04.08.2021

Nieoczywiste zastosowanie komody w mieszkaniu


Komoda to ucieleśnienie funkcjonalności i uniwersalności. To mebel, który nie tylko świetnie odnajdzie się w niemal każdym pomieszczeniu, ale oprócz swoich zalet użytkowych wniesie do niego pożądany styl. Estetyka jest we współczesnym wnętrzu nie mniej ważna niż użyteczność, więc warto zwrócić uwagę na detale. Sprawdź, jak dobrać odpowiednią komodę do swojego mieszkania i zagospodarować ją w najoptymalniejszy sposób.

Na co zwrócić uwagę wybierając komodę?

Komoda jest zazwyczaj meblem sporych gabarytów, przez co przyciąga ona wzrok w pomieszczeniu, nawet występując w towarzystwie szafy czy stołu. To właśnie spójność z pozostałymi meblami, a także kolorystyką podłogi i ścian, w znacznej mierze przesądza o doborze komody. Pamiętaj, że każdy styl wnętrzarski rządzi się swoimi prawami zarówno jeżeli chodzi o kolorystykę, jak i wykończenie frontów oraz ilość i bogactwo ornamentów.

Jeśli myślisz o wnętrzu nowoczesnym lub industrialnym, zwracaj uwagę na meble o prostszej formie, bez przesadnie wymyślnych uchwytów i fikuśnych kształtów. Minimalizm i nieskomplikowane bryły odnajdą się idealnie w takim klimacie. Stylistyka skandynawska, w jasnych, ciepłych barwach lub w bieli także może być ciekawym pomysłem.

Jednak w przypadku pomieszczeń rustykalnych, klasycznych albo inspirowanych XVII wiekiem lepiej obrócić wzrok w kierunku naturalnych materiałów, ciekawszych, bardziej złożonych brył oraz bogatszych ozdób. Rzeźbione uchwyty, opływowe kształty czy ozdobne nóżki będą się świetnie w takie koncepcje wpisywać.

Komoda w salonie

Komody do salonu to odpowiedź na problem, który bardzo często dotyka naszych mieszkań. Tu drobiazg, tam drobiazg, wiele małych rzeczy poukładanych na blatach, zagracając przestrzeń i zbierając kurz. Jeśli ta sytuacja dotyczy ciebie, komoda to mebel, w który po prostu musisz się zaopatrzyć. Komoda z kilkoma szufladami, albo szufladami i dodatkowymi szafkami, pozwoli Ci uporządkować wszystkie te rzeczy, które do tej pory nie znalazły swojego miejsca. Nie zapominaj o tym, że na blacie komody można ustawić kwiaty, ozdobny świecznik, wyeksponować kolekcję książek albo pokazać ulubione przedmioty.

komoda kiel

Współczesne trendy wskazują, że nowoczesne sznyty są cenione i popularne w polskich mieszkaniach. Wysoki połysk na frontach czy dodatkowe oświetlenie do cechy, które są bardzo pożądane w nowoczesnych meblach. Doskonałym przykładem jest komoda Kiel, która łączy te dwie cechy. Dodatkowo, posiada przeszklone szafki, które idealnie nadadzą się np. do przedstawienia ozdobnej zastawy.

Komoda w sypialni

Komody do sypialni są wstawiane głównie w celu praktycznego zorganizowania drobnych elementów odzieży oraz bielizny. Nic dziwnego, z względu na duża liczbę szuflad nadają się do tego idealnie. Swoboda w segregowaniu i składowaniu odzieży jest nie do przecenienia, zwłaszcza, kiedy trzeba szybko odnaleźć daną rzecz spiesząc się przed wyjściem. 

komoda sweden

Komoda Sweden to mebel wręcz idealny do sypialni. Jest duży i praktyczny, ale dzięki drewnianym delikatnym nóżkom nie przytłacza pomieszczenia i nie robi wrażenia „ciężkiego”. Dwie duże i dwie małe szuflady są na tyle pojemne, że bez problemu włożysz do nich nawet sporą liczbę ubrań. Możesz zapomnieć o odzieży leżącej na oparciu fotela albo na łóżku. Komoda Sweden pomoże Ci w utrzymaniu porządku w twojej sypialni. 

Komoda w pokoju młodzieżowym

W pokoju młodzieżowym komoda nie jest meblem absolutnie niezbędnym, co nie znaczy, że nie może ona odegrać w nim praktycznej roli. Nastolatki dzielą się na takie, które porządku w pokoju nie potrzebują w ogóle, albo dbają o niego ze szczególnym zacięciem. I w jednym i w drugim przypadku, dobrze jest im to ułatwić, w takim właśnie ułatwieniem może być dobrze dobrana komoda. 

komoda niska oslo

Oslo to mebel, który jest na tyle uniwersalny, że wpasuje się zarówno do pokoju chłopaka, jak i dziewczyny. Wygląda on ciekawie i estetycznie, a do tego oddaje do dyspozycji szufladę oraz dwie duże, pojemne szafki zamykane na drzwiczki. Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowe, stylowe nóżki, na których stoi komoda Oslo. Czyż nie wyglądają one świetnie?

Komody na korytarz

Komody do przedpokoju mają nieco ciężej, niż te do większych pomieszczeń. To właśnie ze względu na rozmiar pomieszczenia. Przedpokoje i korytarze, zwłaszcza w mieszkaniach mają tendencje do małych rozmiarów. Dlatego też jeśli planujesz kupić komodę do przedpokoju, upewnij się, że jej rozmiar będzie optymalny i że nie utrudni ona poruszania się po mieszkaniu. 

komoda tulia

Komody na korytarz muszą połączyć w sobie funkcjonalność, estetykę oraz optymalny rozmiar. Najlepiej z tą sztuką radzi sobie komoda Tulia. Jest bardzo zgrabna, stoi na wysokich nóżkach, które nadają jej lekkości. Ponadto jest bardzo uniwersalna, bo oprócz trzech szuflad, posiada także trzy otwarte półki, idealne żeby zostawiać na nich często używane przedmioty. Tulia to doskonały wybór nawet do niewielkich przedpokoi. 


Podziel się artykułem
Podobne artykuły