17.03.2023

Czerń i złoto, czyli duet idealny


Czerń i złoto od lat uważane jest za symbol elegancji, dlatego takie połączenie najczęściej stosuje się w aranżacjach w stylu glamour. To właśnie tutaj blask oraz luksus odgrywa pierwsze skrzypce. Ale czy to jedyny styl w jakim odnajdzie się taki duet? Zdecydowanie nie.

Klasyczną czerń i złote akcenty możesz zastosować również w aranżacji wnętrz w klimacie nowojorskim, modern vintage oraz art deco. Co sprawia, że decydujemy się na takie połączenie? To zdecydowanie efekt podniesienia prestiżu wnętrza, bez względu na to w jakim stylu zaaranżujesz swoją przestrzeń. Zastanawiasz się jak poprawnie wprowadzić takie akcenty do swojego pomieszczenia? Oto kilka rad, które z pewnością ułatwią Ci to zadanie.

Na to zwróć szczególną uwagę!

Chcesz uzyskać efekt surowego, ale eleganckiego wnętrza? Czarno-złote dodatki połącz z klasyczną bielą. Pamiętaj jednak, że takie zestawienie może pomniejszyć optycznie przestrzeń. Z pewnością subtelniejszym połączeniem będzie dodanie chłodnych, pastelowych akcentów. Kolejnym rozwiązaniem będą nowoczesne dodatki w odcieniu żółci i zieleni. Takie tony wydobędą łagodniejsze oblicze czerni, pozostawiając wystrój w szykownej odsłonie.

Kiedy dobór kolorów mamy już za sobą pora na wyposażenie. Zastanawiasz się jakie elementy najlepiej wypadną w takim zestawieniu? Tak odważne akcenty najbezpieczniej wprowadzić w postaci niewielkich ozdób czy tekstyliów. Dzięki nim sprawisz, że Twoje wnętrze będzie jeszcze bardziej luksusowe, a przy tym unikniesz wrażenia przytłoczenia.

Meble w stylu glamour

Pora na crème de la crème stylu glam, czyli czarne meble ze złotymi zdobieniami. Tutaj możliwości jest naprawdę sporo. W naszej ofercie znajdziesz między innymi:

Przejrzyj naszą kolekcję i zainspiruj się do zmian.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon, Sypialnia
Fotel dla babci i dziadka – pomysł na wygodny prezent

Dziadkowie odgrywają niezwykle istotną, ale często niewystarczająco docenianą rolę w życiu rodziny. Ich zaangażowanie i wewnętrzna mądrość sprawiają, że są świetnymi przewodnikami […]

18.01.2022