29.06.2022

Kącik do pracy w sypialni – zaaranżuj małą przestrzeń biurową


Jeśli stale pracujesz w domu lub od czasu do czasu zajmujesz się pracą w prywatnej przestrzeni, wiesz, że brak wydzielonej przestrzeni na komputer i tym podobne rzeczy jest męczący. Kiedy nie ma oddzielnego pomieszczenia na domowe biuro, świetnym rozwiązaniem może być zaaranżowanie małej przestrzeni do pracy w sypialni. Jak to zrobić, by miejsce sprzyjało produktywności? Oto kilka pomysłów.

Dlaczego sypialnia to dobre miejsce do pracy?

Niektórzy ludzie mają problem z brakiem produktywności, gdy pracują w domu. Dzieje się tak ze względu na zmianę przestrzeni, nieumiejętność adaptacji oraz brak dobrze zorganizowanej powierzchni. Ponadto nie każdy ma możliwość fizycznego oddzielenia się od domowników. W takim przypadku osobie, która pracuje w domu, trudno jest się skupić.

Dlatego, gdy brakuje oddzielnej przestrzeni na biuro w domu, warto zaaranżować mały kącik do pracy w sypialni. Ten pokój jest zazwyczaj cichy, kameralny i wygodny. Pozwala po prostu zamknąć drzwi, gdy trzeba się skoncentrować i dobrze zaprezentować na przykład na wideokonferencjach.

Jak zaaranżować kącik do pracy w sypialni?

Biuro w domu wcale nie musi być duże. Wystarczy mały kącik w pobliżu okna z dostępem do światła dziennego. W sypialni zazwyczaj dominują stonowane, sprzyjające skupieniu kolory ścian. Aranżując w tym pomieszczeniu kącik do pracy, zdecyduj się na neutralne i ciepłe barwy. 

Poza tym ważny jest dostęp do światła dziennego, więc lepiej nie zasłaniaj okien ciężkimi zasłonami. Postaw na rolety z możliwością regulacji natężenia wpadających do wnętrza promieni słonecznych.  Niech sypialniane meble, takie jak łóżko czy szafa lub stoliki nocne mają naturalny kolor drewna. Wówczas nie poczujesz się przytłoczony otaczającymi Cię meblami. Wspólnie ze stonowaną kolorystyką ścian będą tworzyć ciepłą, przytulną atmosferę w przestrzeni, która zwiększa produktywność.

Jakie meble do biura w domu?

Jeśli nie masz dużo miejsca, możesz zaprojektować swój kącik z odrobiną kreatywności. Biurko nie musi być duże. Do pracy przy komputerze wystarczy Ci konsola z szufladą, która spełnia wszystkie potrzeby produktywnego domowego biurka. Zwróć uwagę na model Storavan, który ma aż 100 cm wysokości i 75 cm długości, co pozwala wykonywać swobodną pracę na dość pojemnej przestrzeni.

Jeśli masz więcej miejsca lub po prostu potrzebujesz powierzchni na komputer, dokumenty, książki itp., zdecyduj się na biurko narożne. Najlepiej wybierz takie, które można ustawić w różnych konfiguracjach: prostej, by umieścić je wzdłuż ściany lub narożnej.

Jedną z najważniejszych rzeczy przy urządzaniu biura w domu jest zakup dobrego krzesła do biurka. Zadbaj o plecy i szyję! Spędzisz co najmniej osiem godzin dziennie, siedząc, więc przynajmniej spraw, by ta pozycja była komfortowa. Każdy fotel do biurka z naszego sklepu został stworzony myślą o wygodzie. Dzięki czemu możesz regulować wysokość, podłokietniki i oparcie, by zapewnić sobie jak najlepszą pozycję ciała.

Kiedy urządzasz kącik do pracy w sypialni, oprócz biurka i krzesła, przestrzeń uzupełnią półki wiszące lub regały. Możesz na nich trzymać podręczne dokumenty, segregatory lub po prostu bibeloty, które lubisz. Ostatecznie projektujesz własne miejsce pracy, które ma przyczynić się do zwiększenia Twojej produktywności, więc warto otoczyć się przedmiotami, które będą miłe dla oka.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon, Sypialnia
Komody do sypialni – znajdź swoją

Urządzanie sypialni zwykle rozpoczyna wybór odpowiedniego łóżka, materaca i poduszek. W swoich planach warto jednak uwzględnić także inne elementy, które sprawią, że […]

24.02.2020