24.02.2023

Organizacja przestrzeni w łazience


Przy wykańczaniu łazienki, bardzo często myślimy o kolorystyce i dodatkach, które sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Tymczasem najważniejsza jest… funkcjonalność. Jak w takim razie zadbać o dobrą organizację przestrzeni łazienkowej? Tego dowiesz się z dzisiejszego wpisu!

Już na etapie projektu warto zwrócić uwagę na ilość miejsca do przechowywania, zarówno sprzętów, kosmetyków, jak i akcesoriów. Wspólnie z domownikami zastanówcie się ile miejsca potrzebuje każde z Was i zorganizujcie przestrzeń tak, aby maksymalnie ją wykorzystać. Przede wszystkim wybierzcie odpowiednie meble, które ułatwią zachowanie porządku i nie przytłoczą wnętrza. Możliwości jest wiele – od szafek pod umywalkę, przez regały, aż po lustrzane szafki wiszące z półkami. Dzięki temu każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.

Wybierając meble łazienkowe, zwróć uwagę także na pasujące do nich organizery. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju pudełka, kosze i pojemniki, w których z łatwością schowamy to, co nie powinno być widoczne. Dobrym pomysłem będą także wąskie szafki stojące lub wiszące, które pasują zarówno do większych, jak i małych łazienek. Dzięki niewielkiej szerokości nie zabiorą dużo miejsca i jednocześnie pozwolą na ułożenie najpotrzebniejszych przyborów, takich jak kosmetyki kąpielowe, ręczniki czy papier toaletowy. Na półkach natomiast z łatwością wyeksponujemy kilka bibelotów, które podkreślą charakter pomieszczenia. Nie zapominajmy także o funkcjonalnej szafce pod umywalkę oraz lustrze, które ukrywa dodatkowe półki. Dzięki temu zapewnimy maksymalne wykorzystanie całej powierzchni.

Jak widzisz, dobra organizacja sprzyja zachowaniu porządku, dlatego zainspiruj się z Vivaldi i stwórz łazienkę swoich marzeń!


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Łazienka
Jak wybrać lustro do łazienki?

Lustro jest elementem wyposażenia, którego nie może zabraknąć w żadnej łazience. Obecnie pełni funkcję nie tylko użytkową, ale także dekoracyjną. Na rynku […]

07.09.2022