23.09.2022

Organizacja toaletki – sposoby na praktyczny kobiecy kącik


Marzysz o perfekcyjnym kobiecym kąciku, ale jego uporządkowanie spędza Ci sen z powiek? Pomożemy Ci w tym! Oto nasze wskazówki, dzięki którym zorganizujesz wyjątkowo komfortową i funkcjonalną przestrzeń tylko dla siebie.

Postaw na funkcjonalny mebel

Tak naprawdę to najważniejszy krok od którego będzie zależało powodzenie całego zadania. Wybierz odpowiednio dopasowaną toaletkę do swoich potrzeb. Zwróć uwagę na ilość jej schowków, styl oraz kolorystykę.

Wybierz tylko najpotrzebniejsze rzeczy

Zanim przejdziesz do właściwej organizacji toaletki dokładnie posegreguj swoje kosmetyki. Pozostaw tylko te, które będą dla Ciebie niezbędne. Następnie dokładnie uporządkuj je według przeznaczenia. Dzięki temu ułatwisz sobie ich codzienne użytkowanie. Posegreguj je na dwie podstawowe grupy: produkty do pielęgnacji oraz makijażu.

Zadbaj o odpowiednie warunki w jakich je przechowujesz

Pamiętaj, aby przechowywać je w miejscu wolnym od wilgoci oraz intensywnego oświetlenia, szczególnie jeśli mowa o kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Unikaj zatem pozostawiania ich na wolnej przestrzeni blatu. Zamiast tego umieść je w szafce lub szufladzie swojej toaletki. Pora na kolorówkę! Tutaj również konieczna będzie dokładna selekcja. Podziel je więc na te z których korzystasz regularnie oraz te które chcesz zostawić na specjalne okazje. Produkty jakie wykorzystujesz do codziennego użytku staraj się trzymać pod ręką. Jeśli Twoja toaletka nie stoi w pełnym słońcu, zaopatrz się w przeźroczyste organizery. Dzięki nim będziesz mogła swobodnie przechowywać swoje kosmetyki na wierzchniej części toaletki. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które z pewnością ułatwi Ci poranną oraz wieczorną rutynę, sprawiając że wszystkie niezbędne akcesoria będziesz miała na wyciągnięcie ręki. Co więcej w praktyczny sposób wypełnisz wolną przestrzeń blatu unikając niepotrzebnego chaosu.

Zapanuj nad chaosem

Nie wiesz jak wypełnić zamykaną przestrzeń? Zacznij od segregacji! Podziel produkty na kosmetyki do twarzy, oczu i ust. To znacznie ułatwi całe zadanie. Ułóż je w oddzielnych szufladach lub uporządkuj za pomocą specjalnych separatorów. 

Gotowe! Od teraz możesz cieszyć się wyjątkowo funkcjonalną toaletką dzięki której będziesz czerpała jeszcze więcej przyjemności z wykonywania makijażu.


Podziel się artykułem
Podobne artykuły