24.02.2020

Biurko składane i podwieszane – idealne do małych przestrzeni


Biurko nie jest już dzisiaj atrybutem wyłącznie uczniów – wiele osób potrzebuje dobrze zorganizowanej przestrzeni do pracy w domu albo po prostu wygodnego korzystania z komputera. W dobie freelancerów, pracy zdalnej, domowych gabinetów, ale i coraz mniejszych mieszkań, w których często trudno o osobny pokój wyłącznie do pracy, niewielkie biurka składane oraz podwieszane robią prawdziwą furorę. 

Nowoczesne biurko składane – do pokoju nastolatka i salonu!

Biurka składane dla wielu osób wciąż są nowością. Biurko ciągle kojarzy nam się z zajmującym wiele przestrzeni meblem o licznych szufladach i szafkach. A jednak, dzisiejsze rozwiązania pozwalają na posiadanie drewnianego biurka z szufladami w salonie lub sypialni przy jednoczesnym zachowaniu charakteru tych pomieszczeń. Jednym z rozwiązań jest nowoczesne  biurko składane Hide. To podwieszane biurko z półkami, kiedy złożone, wygląda jak średniej wielkości wisząca szafka. Ale jeśli tylko je rozłożyć, naszym oczom ukazuje się funkcjonalny blat oraz liczne półki, na których przechowywać można dokumenty, notatki, książki czy artykuły biurowe. Takie rozwiązanie – biurko podwieszane, które można w kilka sekund złożyć – przypadnie do gustu także wszystkim, którym trudno jest utrzymać porządek na blacie. Jeśli nie mamy ochoty porządkować biurka, wystarczy… je zamknąć. Wszystkie przedmioty zostaną ukryte przed wzrokiem, a w pokoju na nowo zapanuje ład. 

biurko hide

Białe biurko podwieszane – niewielkie, ale praktyczne

Jeśli nie mamy ochoty na składanie biurka, ale wciąż szukamy ergonomicznego rozwiązania, które zajmie mniej miejsca, sprawdźmy biurka podwieszane. Niektóre z nich, jak  biurko wiszące Hanger, bardzo przypominają tradycyjną wersję tego mebla. Nowoczesne biurko podwieszane Hanger sprawdzi się zarówno jako biurko młodzieżowe, jak i gabinetowe. Sporych rozmiarów blat oraz liczne szuflady sprawiają, że pomieści wszystkie ważne dla nas rzeczy. Ale dzięki temu, że jest to właśnie biurko podwieszane, nabiera lekkości i nie jest tak przytłaczające. Łatwiej je więc zaaranżować. 

biurko hanger

Drugą propozycją jest nowoczesne biurko wiszące Uno. Biurko podwieszane Uno dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych (dąb, czarny mat, biały połysk) i będzie idealnym biurkiem dla każdego, także biurkiem dla dzieci. Posiada szufladę i dwie pojemne półki znajdujące się pod blatem, ale jednocześnie jego wysokość to zaledwie 40 cm! Dlatego z powodzeniem można zagospodarować przestrzeń pod biurkiem. Można także zawiesić je na dowolnej, odpowiadającej nam wysokości. To małe biurko podwieszane sparować można w wiszącą szafką z tej samej serii, tworząc razem funkcjonalny duet. 

biurko uno

Skandynawskie biurko toaletka – alternatywa dla biurek składanych i podwieszanych

Ale nie tylko biurka wiszące pozwolą nam zaoszczędzić miejsca. Dla tych, którzy wolą biurka stojące, mamy dwie ciekawe propozycje, które nie będą zajmować zbyt wiele przestrzeni. Pierwszym jest  wysuwane biurko ZOOM, które dostępne jest w trzech wybarwieniach – dąb, biel i czerń. Nowoczesne biurko rozsuwane ZOOM posiada dwa osobne blaty, jeden pod drugim. Jeśli chcemy rozpocząć pracę, wystarczy wysunąć znajdujący się poniżej blat, który zamontowany jest na praktycznej prowadnicy. Po zakończeniu pracy, biurko można ponownie zsunąć. Jednocześnie przestrzeń pomiędzy blatami jest na tyle duża, że spokojnie można schować tam zamkniętego laptopa. Różnica w wysokości blatów nie jest z drugiej strony na tyle duża, aby utrudniać wygodne korzystanie z mebla.

biurko zoom

Naszą drugą propozycją jest niezwykle modne skandynawskie biurko sekretarzyk Nordic ND8. To małe biurko z szufladami na eleganckich nóżkach posiada funkcjonalny blat i dwie duże szuflady. Jednocześnie niezabudowane większą liczbą szafek i półek biurko drewniane Nordic sprawia wrażenie niezwykle lekkiego mebla. Skandynawskie biurko z szufladami może z powodzeniem stanąć w salonie, sypialni, a nawet przedpokoju, oferując wygodne miejsce do pracy. To biurko toaletka może posłużyć nam także jako miejsce do codziennej pielęgnacji i makijażu – wystarczy powiesić nad nim eleganckie lustro, a na blacie ustawić wszystkie kosmetyki i akcesoria. Połączenie bieli i naturalnego koloru dębu sprawia, że to skandynawskie biurko idealnie wpasuje się w nowoczesne wnętrza. Sprawdzi się także jako biurko młodzieżowe do niewielkiego pokoju dziecka. 


Podziel się artykułem
Podobne artykuły