20.04.2021

Domowe biuro – jak je zaaranżować


Domowe biuro to w trakcie pandemii niekończący się temat. Jedni przyjmują to rozwiązanie z otwartymi ramionami, inni tęsknią za atmosferą w pracowniczej kuchni i pogawędkami twarzą w twarz z kolegami. Chcąc nie chcąc, wielu z nas będzie musiało się przyzwyczaić do pracy w domowym biurze, przynajmniej przez jakiś czas. Podpowiadamy, jak je zaaranżować, żeby uzyskać najlepsze efekty, nawet dysponując ograniczoną przestrzenią w mieszkaniu. 

Praca home office

Praca Home Office potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Po pierwszych tygodniach, kiedy mija etap ekscytacji faktem, że do pracy nie trzeba wychodzić z domu, coraz bardziej uporczywe stają się drobne, codzienne problemy. Za mało miejsca na sprzęt komputerowy, walające się po stole kuchennym dokumenty, ogólny brak organizacji przestrzeni. Ciężko jest je ignorować na dłuższą metę, gdyż narastająca frustracja skutecznie zmniejszy entuzjazm i motywację do efektywnej pracy. 

Jakie powinno być dobre domowe biuro? Przede wszystkim, skrojone na miarę. Jeśli mamy do dyspozycji sporo miejsca, dobrze jest zapewnić sobie przestrzeń. Trochę luźniej ustawić meble, postawić w pobliżu kwiaty, ozdoby, lub inne drobne przedmioty, których obecność poprawi nam nastrój. Personalizacja miejsca pracy sprawi, że będziemy czuli się bardziej rozluźnieni i spokojni, co jest nie do przecenienia w nawale obowiązków zawodowych.  

Meble do biura domowego powinny być spójne, zarówno pod względem kolorystyki, jak i stylu. Można zdecydować się na zakup zestawu, kilku elementów danego zestawu, bądź skomponować swoją własną kolekcję, dobierając meble, których wspólnym mianownikiem będzie styl i kolor. Nawet dla osób, które nie mają zmysłu perfekcjonisty, meble o różnych kolorach bądź zupełnie niepasujących do siebie stylach mogą drażnić oko i rozpraszać. 

Domowe biuro – aranżacje

Wiesz już, że musisz sobie zorganizować domowe biuro – aranżacje, które warto wziąć pod uwagę mogą się od siebie znacznie różnić. Pierwsze i podstawowe pytanie brzmi: czy chcę meble ciemne, czy jasne? Jasne meble są mniej przytłaczające, robią wrażenie lżejszych i rozjaśniają pomieszczenie. Z kolei ciemne odcienie drewna dodają pomieszczeniu więcej powagi, są bardziej klasyczne i wdzięczniejsze, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości. 

Meble do biura w domu, które rozwiązują wszystkie problemy związane z wykonywaniem obowiązków i utrzymaniem porządku, to na przykład Tahoe. To kolekcja wręcz stworzona do tego, żeby zaaranżować biuro w mieszkaniu. 

zestaw mebli do biura lub pracowni

Biurko Tahoe, szerokie na niecałe 160 cm i głębokie na 60 cm, stanowi serce całej aranżacji. Zapewnia ono dużo przestrzeni roboczej, na której spokojnie zmieści się laptop, monitor, klawiatura i myszka. Miejsca wystarczy nawet na kilka dodatkowych przedmiotów, które dobrze jest mieć pod ręką przy pracy biurowej. Dwie szuflady i dwie półki skutecznie rozwiązują problem przechowywania dokumentów, przyborów biurowych, czy innych tego typu przedmiotów. Ciekawym rozwiązaniem jest bezuchwytowy system otwierania drzwiczek i szuflad. Zapomnij o zahaczaniu się ubraniem o uchwyty przy biurku! 

biurko do biura tahoe

Praktycznym uzupełnieniem biurka jest komoda Tahoe. Z pewnością rozwiąże ona problem przechowywania dużej ilości dokumentów, zebranych w segregatorach. Dla wielu zawodów praca z papierową dokumentacją jest koniecznością, a grzbiety segregatorów nie są wymarzonym widokiem po pracy, kiedy chcemy odpocząć. Znajdą one swoje miejsce za drzwiczkami komody, a na otwartych półkach śmiało można ustawić ozdoby i dodatki, które będą cieszyły oko każdego dnia.

komoda z szafką i półkami

Bardzo funkcjonalnym uzupełnieniem biura w domu jest regał. Ten z pewnością przyda się osobom, które z różnych względów potrzebują szybkiego dostępu do książek, podręczników, katalogów bądź innych tego typu drukowanych pozycji. Regał Tahoe świetnie sprawdzi się też w roli domowej biblioteczki: nie tylko tej profesjonalnej, ale także prywatnej. Wiele osób z pewnością doceni wytchnienie, które daje oderwanie wzroku od ekranu i krótka chwila skupienia na grzbietach swojej kolekcji książek. 

regał do biura z czterema półkami

Ciekawą alternatywą dla mebli Tahoe jest aranżacja utrzymana w stylu skandynawskim, oparta o meble Nordic oraz Sven. Przyjrzyjmy się bliżej biurku Nordic ND8. Jest ono wyraźnie mniejsze niż Tahoe, więc łatwiej będzie je wkomponować do mniejszego pomieszczenia. Cztery smukłe nogi sprawiają, że Nordic sprawia wrażenie lekkiego, nie przytłacza i nie zajmuje dużej ilości przestrzeni. Dwie szuflady pozwolą schować wszystkie niezbędne rzeczy, które są potrzebne podczas codziennej pracy biurowej.

Do biurka Nordic idealnie będzie pasowała komoda Sven. Stoi ona na drewnianych nóżkach, które dodają jej lekkości. Cztery pojemne szuflady pozwolą na zorganizowanie swoich narzędzi pracy, sprzętu czy dokumentów. Białe fronty świetnie łączą się z korpusem w jasnym odcieniu dębu. Uzupełniają je ciemne, metalowe uchwyty, spójne kolorystycznie z nóżkami. Szeroka na 80 cm i głęboka na niecałe 90 cm, komoda Sven znacznie ułatwi codzienną pracę w domowym biurze.

komoda z szufladami sven dąb sonoma jasny biały połysk

Jeśli sama komoda nie jest wystarczająca, aby zorganizować wszystkie swoje rzeczy związane z pracą w domowym biurze, dobrym uzupełnieniem będzie regał Sven. Jest on podzielony na trzy segmenty: dwa zamknięte na dole i na górze, oraz jeden otwarty w środkowej części mebla. Jest on bardzo funkcjonalny, i pozwala na przetrzymywanie przedmiotów zarówno za zamkniętymi drzwiczkami, jak i w otwartym, podświetlonym segmencie.  Dzięki temu wyeksponujesz przedmioty, które na co dzień chcesz trzymać na widoku, i schowasz te mniej reprezentatywne. 

regał sven z podświetleniem

Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Biuro, Pokój młodzieżowy
Jaki fotel biurowy? Podpowiadamy, jak wybrać!

Natłok codziennych zajęć i obowiązków sprawia, że klienci nie zawsze mają czas zastanowić się, który fotel biurowy będzie dla nich najlepszy. Nie […]

20.09.2020