24.02.2020

5 składanych stołów do małej kuchni


Stół kuchenny składany to idealne rozwiązanie do każdego mieszkania. Mały stół kuchenny w formie składanej nie tylko pozwala na zaoszczędzenie miejsca, ale również może pełnić rolę blatu do przygotowywania posiłków. Jeżeli nie masz dużo miejsca w mieszkaniu, to zerknij na nasze propozycje składanych stołów kuchennych.

Praktyczny stół do małej kuchni? Stół kuchenny rozkładany!

Stół kuchenny to mebel, bez którego ciężko się obyć. Co jednak zrobić w przypadku, gdy w kuchni nie ma za dużo miejsca lub Twoja rodzina rzadko je wspólne posiłki? Jedzenie przy niskich stolikach kawowych w salonie nie wpływa dobrze na kręgosłup, podobnie jak jedzenie przy wysokim blacie. Właśnie dlatego należy zadbać o to, by w kuchni znalazł się odpowiedni mebel, który umożliwi Ci komfortowe spożywanie posiłków.

Stół kuchenny rozkładany to opcja dla osób, które raz na jakiś czas jedzą w większym gronie. Te meble umożliwiają swobodną zmianę rozmiaru blatu – dzięki temu z czteroosobowego małego stołu robi się miejsce dla dodatkowych czterech lub sześciu domowników. Składany stół do małej kuchni zawsze można wynieść do salonu, jeżeli planujesz spotkanie ze znajomymi czy z rodziną.

Stół przy ścianie to jedna z opcji zaoszczędzenia miejsca, jednak pamiętaj, że w przypadku klasycznych modeli ten mebel wciąż zajmuje dużo przestrzeni. Na przykład stół do wąskiej kuchni w wersji rozkładanej pozwoli Ci zaoszczędzić  dużo więcej miejsca i umożliwi Ci swobodne poruszanie się po kuchni.

Rozsuwany stół umożliwi Ci również organizowanie wspólnych obiadów czy imprez okolicznościowych. Jeżeli jednak nie masz miejsca nawet na dwuosobowy stoli, to inną opcją jest składany stół do kuchni. 

Mały stół rozkładany – czy pomieści wszystkich?

Stół kuchenny mały wcale nie musi mieć tradycyjnej formy. Zawsze możesz postawić na jego nowocześniejszą opcję: składaną. Możesz wybrać stół kuchenny składany przyścienny, który będziesz rozkładać w razie potrzeby. To doskonała opcja dla osób, które mają naprawdę bardzo mało miejsca w kuchni.

Stół kuchenny składany mocowany do ściany polecamy w szczególności do kawalerek czy dwupokojowych mieszkań, w których jeden pokój to salon z aneksem kuchennym. Na uwagę na pewno zasługuje  stół składany do małej kuchni Expert 8. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, a po rozłożeniu bez problemu zmieszczą się przy nim trzy osoby.

Stół rozsuwany a może stół przykręcany do ściany?

Stół rozsuwany to dobra opcja dla osób, które mają dużo miejsca niekoniecznie w kuchni. Jeżeli dysponujesz większym salonem i wiesz, że w razie potrzeby będziesz mógł przesunąć mebel w inne miejsce, to warto rozważyć mały rozkładany stół SeattleOdessa czy klasyczny model na czterech nogach AF-3028.

Mały stół rozkładany sprawdzi się szczególnie dla pary bądź singla. Jeżeli jednak masz większą rodzinę, polecamy obejrzeć większe modele, które po złożeniu pomieszczą wszystkich domowników. Tego typu stół w kuchni przy ścianie powinien być lekki na tyle, by bez problemu można było zmieniać jego położenie. Jeżeli kupisz za ciężki mebel, możesz porysować podłogę, chcąc go przesunąć na środek salonu.

Stół przykręcany do ściany z kolei rekomendujemy osobom, które mają małe mieszkanie i nie mogą pozwolić sobie na wstawienie do kuchni czy salonu klasycznego wariantu stojącego. Pamiętaj, że  praktyczny stół do małej kuchni to taki, przy którym nie tylko zjesz, ale również w razie potrzeby przygotujesz posiłki, jeżeli nie dysponujesz wystarczającą ilością blatów.

Stół przy ścianie w kuchni w wersji składanej może pomieścić dwie lub trzy osoby, dlatego polecamy go singlom i parom. Dodatkowo te meble są dostępne w atrakcyjnych cenach: nie nadszarpniesz więc swojego budżetu, co jest niezwykle ważne przy urządzaniu mieszkania. 

Stół do kuchni może pełnić formę blatu bądź spełniać swoją podstawową funkcję i służyć do jedzenia. Dużo zależy od Twoich potrzeb oraz miejsca, które jesteś w stanie zagospodarować. Stół do małej kuchni powinien być idealnie dopasowany, żeby po pomieszczeniu można było się swobodnie poruszać. Jeżeli wiesz, że to niemożliwe, skorzystaj ze składanej wersji tego mebla.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Kuchnia, Salon
Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Aranżacje salonu w stylu skandynawskim wciąż nie tracą na popularności. Zasługa w tym przede wszystkim jasnych, neutralnych kolorów i ponadczasowych, klasycznych mebli. […]

20.10.2020