18.11.2022

Wiejski styl w nowoczesnym wydaniu


Cenisz sobie nowoczesność, ale nade wszystko nie chcesz zrezygnować z przytulnego i klimatycznego wnętrza? Styl modern country jest właśnie dla Ciebie! Poznaj wyjątkowo modne połączenie ludowych akcentów zaczerpniętych z ponadczasowego stylu boho i rustykalnego z surowym minimalizmem. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o sielskim klimacie w centrum tętniącego życiem miasta.

Podstawa to odpowiednie tło

Zanim opowiemy Ci, jak odpowiednio zaaranżować taką przestrzeń, zacznijmy od dwóch fundamentalnych elementów, jakie powinny znaleźć się w takim wnętrzu. Po pierwsze – jasne ściany. To właśnie na ich tle stworzysz swoją wyjątkową aranżację. Po drugie – drewniana podłoga. Dzięki niej podkreślisz naturalny klimat, przez co nasze wnętrze będzie jeszcze przytulniejsze.

Naturalne akcenty

Chcesz urządzić mieszkanie w duchu modern country? Postaw na drewniane meble. To nieodłączny element wiejskich aranżacji, który w wyjątkowy sposób podkreśli naturalność tego stylu. Nieregularna kolorystyka i uwidocznione słoje na meblach idealnie wpiszą się w  rustykalny klimat. Pamiętaj, że takie aranżacje powinny cechować się również tradycją. Zrezygnuj więc z klasycznych dodatków i postaw na ręcznie wykonane ozdoby. Wnętrze możesz ozdobić dekoracjami z wikliny, rattanu, futra czy miękkiej dzianiny. Dodatkowo to właśnie tutaj nie może zabraknąć akcentów natury! Szczególnie mile widziane będą żywe rośliny najlepiej osadzone w dużych donicach czy dzbanach z ludowymi motywami.

Czego unikać?

Zdecydowanie zrezygnuj z bogato zdobionych, designerskich mebli czy lśniących elementów charakterystycznych dla eleganckiego stylu glamour, które bez wątpienia będą gryzły z klimatem country.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon, Sypialnia
Białe meble do salonu

Czy jest coś piękniejszego niż błogi relaks w salonie po ciężkim dniu pracy? Salon to wyjątkowe miejsce, w którym podejmujemy gości, oddajemy […]

06.09.2021