16.07.2021

Małe biuro w domu ma wiele możliwości


Biuro w domu jest niezbędne każdemu, kto na dłuższą metę planuje pracować zdalnie przy komputerze. To kwestia nie tylko wygody, ale także troski o zdrowie, gdyż siedzenie przez wiele godzin w jednej pozycji wymaga odpowiednich warunków. Zresztą wie o tym każdy, komu w końcu powiedzą o tym mięśnie pleców i szyi. Jest wiele sposobów, aby stworzyć małe, funkcjonalne biuro w swoich czterech ścianach. Sprawdź, jakie meble nadadzą się do tego najlepiej.

Jak urządzić domowe biuro na małej przestrzeni?

Biuro w domu nie wymaga nawet oddzielnego pomieszczenia. Mało kto może pozwolić sobie na wygospodarowanie osobnego pokoju tylko do pracy, zwłaszcza, jeżeli mieszka z dziećmi. Wystarczy jednak trochę miejsca w jednym z większych pomieszczeń, jak na przykład sypialnia czy salon, aby w nim zaaranżować swój stanowisko pracy.

Odpowiedź na pytanie „jak urządzić domowe biuro” zaczyna się w momencie wyboru biurka. Jest ono centralną i najważniejszą częścią Twojego stanowiska i powinno być w pełni dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości. Mając dobrze dobrane biurko i odpowiednie krzesło, najważniejsze masz już za sobą. 

Biurko do gabinetu domowego musi być wystarczająco duże, żeby pomieścić narzędzia pracy takie jak laptop, mysz i klawiatura, czy podręczne dokumenty, a jednocześnie na tyle małe, żeby wpasowało się w pomieszczenie o ograniczonym metrażu. To ciężki do osiągnięcia kompromis, jest jednak kilka ciekawych modeli, które spełniają te kryteria. 

Do bardzo małych pomieszczeń, w których każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie, idealnym wyborem będzie Hide. To niezwykle pomysłowe biurko, które można szybko i łatwo złożyć. Po złożeniu wygląda ono jak niewielka, zamknięta szafka. Co więcej, po rozłożeniu w zasięgu ręki mamy kilka ukrytych półek, na których zmieścimy nasze ulubione podręczne przedmioty. Hide to świetny kompromis pomiędzy rozmiarem a funkcjonalnością. To biurko może zupełnie odmienić domowe biuro, w którym nawet nie wyobrażaliśmy sobie, że da się zaaranżować home office. 

biurko

Biurko Hide jest dostępne w trzech wariantach kolorystycznych: czarny mat, dąb sonoma oraz biały mat. Dzięki temu bardzo łatwo można dopasować je do już istniejących aranżacji. Jeśli nie masz pewności co do koloru, najbardziej uniwersalnym wyborem będzie biel, która pasuje do wielu popularnych aranżacji i wystrojów. 

Propozycją w zupełnie innym stylu, ale równie pomysłową i funkcjonalną co Hide, jest biurko Zoom. Jest to małe, rozsuwane biurko, zaopatrzone w dwie szuflady, które sprawiają, że spokojnie poradzi sobie ono z narzędziami pracy biurowej. Ten stylowy, subtelny mebel dobrze odnajdzie się w sypialni, w której będzie mógł również w razie potrzeby pełnić funkcję toaletki. Jeśli korzystasz głównie z laptopa i nie jest Ci niezbędna duża powierzchnia robocza, Zoom będzie bardzo dobrym pomysłem. 

biurko

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na klasyczne, nieskładane biurko, rzuć okiem na model Nordic. Ten piękny mebel w minimalistycznym, skandynawskim stylu ma wielu swoich fanów. Ładnie wygląda, nie jest przesadnie duże, ale wystarczające do swobodnej pracy na komputerze. Jasne, drewniane nogi nadają mu lekkości, a dzięki dwóm szufladom nie będziesz zawracać sobie głowy walającymi się po blacie papierami. 

biurko

Funkcjonalne biuro w domu 

Domowe biuro nie może obejść się bez fotela. Mając na uwadze, że spędzamy w nim wiele godzin dziennie, należy go traktować nie jako fanaberię, a raczej narzędzie pracy. Siedzenie na dłuższą metę w twardym, niewygodnym krześle nie będzie dla nas ani przyjemne, ani zdrowe. Oczywistym wyborem może być obrotowy fotel biurowy, jednak nie wszyscy są przekonani do takiego rozwiązania. Zarówno ze względów estetycznych jak i rozmiarowych, wiele osób nie decyduje się na klasyczny fotel biurowy. Co zamiast tego? 

Dobrą alternatywą jest krzesło Calypso. Wyróżnia się ono elegancją oraz wysoką jakością materiałów użytych do wykonania. Jest ono obite ekologiczną skórą, dostępną w kilku stonowanych wariantach kolorystycznych. Dobrze sprawdzi się jako krzesło do pracy przy biurku, gdyż jest elastyczne i odpowiada na ruchy użytkownika, nie ograniczając ich. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie posiada ono podłokietników, będzie więc dobrą parą do biurka tylko jeśli to na nim będziesz opierać przedramiona przy pisaniu na klawiaturze. 

krzesło

Kupując meble do biura domowego warto jest rozważyć komodę. Nawet mała komoda, taka jak Nordis o wymiarach 80x79x42 może znacznie zwiększyć funkcjonalność Twojego domowego biura. Jeśli cenisz sobie porządek na blacie, nie lubisz mieć porozrzucanych narzędzi, długopisów i narzędzi biurowych, komoda będzie bardzo praktyczna. Znajdzie w niej swoje miejsce papier do drukarki, dokumenty, segregatory i inne tego typu rzeczy. 

komoda

Funkcjonalne biuro w domu nie musi być ani bardzo duże, ani posiadać bardzo wyszukanego wyposażenia. Tak naprawdę sztuka tkwi w umiejętnym wykorzystaniu przestrzeni, dobraniu mebli o odpowiednich gabarytach oraz uzupełnieniu ich odpowiednimi dodatkami. Dzięki takim biurkom jak Hide czy Zoom, nawet w małej kawalerce da się wydzielić kawałek miejsca tylko do pracy, aby nie musieć dzielić przestrzeni, w której żyjemy z obowiązkami zawodowymi.  


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Biuro
Jakie meble do biura? 6 najciekawszych rozwiązań

Przy aranżacji biura, czy to szefa firmy czy pracowników, wygoda powinna być stawiana na pierwszym miejscu. Od komfortu użytkowania przestrzeni biurowej zależy […]

22.08.2020