24.02.2020

Jaka szafka RTV pasuje do ściany z kamienia ozdobnego?


Szafka RTV biała – idealna do nowoczesnych wnętrz

Jeśli potrzebujesz mebla do nowoczesnego salonu, dobrym wyborem będzie szafka RTV biała. Pasuje ona w zasadzie do każdego kamienia ozdobnego, niezależnie od jego koloru, faktury czy wielkości. Zaletą takiej opcji jest bogaty wybór atrakcyjnych modeli szafek, które wprowadzą do wnętrza pożądany efekt.

Warto zwrócić uwagę na takie meble, jak szafka RTV Moon, która posiada dodatkowo świecące na niebiesko podświetlenie. Świetnie sprawdza się w mieszkaniach osób, które cenią prostotę i dobry styl, a przy tym chciałyby wprowadzić do salonu jeszcze więcej elegancji.

szafka rtv moon

Bardzo efektownym, acz nieco skromniejszym rozwiązaniem jest natomiast  szafka RTV VIKI; mebel ma aż 190 cm długości i posiada schowek zamykany na drzwiczki, dzięki czemu można wygodnie schować akcesoria TV czy inne potrzebne rzeczy.

Czarna szafka RTV i szafki w kolorach drewna – uniwersalne opcje do różnych wnętrz

Jeśli chodzi o uniwersalne rozwiązania, to zalicza się do nich przede wszystkim klasyczna szafka RTV czarny mat oraz z połyskiem, a także meble w kolorze dębu, orzecha, buku, czy też imitujące inny rodzaj drewna. Takie meble pasują w zasadzie do każdego stylu aranżacyjnego, choć oczywiście szafkę musisz dopasować zarówno kolorystycznie, jak i gabarytowo – a więc uwzględniając wielkość pomieszczenia.

Szafka RTV czarny połysk lub mat (np. model RTV Tirana) sprawdzi się w zestawieniu z kamieniem ozdobnym o dowolnym kolorze, ale szafki kolorowe zawsze należy już dobierać ze szczególną ostrożnością.

Szafka RTV biały połysk, czarny połysk, a może matowa?

Fronty szafek mogą mieć wykończenie matowe lub z połyskiem, przy czym ten drugi pojawia się głównie w szafkach białych i czarnych. Aby dobrze wybrać mebel pod tym kątem, koniecznie musisz wziąć pod uwagę charakter wnętrza. W przypadku stylu nowoczesnego bądź minimalistycznego, sprawdzi się szafka RTV czarna wysoki połysk lub w innym kolorze, ale do bardziej tradycyjnych wnętrz zwykle lepiej pasują fronty bez połysku.

Szafka RTV wisząca czy stojąca?

Do ściany z kamienia ozdobnego może pasować zarówno szafka wisząca, jak i stojąca. Podwieszana szafka RTV to dobra opcja dla nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, w których prezentuje się bardzo elegancko i innowacyjnie. Dostępne są takie stonowane modele, jak  RTV Slant, który sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, ale możesz też postawić na ekskluzywne, ultranowoczesne rozwiązanie, jakim jest szafka wisząca  RTV Fly. Ta ostatnia składa się z dwóch części: górnej z dwiema szufladami oraz dolnej, na której można wyeksponować sprzęt RTV lub audio.

szafka rtv fly

W przypadku pozostałych stylów aranżacyjnych co do zasady lepszym wyborem jest szafka stojąca. To standardowe, „bezpiecznie” rozwiązanie, które harmonijnie współgra ze ścianą dekoracyjną oraz pozostałymi meblami.

Pamiętaj o funkcjonalności szafki!

Szafka RTV musi pasować do wnętrza, ale również odpowiadać twoim faktycznym potrzebom. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagą na funkcjonalność kupowanego mebla. Jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywanie płyt DVD czy innych akcesoriów, wybierz szafkę z odpowiednią liczbą półek. Jeśli dodatkowo nie chcesz, aby przechowywane elementy były na widoku, wybierz mebel z co najmniej jedną parą drzwiczek. Jeśli chcesz natomiast wyeksponować nowy sprzęt RTV lub audio, rozważ szafkę z efektownym podświetleniem diodowym; będzie ono świetnie współgrać ze ścianą pokrytą kamieniem ozdobnym.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
Jaki fotel wybrać do salonu?

Wybór odpowiedniego fotela do wnętrza może okazać się trudnym zadaniem. Powinien on nie tylko pasować do stylu pomieszczenia, ale również zapewnić wygodne […]

02.06.2023