnej sonomy. To wyjątkowe połączenie stonowanego kolorystycznie dekoru z białym podświetleniem LED, które ma formę paska na froncie mebla i rzuca światło na jego przód. Jest to subtelniejsze rozwiązanie niż połączenie czerni z jasnym światłem i sprawdzi się w pomieszczeniach, w których chcemy w delikatny sposób wyróżnić mebel. 

szafka RTV

Helix w centralnej części posiada dwie otwarte półki na sprzęt audio-video, a po bokach dwie pojemne szafki. Okablowanie wyprowadzisz oczywiście przez plecy mebla, tak że w żaden sposób nie będzie ono widoczne na pierwszy, ani nawet drugi rzut oka. 

Meble podświetlane do pokoju

Podświetlane meble sprawdzą się nie tylko w towarzystwie telewizora. Nowoczesny styl i świeżość mogą wnieść do twojego mieszkania także komody z LED. Zwłaszcza, że w przypadku takiego modelu jak komoda Kiel, gama kolorów podświetlenia jest szeroka i w połączeniu z czarnym frontem wykończonym na połysk robi świetne wrażenie. Kiel to mebel, który łączy w sobie oryginalną, nowoczesną formę oraz funkcjonalność, które pozwala nie tylko na przechowywanie przedmiotów za drzwiczkami szafki czy w szufladach, ale także wyeksponować ozdoby, kolekcje lub szkło. 

komoda Kiel

Kiel to wybór dla osób, które cenią sobie elegancję, ale równocześnie nie boją się przełamywać utartych konwenansów i stereotypów. Zupełnie innym, ale równie szykownym meblem jest komoda Sofia. Bryła tego mebla została podzielona na trzy segmenty skryte za drzwiczkami. Nad nimi znajduje się wąska, podświetlona część otwarta. To idealne miejsce, aby zadomowić tam te wybrane rzeczy, które z całą pewnością od razu przykują wzrok. Meble podświetlane do pokoju dają wiele możliwości, które ogranicza tylko wyobraźnia.

komoda Sofia

Patrząc na front komody Sofia można jednak odnieść wrażenie, że czegoś tu brakuje. Czego? Uchwytów! To cecha szczególna tego mebla, który został tak zaprojektowany, żeby uchwycić minimalizm formy. Jak zatem otwierają się drzwiczki? W systemie push-to-open. Delikatny nacisk na drzwi spowoduje ich otwarcie, a przy tym systemie zapomnisz o czymś takim, jak trzaskanie drzwiczkami. 

Podświetlane meble do salonu

Jeśli chodzi o podświetlane meble do salonu, idealnym rozwiązaniem, które za jednym zamachem pozwoli umeblować to pomieszczenie jest meblościanka GIMO. To wyróżniający się jakością zestaw produkcji naszego sąsiada zza Odry, który urzeka nowoczesną formą oraz wyrazistym podświetleniem RGB. Na meblościankę GIMO składają się 4 meble podświetlane LED: szafka pod telewizor, panel wiszący oraz dwie witryny. 

meblościanka

Każdy z tych elementów jest wyposażony w podświetlenie mieniące się gamą 9 kolorów, które możesz kontrolować za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Oznacza to, że możesz samodzielnie kształtować nastrój i klimat w salonie w zależności od potrzeb! Dzięki oświetleniu RGB wachlarz twoich możliwości jest naprawdę szeroki. 


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
Jaka komoda do salonu w stylu loftowym? 6 propozycji!

Otwarta, jasna przestrzeń, wysokie sufity, a także cegły, szkło, metal, beton, drewno, czy przykuwające spojrzenia przemysłowe elementy i dodatki. To cechy charakterystyczne […]

01.08.2020