20.09.2021

Jak stworzyć biuro w domu


Dla niektórych praca z domu jest miłym wyjątkiem od reguły, kiedy do komputera  można zasiąść w wygodnych kapciach i szlafroku. Jest jednak bardzo duża grupa ludzi, która na home office jest po prostu skazana. Warunki domowe, pomimo szeregu zalet, na dłuższą metę mogą zamienić pracę w mordęgę. Chyba, że stworzysz sobie w swoich czterech ścianach pełnoprawne biuro. Zobacz jak to zrobić! 

Biuro w domu

Biuro w domu już dawno przestało być nowinką. Przed pandemią z tego rozwiązania korzystały głównie korporacje, dysponujące szeregiem narzędzi do komunikacji zdalnej, od prostych komunikatorów tekstowych zaczynając, a na zaawansowanych platformach do grupowych wideokonferencji kończąc. Świat się jednak zmienił i nawet rodzime biznesy musiały przejść przyspieszoną ścieżkę digitalizacji i w wielu przypadkach dostosować swoje działanie do pandemicznych warunków. 

Jak więc zrobić nowoczesne biuro w domu? Wbrew pozorom, nie jest to zadanie ani bardzo kosztowne, ani też wymagające. Zadania biura w domu są proste: trzeba mieć przy czym siedzieć, na czym siedzieć i gdzie trzymać narzędzia pracy, dokumenty, książki, elektronikę. O ile kwestia fotela jest bardzo subiektywna, a przedziały cenowe w których można dostać dobre są bardzo szerokie, a meble nie sprawiają tak wielkiej zagwozdki. Sprawdź, jakie funkcjonalne kombinacje przygotowaliśmy dla Ciebie i wyobraź sobie, że przesiadasz się na nie z kuchennego stołu. 

Meble do biura w domu

Meble do biura domowego mają służyć, ale jednocześnie cieszyć oko. Przyjemnie jest spędzać czas w estetycznym otoczeniu, które buduje poczucie komfortu, a jednocześnie nie rozprasza uwagi. Style, które idealnie realizują te założenia to minimalizm i styl skandynawski. Są proste, funkcjonalne, nie przytłaczają ani formą, ani kolorystyką. 

Pierwsze combo to esencja minimalizmu. Twoim miejscem pracy jest w tej aranżacji biurko Hide. Bardzo nietypowe, bo składane. Potrzebujesz blatu – rozkładasz go w kilka sekund. Pod ręką masz od razu do dyspozycji kilka półek, w których zmieścisz najpotrzebniejsze rzeczy. Co kluczowe, kiedy skończysz pracę, możesz łatwo i szybko złożyć blat z powrotem, a mebel przyjmie formę białej szafki na ścianie. Hide idealnie sprawdzi się w małych mieszkaniach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy. Co oczywiste, nie każdy jest w stanie wygospodarować na biuro osobne pomieszczenie. Jednak tak kompaktowy mebel z powodzeniem zaaranżujesz w sypialni czy salonie. Jeśli masz wybór, sypialnia powinna być skojarzona z pracą w ostateczności. Lepiej jest nie łączyć pomieszczenia służącego do odpoczynku z pracą. Co zrozumiałe, wybór pomieszczenia na biuro może być ograniczony, więc wszystko zależy od twojej własnej inwencji.

biurko Hide

Do pary dla Hide dobraliśmy regał Domino. Jest on w aranżacji równie elastyczny, co Hide. Można go postawić lub powiesić, a poza tym równie dobrze sprawdzi się postawiony pionowo, jak i poziomo. Jest on utrzymany w tym samym stylu co Hide, dzięki czemu pasują do siebie jak ulał. Domino chętnie przyjmie na swoje półki książki, dokumenty, segregatory, elektronikę czy narzędzia biurowe. Nie zapomnij wygospodarować na nim trochę miejsca dla przedmiotów, które lubisz. Ozdoba czy kwiatek wprowadzą do biurowego kąta swojskość i luz.

regał Domino

Meble do biura w domu w stylu skandynawskim są jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Jeśli chodzi o biurko, rzućmy okiem na model Hanger. Podobnie jak Hide, wisi on na ścianie. Z jednej strony daje nam do dyspozycji całkiem pojemną szafkę, z drugiej dwie szuflady, a to wzbogacone o 4 otwarte półki, 3 małe i jedną większą. Takiej funkcjonalności nie powstydziłyby się meble o większej kubaturze. Połączenie korpusu w kolorze dębu sonoma z białymi frontami jest harmonijne i naturalne. Dużą zaletą Hangera jest to, że nie ma styczności z podłogą. Żadne podejrzane kłębki nie zawieruszą ci się w zakamarkach biurkowych nóg. 

biurko Hanger

Do Hangera polecamy wiszącą półkę Lars. To prosty mebel, utrzymany w podobnej kolorystyce, z delikatnym czarnym przełamaniem na białym froncie. Lekki i nie przytłaczający, idealnie sprawdzi się w roli podręcznej biblioteczki. Równie dobrze możesz z niego korzystać jako element dekoracyjny, na którym wyeksponujesz ulubione ozdoby, aby w trakcie pracy na chwilę oderwać oczy od komputera i przenieść je na coś wywołującego pozytywne skojarzenia. 

półka wisząca

Gabinet – aranżacje

Domowy kącik biurowy to jedno, ale co jeśli marzy ci się gabinet z prawdziwego zdarzenia? Gabinet w domu wymaga poświęcenia większej ilości przestrzeni, jest jednak dużo bardziej funkcjonalny. To rozwiązanie dla osób, które w związku z pracą muszą korzystać dużej ilości dokumentów lub innych materiałów drukowanych, które trzeba przechowywać w zorganizowanej formie. Jeśli chcesz stworzyć swój własny gabinet, aranżacje dryfujące w kierunku klasycznym będą dobrym wyjściem.

zestaw mebli

Zestaw Maximus to kolekcja, która powinna zaspokoić potrzeby nawet bardzo wymagających użytkowników. Jest kompleksowa, elastyczna w doborze elementów i utrzymana w bardziej poważnym, ciemniejszym odcieniu jakim jest połączenie craftu tobacco z craftem złotym. W skład tego zestawy wchodzą 2 regały, półka, biurko i bieliźniarka. Jeśli nawet takie połączenie jest niewystarczające, można je rozbudować o ławę lub dodatkowe regały. Maximus z pewnością nie tylko ułatwi Ci pracę w domu, ale ponadto zrobi wrażenie na znajomych i kolegach. 


Podziel się artykułem
Podobne artykuły