22.12.2022

Mid century modern – nowoczesna odsłona stylu vintage


Jeśli jesteś miłośnikiem vintage, to styl mid century modern na pewno Cię zainteresuje. Architekci z całego świata chętnie się nim inspirują, dlatego nic dziwnego, że od lat zdobywa na popularności i coraz więcej osób po niego sięga przy urządzaniu swojego mieszkania.

Choć styl minionych dekad wyróżnia kilka charakterystycznych cech, między innymi minimalizm, funkcjonalność czy elegancja, to niełatwo jest go zdefiniować. Jak zatem urządzić takie wnętrze, aby zachować jego klimat?

Lekkość i przestronność

Zadbaj o wystarczającą ilość światła oraz odpowiednio dobrane wyposażenie. Idealnie sprawdzą się więc minimalistyczne meble pozbawione zdobień o designie nawiązującym do natury.

Łagodne kształty

To kolejny, niezwykle istotny aspekt podczas aranżacji wnętrz w stylu mid century modern. Wyjątkowo pożądane będą meble oraz dodatki o łagodnej formie oraz neutralnej kolorystyce, dzięki temu optycznie powiększysz swoje wnętrze uwydatniając jego walory estetyczne.

Ponadczasowość

Połączenie nowoczesności z klasyką oraz nawiązanie do stylów ubiegłych lat, to tylko kilka z wielu dowodów na to, że ten styl szczególnie pokochają miłośnicy klimatu vintage. To również gratka dla ceniących sobie multifunkcyjne oraz eklektyczne wnętrza. Idealna baza dla artystycznych dusz szukających nietuzinkowych rozwiązań. 

Dokładnie w takich wnętrzach odnajdziesz nowoczesne rozwiązania z nawiązaniem do tradycyjnych trendów. Jeśli więc cenisz sobie prostotę, elegancję, ale i użyteczność, to zdecydowanie ten styl przypadnie Ci do gustu. Zapoznaj się z najnowszą kolekcją mebli Vivaldi i zainspiruj się do zmian.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Jadalnia, Kuchnia, Salon, Sypialnia
Modne kolory ścian i mebli w 2020

Obecny rok to ewidentny powrót do natury, spokoju i wyciszenia. Kolory, które będą dominowały w nadchodzących 12 miesiącach pokazują, jak bardzo ludzie […]

01.05.2020