13.12.2022

Jak stworzyć przytulną sypialnię? Poznaj triki aranżacyjne w stylu hygge


Każdy z nas wyobraża sobie inaczej takie wnętrza. Dla jednych priorytetem jest estetyka i moda, dla innych komfort i funkcjonalność. Jednak z pomocą kilku trików można połączyć wszystkie te cechy!

Dzięki temu stworzymy idealny klimat, który będzie sprzyjać odpoczynkowi i jednocześnie cieszyć domowników oraz gości. Takie podejście do urządzania wnętrz to główna idea skandynawskiego hygge. Pod tym krótkim słowem kryje się cała filozofia dotycząca wszystkich aspektów życia. Jak zatem zaaranżować dom lub mieszkanie, by było przytulne i funkcjonalne?

Na początek… podstawy hygge

Najważniejsza jest prostota! Otaczaj się tym, co delikatne. Odpuść ogromne zdobienia, feerie barw i sztuczne materiały. Ten styl ma za zadanie wpłynąć na nasze samopoczucie poprzez proste formy i naturę. Miękkie koce z wełny, drewno i rośliny to podstawa dekoracji, które tworzą we wnętrzu harmonię. Wyjątkowa ceramika, gałązki roślin i mnóstwo światła (niekoniecznie naturalnego!) to przepis na stworzenie efektu przytulności i ciepła, co jest szczególnie ważne zimą, kiedy słońce wychodzi niezwykle rzadko. Postaw na odpowiednią ilość lamp, świec i światełek. Do tego dobrze dobrane łóżko z miękkim zagłówkiem i gotowe! Najlepiej sprawdzą się delikatne kolory, takie jak beże czy szarości. Zaplanuj także miejsce na szafki nocne, które staną się idealnym miejscem na przechowywanie najróżniejszych drobiazgów.

Jak widzisz, styl ten można wprowadzić do wnętrz w bardzo prosty sposób. Wielu z nas na co dzień nieświadomie tworzy taką przestrzeń! Wszystko dlatego, że wystarczy naprawdę niewiele by osiągnąć wyjątkowy efekt. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że hygge to nie tylko wnętrza, ale także spokój ducha i życie w trybie slow. Stwórz idealną przestrzeń, by móc odpocząć. Zainspiruj się z Vivaldi Meble.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon, Sypialnia
Komody do sypialni – znajdź swoją

Urządzanie sypialni zwykle rozpoczyna wybór odpowiedniego łóżka, materaca i poduszek. W swoich planach warto jednak uwzględnić także inne elementy, które sprawią, że […]

24.02.2020