24.02.2020

Nowoczesne meble na wysoki połysk do salonu i kuchni – za i przeciw


W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się meble lakierowane. W końcu nic tak nie dodaje elegancji i nowoczesnego charakteru, jak odbijający się we frontach blask. Dzięki niemu nawet małe pomieszczenie wydają się przestronne, a same szafki sprawiają wrażenie drogich i luksusowych. Nic więc dziwnego, że zarówno salony, jak i kuchnie na wysoki połysk tak często występują w eleganckich żurnalach. Jak wygląda jednak w praktyce użytkowanie mebli na wysoki połysk? Jak sprawdzają się w kuchni, a jak w salonie? Czym usuwać plamy na meblach lakierowanych? Czym czyścić białe meble z połyskiem?

Nowoczesne meble kuchenne białe na wysoki połysk – zalety

Chętnie wybierane są meble z połyskiem w kolorze białym, który potęguje we wnętrzu efekt przestronności i uporządkowania. Dzięki takiemu połączeniu możesz też wyeksponować ciekawe, kolorowe elementy wystroju, które będą przykuwały spojrzenia, albo po prostu optycznie powiększyć małe pomieszczenie.

Nowoczesne meble kuchen ne na wysoki połysk to idealny wybór dla pomieszczeń typu studio. Dzięki frontom w kolorze ścian wnętrze nie będzie wyglądać na zagracone i przytłaczające, nawet jeśli będzie mieściło się w nim wiele mebli. Dzięki frontom na wysoki połysk, kuchnia z jadalnią jest możliwa do zaaranżowania nawet w stosunkowo małym pomieszczeniu. W kolorze białym warto wybrać również stół i krzesła, dzięki czemu cały wystrój wnętrza będzie spójny.

Meble lakierowane do kuchni w kolorze białym mają też tę zaletę, że nie widać na nich śladów palców, rys i drobnych zadrapań – w przypadku każdego innego odcienia frontów bywają one już często widoczne.

Kuchnie białe lakierowane – wady

Białe meble kuchenne mają też swoje wady, spośród których najpoważniejszą jest monotonność. Białym kuchniom często zarzuca się przesadną „sterylność”, wizualną nudę i brak własnego stylu. Warto jednak pamiętać, że ich przestrzeń można łatwo urozmaić dodatkami. Kolorowa półka do kuchni, ciekawy toster, czy designerski czajnik nadadzą całości indywidualnego charakteru i sprawią, że przestrzeń nabierze wyrazu.

Nowoczesne meble do salonu na wysoki połysk – wady i zalety

Białe meble do salonu to sposób na elegancki, przestronny i jasny pokój dzienny, który będzie jednocześnie sprzyjał błogiemu relaksowi. Ciekawe aranżacje stworzysz przy wykorzystaniu odpowiedniej szafki RTV, która będzie łączyła wysoką funkcjonalność z unikalnym designem. Dzięki niej możesz w prosty sposób zaaranżować wnętrze, które stanie się centralnym punktem w salonie. Godnymi uwagi meblami są tu między innymi modele: RTV Mex 140 oraz RTV Slant 240.

Pierwszy uporządkuje twoją strefę rozrywki i nada jej unikalnego charakteru. Slant ukryje natomiast w swoim wnętrzu przedmioty, które mają pozostać niewidocznie dla gości.

Idealną opcją dla fanów designerskich rozwiązań jest z kolei RTV Fly – taki mebel nie pozostanie niezauważony.

Wady zastosowania w salonie białych mebli z połyskiem są generalnie takie same, jak w przypadku kuchni. Taki sam jest również sposób na to, by ich uniknąć – za sprawą odpowiednich dodatków i dekoracji możesz przełamać w salonie nudę i nadać mu stylu oraz elegancji.

Czarny salon lub kuchnia na wysoki połysk – wady i zalety

Za niezwykle luksusowe i designerskie uznaje się czarne kuchnie na wysoki połysk. Podnoszą one prestiż wnętrza, a przy tym są stylowe i czarujące. Stanowią też ciekawy akcent kolorystyczny na tle białych ścian. Ich wadę może stanowić natomiast trudność w utrzymaniu czystości – na czarnych połyskliwych frontach nie pozostaną niezauważone ślady palców, brudu czy drobnych otarć i zadrapań.

Czym czyścić meble lakierowane?

Warto wiedzieć, że na tego rodzaju powierzchnie nie wolno stosować silnych detergentów czy mleczek. Unikaj w składach środków takich jak alkohol, amoniak czy aceton, czy też gąbek i druciaków. Tego typu elementy mogłyby uszkodzić fronty i blaty mebli. Do czyszczenia i polerowania używaj miękkich ściereczek z mikrofibry, a także wody z dodatkiem zwykłego płynu do mycia naczyń. Możesz pokusić się też o zakup specjalnych środków do czyszczenia mebli lakierowanych.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Salon
Meble na drewnianych nóżkach – modny trend wnętrzarski

Drewniane meble są cenione przede wszystkim za swoją naturalność, trwałość i elegancję. To także jeden z dominujących obecnie trendów wnętrzarskich. Ponadczasowa ozdoba […]

20.10.2023