20.12.2022

Styl nowoczesny, czyli elegancja i prostota w naszych wnętrzach


Jeśli cenisz sobie elegancki i minimalistyczny wystrój wnętrz, to styl nowoczesny jest właśnie dla Ciebie. Mimo, że takie aranżacje nie należą do wymagających, to rządzą się one kilkoma podstawowymi prawami.

To zdecydowanie jeden z najbardziej przełomowych trendów aranżacyjnych, który od lat zdobywa coraz większe grono swoich miłośników. I choć bogata ornamentyka i mnogość detali od pokoleń była uznawana za symbol luksusu, to właśnie dzięki stylowi nowoczesnemu elegancja zyskała nowy, świeższy wymiar. Zatem o czym warto pamiętać urządzając takie wnętrze?

Stonowana kolorystyka

Postaw na jasne i spokojne kolory. Z całą pewnością najlepiej odnajdą się tutaj wszelkiego rodzaju odcienie szarości, brązu oraz najbardziej klasyczne rozwiązania takie jak akcenty w czerni lub bieli. Co więcej niezawodnym sposobem na udaną aranżację wnętrz w stylu nowoczesnym będzie trzymanie się zasady ograniczenia do 3-4 kolorów oraz kilku podstawowych rodzajów materiałów jakimi udekorujemy nasze wnętrze.

Prosta elegancja

Urządzając mieszkanie w nowoczesnym stylu zdecydowanie powinieneś ograniczyć się do minimum akcesoriów. Zrezygnuj więc ze zbędnych zapychaczy półek, ozdobników czy zbyt dużej ilości wyposażenia. Zestawy mebli powinny być proste, wolne od bogatych zdobień i fantazyjnego designu. Postaw na klasykę! Świetnym pomysłem będą białe lub czarne meblościanki, które z pewnością podkreślą prostotę stylu nowoczesnego.

Funkcjonalność

Design to nie wszystko! Aranżując wnętrze w stylu nowoczesnym szczególnej uwadze poddaj jego walory praktyczno-użytkowe. Takie wnętrze powinno być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim komfortowe.

Dla kogo nie jest styl nowoczesny?

Zdecydowanie taki wystrój nie przypadnie do gustu miłośnikom strojnego designu oraz odważnego połączenia intensywnych kolorów. Co więcej taki styl niekoniecznie dobrze wypadnie w małych pomieszczeniach z ograniczonym dostępem do światła dziennego. Pamiętajmy, że styl nowoczesny kocha przede wszystkim jasne i otwarte przestrzenie.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
Jaki fotel wybrać do salonu?

Wybór odpowiedniego fotela do wnętrza może okazać się trudnym zadaniem. Powinien on nie tylko pasować do stylu pomieszczenia, ale również zapewnić wygodne […]

02.06.2023