20.09.2020

Jaki fotel biurowy? Podpowiadamy, jak wybrać!


Natłok codziennych zajęć i obowiązków sprawia, że klienci nie zawsze mają czas zastanowić się, który fotel biurowy będzie dla nich najlepszy. Nie przywiązują większej uwagi do zakupów i najczęściej decydują się na pierwsze lepsze krzesło do biurka. Niestety, w wielu przypadkach wybór okazuje się nietrafiony. Jeśli i Ty lub Twoje dziecko odczuwacie dyskomfort podczas siedzenia, przyjmujecie niewłaściwą postawę lub bolą was plecy to znak, że meble biurowe, przy których siedzicie nie spełniają należycie swojego zadania. Dowiedz się zatem, jaki fotel do biurka warto kupić oraz jak przystosować przestrzeń, aby sprzyjała pracy i nauce.

Fotel obrotowy czy krzesło biurowe?

Krzesła biurowe to popularne rozwiązanie do biur, punktów obsługi klienta, poczekalni czy też sal konferencyjnych. Mimo że zarówno siedziska, jak i oparcia tych mebli obite są miękką gąbką oraz tkaniną, nie zapewniają one odpowiedniego komfortu w przypadku wielu godzin pracy. Często nie posiadają też podłokietników, przez co narażają barki i ramiona użytkowników na przeciążenia. Trudniej jest także odsunąć czy przysunąć je do biurka, ponieważ krzesła biurowe nie są zaopatrzone kółka.

Fotele obrotowe mają tę zaletę, że są mobilne. Pozwalają z łatwością odsunąć się lub przysunąć do biurka, a nawet dojechać do sąsiedniego stanowiska czy daleko wysuniętej półki – i to bez konieczności wstawania. Fotele obrotowe mają najczęściej odpowiednio wyprofilowane siedzisko, które gwarantuje ergonomiczne podparcie pleców i karku, a także posiadają podłokietniki. Wybierając tego typu mebel warto jednak zwrócić uwagę na miękkość siedziska. To ważny czynnik, zwłaszcza jeśli długie godziny musisz spędzać w fotelu. Modelem spełniającym powyższe kryteria jest Q-25.

Meble do home office – jak stworzyć komfortową i ergonomiczną przestrzeń do pracy?

Coraz więcej Polaków może pracować zdalnie z zacisza własnego mieszkania. Choć wielu wydaje się to proste i wygodne, to jednak jest związane z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest konieczność stworzenia domowej przestrzeni biurowej, a to wcale nie jest takie łatwe.

Jeżeli chcesz być efektywny w pracy, potrzebujesz nie tylko wygospodarować miejsce, w którym ustawisz biurko czy blat roboczy. Musisz również zadbać o odpowiednie meble do home office, które umożliwią ci wydajną i komfortową pracę. Dzięki ergonomicznemu modelowi fotela biurowego przestaniesz narzekać na uporczywy ból pleców, barków czy drętwienie kończyn. To sprawi, że rzadziej będziesz musiał wstawać od biurka i szybciej skończysz zaplanowane zadania. W uzyskaniu takiego efektu pomoże ci między innymi model Q-25Y, który, dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, zapewnia optymalne podparcie pleców. Podłokietniki gwarantują utrzymanie ramion w wygodnej pozycji, a okrywająca go siateczka oraz miękkie siedzisko zapewniają przewiew i komfort pracy nawet przez wiele godzin.

czarny fotel obrotowy

Odpowiednie krzesło obrotowe to niezbędna podstawa wyposażenia domowego biura. Warto jednak wiedzieć, jak dobrać pozostałe elementy, a także stworzyć aranżację sprzyjającą pracy.

Jakie krzesło do komputera do pokoju nastolatka?

Krzesło do komputera stanowi istotny mebel w pokoju dziecka lub nastolatka. To od jego wyboru zależy, czy twoje dziecko nie będzie miało w przyszłości problemów z kręgosłupem. Co równie istotne, krzesło ma także wpływ na efektywność nauki oraz chęć do zgłębiania wiedzy przez twoją pociechę.

Na jakie krzesło do biurka warto zatem zwrócić uwagę? Przede wszystkim ergonomiczne i dopasowane do wzrostu dziecka. Ergonomiczne, czyli takie, które zapewni idealne podparcie na całej długości pleców. Ważne są również podłokietniki oraz mechanizm regulacji, który pozwoli idealnie dopasować wysokość krzesła do wzrostu dziecka. Modelem, który spełnia te kryteria i posiada miękkie, wygodne siedzisko jest między innymi Q-M1.

pomarańczowy fotel obrotowy

Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Biuro, Kuchnia, Łazienka, Przedpokój, Salon, Sypialnia
Szafki i półki – po co nam one?

Szafki i półki to meble tak bardzo „codzienne”, że często w ogóle zapominamy o ich istnieniu. Czy ktoś potrafi sobie jednak wyobrazić […]

03.01.2021