22.09.2022

Jak przeorganizować szafę aby jej nie wymieniać?


Od dłuższego czasu ubrań i akcesoriów przybywa, doszedł kolejny domownik lub po prostu pora na międzysezonowe przetasowania zawartości? Nawet najlepiej zaprojektowana szafa wymaga raz na jakiś czas odświeżenia i reorganizacji. To dobry moment na zaplanowanie zmian. Dzięki prostym trikom i niedrogim dodatkom będzie to łatwiejsze niż sądzisz.

Zrób wstępną selekcję

Najpierw zastanów się, których ubrań nie używasz. Być może lepiej je oddać, aby zrobić miejsce na nowe. Następnie podziel ubrania tak, aby te, których będziesz rzadziej używać przełożyć w mniej dostępne miejsce. Zwolnisz przestrzeń na rzeczy niezbędne i często zakładane. Jest to istotne zwłaszcza przy zmianie garderoby z letniej na zimową i odwrotnie. Do tego celu najlepiej sprawdzą się organizery, np. takie jak ten organizer modułowy Mario, lub podpisane pudełka, które możesz zamknąć i odłożyć na wyższe półki.

Niektóre ubrania, chociażby swetry, najlepiej ułożyć na półkach, aby się nie odkształcały, ale już marynarki, koszule czy sukienki warto rozwiesić na wieszakach. Zaoszczędzisz czas na prasowaniu i szukaniu ubrania – ten sposób przechowywania ułatwia odnalezienie konkretnej rzeczy. Tylko co, jeśli miejsca na drążku brakuje bądź wcale go nie ma? Być może potrzebujesz organizera , który postawisz jako osobny mebel albo umieścisz w wolnej przestrzeni szafy.

Dobra organizacja…organizera

Odpowiedni organizer to taki, który da Ci dużą swobodę aranżacji. Podstawą produktów takich jak chociażby ten organizer do przechowywania ubrań z wieszakiem, jest metalowy bądź stalowy, wzmacniany stelaż. Jego montaż jest na tyle prosty, że pozwala adaptować wnętrze do własnych potrzeb tak często jak to konieczne. Robi się zimno, a Ty lubisz swetry? Dodaj sobie parę półek, które je pomieszczą. W lecie preferujesz sukienki, a w pracy eleganckie żakiety? Zamiast półek wybierz drążek, który przyjmie dodatkowe wieszaki. To rozwiązanie idealne również dla par i rodzin, bo pozwala w łatwy sposób podzielić przestrzeń.

Zadbany but to zdrowa stopa

Także buty należy odpowiednio przechowywać, aby długo służyły i nie szkodziły stopom. Dotyczy to chociażby butów skórzanych. Żeby uniknąć przykrych zapachów oraz pojawienia się brzydkich fałd i zmarszczek, trzymaj je w drewnianych szafkach. Mogą do tego posłużyć eleganckie, idealne do przedpokoju szafki takie jak ta szafka w kolorze szlachetnego dębu. Ich wnętrze jest ciemne i suche, drewno pochłania wilgoć z obuwia. Inną opcją są organizery na buty – te z kolei są bardzo pakowne i posiadają półki zabezpieczone folią wodoodporną.  

Inwestycja w takie niedrogie, a znaczące elementy wyposażenia zwraca się w postaci zadbanych ubrań i butów, którymi będziesz cieszyć się przez długi czas. Tak samo jak z porządku i świetnej organizacji.Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Sypialnia
Łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel – nasze propozycje

Tapicerowane łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel – bo liczy się przechowywanie Wybór łóżka sypialnianego to nie lada wyzwanie. Po pierwsze, […]

22.02.2020