20.12.2021

Szafki nocne do sypialni – postaw na modne i praktyczne rozwiązania


Dlaczego warto mieć szafkę nocną w sypialni?

Szafki nocne to niezbędne wyposażenie każdej sypialni. Ich wielofunkcyjne zastosowanie sprawia, że są niezwykle praktyczne i efektowne. Te niepozorne meble posłużą jako stolik, na który odłożymy wieczorem ulubioną książkę, czy telefon, a niewielka szuflada lub półka pod blatem stanie się schowkiem na różne drobiazgi.
Oprócz wymienionych zastosowań nie można bagatelizować funkcji dekoracyjnej.
Warto mieć na uwadze, że szafka nocna to również istotny element aranżacji, nadający sypialni wyjątkowego charakteru, wprowadzający do pomieszczenia potrzebny ład i porządek. W połączeniu ze spójnie dobranymi dodatkami podkreśli unikalny szyk sypialni. Decydując się na konkretny model, należy zwrócić uwagę na styl, w jakim urządzone zostało wnętrze oraz na meble, do których pasować ma szafka.

szafka nocna

Jaka szafkę nocną wybrać?

Sypialnia powinna być przestronna i wygodna, dlatego podczas zakupu szafki nocnej przemyśl dokładnie jej rozmiar. Zbyt duży stolik przytłoczy pomieszczenie, a zbyt mały zniknie na tle pozostałych mebli.
Ważną kwestią jest również wybór materiału z jakiego wykonany ma być produkt; czy jest wytrzymały, łatwy w utrzymaniu, a także kolorystycznie i stylistycznie dopasowany do aranżacji wnętrza.

Jak wysoka powinna być szafka nocna

Jednym z ważniejszych wymiarów szafki nocnej jest jej wysokość. To ona odpowiada za komfort użytkowania. Sięganie po przedmioty powinno być łatwe i szybkie. Nieprawidłowo dobrana wysokość stolika nocnego nie tylko utrudni korzystanie z mebla, ale może być także przyczyną nocnych wypadków. Najlepszym rozwiązaniem są stoliki nocne do sypialni wysokością zbliżone do łóżka.

Co postawić na szafce nocnej?

Dobrze dobrane szafki nocne do sypialni znakomicie uporządkują przestrzeń przy łóżku i wprowadzą niezbędny ład.
Stoliki do sypialni mają wiele zalet. Jedną z nich jest dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy. Co trzymać w szafce nocnej? Choć szuflady i szafki zawarte w meblu zwykle nie posiadają dużej pojemności, to można w nich umieścić drobne przedmioty, które chcemy mieć pod ręką, np. telefon, ładowarka, okulary, książka. Natomiast na blacie stolika bez problemu znajdzie się miejsce dla lampki i budzika.

stolik

Jakie szafki nocne do lóżka tapicerowanego?

Podczas aranżacji sypialni ważne jest zachowanie spójności. Inną szafkę dopasujemy do pomieszczeń w stylu loft, a inną do wnętrz glamour. Jeśli w sypialni posiadamy meble na wysoki połysk, błędem będzie wybranie matowego stolika nocnego do kompletu. A co w przypadku tapicerowanych łóżek?
Wszystko zależy od efektu, który pragniemy uzyskać. Jeśli chcemy mieć przytulną sypialnię w nowoczesnym stylu, wówczas stolik nocny jak najbardziej może być wyściełany materiałem do pary z łóżkiem. W przypadku wnętrz industrialnych, skandynawskich świetną decyzją będzie szafka nocna do sypialni oparta na metalowych nogach, posiadająca drewniane elementy. Jak widać, możemy pozwolić sobie na wiele konfiguracji, pamiętając jedynie o zachowaniu stylistycznej spójności.

stolik

Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Sypialnia
Jak wybrać idealne łóżko do sypialni?

Wygodne łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Stanowi niemalże jej centralny punkt, dlatego tak ważny jest jego odpowiedni wybór. To właśnie od […]

24.11.2022