18.11.2022

Wiejski styl w nowoczesnym wydaniu


Cenisz sobie nowoczesność, ale nade wszystko nie chcesz zrezygnować z przytulnego i klimatycznego wnętrza? Styl modern country jest właśnie dla Ciebie! Poznaj wyjątkowo modne połączenie ludowych akcentów zaczerpniętych z ponadczasowego stylu boho i rustykalnego z surowym minimalizmem. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o sielskim klimacie w centrum tętniącego życiem miasta.

Podstawa to odpowiednie tło

Zanim opowiemy Ci, jak odpowiednio zaaranżować taką przestrzeń, zacznijmy od dwóch fundamentalnych elementów, jakie powinny znaleźć się w takim wnętrzu. Po pierwsze – jasne ściany. To właśnie na ich tle stworzysz swoją wyjątkową aranżację. Po drugie – drewniana podłoga. Dzięki niej podkreślisz naturalny klimat, przez co nasze wnętrze będzie jeszcze przytulniejsze.

Naturalne akcenty

Chcesz urządzić mieszkanie w duchu modern country? Postaw na drewniane meble. To nieodłączny element wiejskich aranżacji, który w wyjątkowy sposób podkreśli naturalność tego stylu. Nieregularna kolorystyka i uwidocznione słoje na meblach idealnie wpiszą się w  rustykalny klimat. Pamiętaj, że takie aranżacje powinny cechować się również tradycją. Zrezygnuj więc z klasycznych dodatków i postaw na ręcznie wykonane ozdoby. Wnętrze możesz ozdobić dekoracjami z wikliny, rattanu, futra czy miękkiej dzianiny. Dodatkowo to właśnie tutaj nie może zabraknąć akcentów natury! Szczególnie mile widziane będą żywe rośliny najlepiej osadzone w dużych donicach czy dzbanach z ludowymi motywami.

Czego unikać?

Zdecydowanie zrezygnuj z bogato zdobionych, designerskich mebli czy lśniących elementów charakterystycznych dla eleganckiego stylu glamour, które bez wątpienia będą gryzły z klimatem country.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
Narożnik czy sofa? Jak wybrać idealną kanapę?

Urządzając salon najczęściej zastanawiamy się nad tym, na jaki mebel wypoczynkowy postawić. Sofy, narożniki czy fotele, to tylko kilka z rozwiązań oferowanych […]

20.10.2022