24.05.2020

Kuchnia w stylu glamour – jak powinna wyglądać?


Trzeba podkreślić, że kuchnie glamour są trudniejsze w aranżacji, niż pomieszczenia kuchenne w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy klasycznym. Należy wykazać się tutaj wyczuciem gustu i uważać, aby czasem nie zastosować niefortunnych dodatków lub połączeń, które mogłyby razić kiczowatością. Jak zatem zaprojektować kuchnię tak, by faktycznie przywodziła na myśl luksus?

Kuchnia w stylu glamour – cechy charakterystyczne

Kuchnia glamour, jak zresztą każde inne pomieszczenie kuchenne, musi być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego poza aspektami wizualnymi ważne jest też to, aby zastosowane meble oraz ich rozmieszczenie sprzyjały wygodzie użytkowania. Jeśli chodzi o sam wygląd wnętrza, świetnie sprawdza się czarno biała kuchnia w stylu glamour, jak również beżowa. Co oczywiste, czy to meble kuchenne glamour, czy też płytki podłogowe lub ścienne, powinny być one wykończone na wysoki połysk. Taki styl lubi także kolory, przede wszystkim wyraziste i kojarzące się z luksusem: obok złotego i srebrnego, jest to fiolet, purpura czy czerwień.

Kuchnie w stylu glamour często posiadają ekskluzywne zdobienia i wyraziste, neobarokowe wzory. Nie brakuje tu dodatków w kolorze złotym i srebrnym, różnego rodzaju kryształków, błyszczących tkanin, eleganckich tapet czy szkła Lacobel. Wszystko to ma tworzyć wnętrze, które wzbudza zachwyt i daje poczucie luksusu.

Osoby, które gustują w skromniejszych wnętrzach, powinna zainteresować raczej kuchnia w stylu skandynawskim lub kuchnia w stylu prowansalskim.

Jakie wybrać meble kuchenne glamour?

Meble kuchenne w stylu glamour to oczywiście głównie szafki z frontami na wysoki połysk, które nadają wnętrzu luksusowego charakteru. Oznacza to, że na przykład piękny bufet z barkiem country nie będzie tu dobrym rozwiązaniem, mimo że idealnie pasuje do wielu innych stylów aranżacyjnych. Meble glamour mogą być białe, ale świetnie sprawdzają się też głębokie odcienie wcześniej wspomnianych kolorów: czerni, czerwieni czy fioletu. Ważne, aby meble były wykonane z dobrych gatunkowo materiałów i odznaczały się wysoką wytrzymałością.

zestaw mebli do jadalni

Ekskluzywna kuchnia glamour potrzebuje również wysokiej jakości blatów kuchennych. Niezależnie czy jest to kuchnia glamour z wyspą, czy też pomieszczenie kuchenne w tradycyjnym wydaniu, warto postawić na blat z kamienia lub posiadający połyskliwe drobinki.

Kuchnie glamour – istotna rola oświetlenia

Meble kuchenne w stylu glamour trzeba jeszcze ładnie wyeksponować, a to, można osiągnąć tylko przy pomocy odpowiednio dobranego oświetlenia. Jeśli w pomieszczeniu będą dominowały meble z ciemnymi frontami, koniecznie trzeba zastosować sporą liczbę źródeł światła – w przeciwnym razie nie uda się wydobyć ich piękna. Jeśli chodzi o sam rodzaj oświetlenia, to warto postawić przede wszystkim na ozdobne żyrandole z kryształami. Alternatywą są lampy ze złotymi i srebrnymi kloszami, czy też inne ozdobne rozwiązania przywodzące na myśl luksus.

Jak zaaranżować salon z kuchnią w stylu glamour?

Powyższe zasady aranżacji można odnieść również do salonu z kuchnią glamour. W takim wypadku warto jednak zastanowić się, czy obydwie strefy, to znaczy kuchenna i pokojowa, mają być od siebie wyraźnie oddzielone, czy może powinny stanowić spójną całość. Najczęściej lepszym rozwiązaniem okazuje się zachowanie harmonii – zarówno w zakresie umeblowania, jak i kolorystyki wnętrza. Dodatkowo, szczególnie istotny jest tutaj wybór wygodnych i funkcjonalnych: krzeseł(niedrogi model w dobrym guście to np. krzesło AC-1)oraz stołu.

krzesło do jadalni

Jeśli chodzi o ten ostatni, to w stosunkowo małych pomieszczeniach można zastosować stół kuchenny TES-T9, który oferuje elegancki design, a jednocześnie posiada funkcję rozkładania. 


Podziel się artykułem
Podobne artykuły