24.11.2022

Jak wybrać idealne łóżko do sypialni?


Wygodne łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Stanowi niemalże jej centralny punkt, dlatego tak ważny jest jego odpowiedni wybór.

To właśnie od tego zależy nasza wygoda oraz komfort codziennego użytkowania. Liczy się nie tylko estetyka, ale także jakość wykonania. Jednak dzięki szerokiej ofercie sklepów, bez najmniejszego problemu możemy dopasować mebel do stylu naszej sypialni. Łóżka drewniane, metalowe… a może kontynentalne? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Na początek zwróć uwagę na wymiary

Zmierz swój pokój i zastanów się, jakie meble chcesz w nim umieścić. Ogromną szafę, toaletkę, a może samo łóżko i szafki nocne? Wybór należy do Ciebie! Jeśli masz już zaplanowaną ilość elementów, możesz wybrać szerokość łóżka, która powinna wynosić minimalnie 140 cm. W zależności od metrażu pomieszczenia, możesz postawić na większy mebel.

Funkcjonalność ponad estetykę

To wbrew pozorom bardzo istotna kwestia podczas wyboru. Bardzo często kierujemy się wyłącznie walorami estetycznymi produktów. To ogromny błąd! Zwróć uwagę na materiały z jakich wykonany jest mebel, wezgłowie i pozostałe elementy konstrukcji. Zastanów się także czy potrzebujesz dodatkowego miejsca na przechowywanie pościeli. Jeśli nie jest to dla Ciebie priorytetem – doskonale sprawdzą się łóżka na drewnianych nóżkach lub metalowe. W innym wypadku postaw na łóżko z wysuwanym pojemnikiem lub kontynentalne. Taki rodzaj sprawdzi się nawet w małych sypialniach!

Jaki styl wybrać?

Decydując się na minimalistyczną sypialnię, wybierz łóżko proste drewniane lub metalowe. Stworzą one doskonałą bazę do wprowadzenia modnych dodatków oraz kolorów. Jeśli marzysz o romantycznej sypialni rodem z filmów, idealnym wyborem będzie łóżko tapicerowane lub metalowe z finezyjnym, ogromnym zagłówkiem, na którym możesz umieścić światełka i inne ozdoby.

Warto pamiętać także o tym, by urządzając sypialnię, skupić się na tworzeniu przestrzeni sprzyjającej odpoczynkowi i regeneracji. Doskonale sprawdzą się tam delikatne kolory, takie jak szarości, pastele czy beże. Lepiej dołożyć kilka jaskrawych dodatków niż wymieniać meble i malować ściany, prawda?


Podziel się artykułem
Podobne artykuły
Biuro, Salon, Sypialnia
Jak zaaranżować mieszkanie na poddaszu?

Mieszkanie na poddaszu może zaoferować niepowtarzalny urok i atmosferę. To miejsce, gdzie można wykorzystać pełen potencjał przestrzeni, tworząc funkcjonalne i stylowe wnętrza. […]

31.08.2023