13.07.2023

Soft Loft, czyli Twój przewodnik po przytulnym stylu loftowym


Soft loft to rozwiązanie, które łączy w sobie industrialne akcenty z delikatnością i ciepłem, tworząc dzięki temu harmonijną przestrzeń. W tym artykule przedstawimy Ci główne cechy tego stylu oraz podpowiemy, jak  wprowadzić go do swojego mieszkania.

Industrialne piękno

Styl czerpie inspirację z przemysłowych wnętrz, takich jak stare fabryki czy magazyny. Charakterystyczne są surowe elementy konstrukcyjne, takie jak belki, rury oraz surowe powierzchnie. Klimat wnętrza możesz podkreślić poprzez wyeksponowanie cegieł na ścianach lub widocznych elementów instalacji.

Neutralna paleta kolorów

Wykorzystaj neutralną paletę kolorów, takich jak odcienie szarości, beże, brązy i biel. Pozwolą one na swobodne łączenie różnych materiałów i tekstur. Dodatkowo możesz dodać wyraźne akcenty w postaci dwóch intensywniejszych kolorów, takich jak czerń czy turkus.

Mieszanie materiałów

Kombinacja surowych, industrialnych elementów, z miękkimi tkaninami, jak welur czy wełna, nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. Możesz połączyć także drewno z betonem i stworzyć unikalny kontrast pomiędzy surowością, a przytulnym klimatem naturalnych materiałów. Taka kombinacja przypadnie do gustu zarówno niezdecydowanym, jak i fanom eklektyzmu.

Przestrzeń i otwartość

Zrezygnuj z nadmiaru mebli i dodatków. Postaw na minimalistyczne rozwiązania, które pozwolą przestrzeni “oddychać”. Otwarte półki, drzwi przesuwne, czy minimalistyczne regały, to doskonałe rozwiązania, które pomogą zachować wrażenie przestronności.

Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie, to kluczowy element stylu soft loft. Wykorzystaj naturalne światło i skontrastuj je z lampami sufitowymi, stołowymi, czy podłogowymi. Możesz również zastosować odkryte żarówki, czy klosze z miedzi lub szkła, aby dodać subtelnego klimatu.

Wprowadzanie takiego stylu do swojego mieszkania wymaga planowania i uwzględnienia szczegółów, jednak efekt końcowy jest tego wart. Przeanalizuj przestrzeń, określ swoje preferencje i stwórz harmonijną kompozycję, która spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest znalezienie równowagi między industrialnymi elementami, a delikatnością, tworząc przestrzeń, która jest zarówno nowoczesna, jak i przytulna. Soft loft to wyjątkowy styl, który pozwala na kreatywność i eksperymenty. Zainspiruj się tym artykułem i zacznij tworzyć swoją własną, unikalną przestrzeń z Vivaldi.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
Jak czyścić welur tapicerski?

Domowe wypadki to nic nadzwyczajnego, zwłaszcza jeśli masz pupila lub małe dziecko. Przypadkowo trącona szklanka z sokiem porzeczkowym, ślady ubłoconych łap, upuszczony […]

10.09.2020