06.10.2022

Stół okrągły czy prostokątny – wybierz najbardziej praktyczne rozwiązanie do Twojej jadalni


Aranżując przestrzeń jadalnianą nie bez powodu najwięcej uwagi skupiamy wyborze stołu. To centralny punkt wyposażenia jadalni, który ma bezpośredni wpływ na jej funkcjonalność. Wybierając konkretny kształt takiego mebla po pierwsze powinniśmy wziąć pod uwagę ile osób będzie przy nim zasiadało oraz miejsce jego aranżacji.

Stoły okrągłe

Decydując się na zakup stołu o zaokrąglonych krawędziach blatu warto zacząć od ustalenia w jakim miejscu będziemy chcieli go postawić. To szczególnie ważne jeśli chcemy, aby nasz mebel spełniał wszystkie praktyczne funkcje. Stół okrągły najlepiej prezentować się będzie na środku jadalni dzięki czemu bez problemu wysuniemy spod niego krzesła nie ingerując w pozostałą część wyposażenia pomieszczenia. Niewątpliwie atutem stołu okrągłego jest jego praktyczność. Co więcej, taki kształt pozwala nam na swobodne rozmieszczenie gości, w przeciwieństwie do prostokątnego stołu, gdzie kluczową rolę odgrywa, kto zasiądzie w centralnym jego miejscu. Dodatkowo, to właśnie przy takim stole z powodzeniem możemy ugościć nieparzystą liczbę gości, bez obaw o nieestetyczny wygląd nakrycia.

Stoły prostokątne

Jeśli jednak zależy nam na nieco bardziej minimalistycznej przestrzeni wyposażonej meblami o nowoczesnej i geometrycznej formie z pewnością przypadnie nam do gustu stół prostokątny. To klasyka gatunku, która świetnie wypadnie zarówno w otwartych i przestrzennych jadalniach, jak i również w niewielkich pokojach gościnnych. A to wszystko za sprawą ukrytej i dość popularnej funkcji rozkładania i składania blatu. Rozkładane stoły to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie dla osób ceniących sobie kompaktowość i funkcjonalność wyposażenia swojego mieszkania. Warto zaznaczyć, że stoły prostokątne najlepiej prezentują się blisko ściany. Dzięki temu nasze wnętrze zyska na optycznie większej przestrzeni oraz harmonii anturażu.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon, Sypialnia
Fotel kokon – nie tylko w ogrodzie, ale i w Twoim wnętrzu.

Fotele wiszące stały się ulubieńcami w aranżacji przestrzeni zewnętrznych, takich jak ogrody czy tarasy. Ale czemu nie przenieść ich magii do wnętrz? […]

22.09.2023